Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit tegyek? Úgy érzem, hamaros...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Úgy érzem, hamarosan vége lesz a házasságomnak.

Figyelt kérdés

4 hónapja vagyunk házasok,én 24,férjem 26 éves.Kapcsolatunk közel 4,5 éve tart.Sosem hittem volna,hogy ez megtörténhet velünk,de most a válást fontolgatom.

Akkor kezdődtek a gondok,amikor két hónapja meghalt a nagymamám.Ő nevelt fel,legközelebb ő állt hozzám-a férjemen kívül-borzasztó volt az elvesztése.Azóta sem tudtam feldolgozni,szerintem sosem fogom igazán.A férjem és az anyósom viszont állandóan azt tanácsolják,törődjek bele,hogy ő már nincs,ez az élet rendje stb.

Kéretlenül osztják a tanácsot és ez nagyon idegesít már.Igazából csak egy kis vigaszra,ölelésre lenne szükségem,nem arra,hogy megmondják,hogyan érezzek.Próbáltam már erről beszélni velük,de nem sokat ért.Egyébként hárman lakunk együtt anyagi okok miatt,ez is elég sok súrlódást okoz a mindennapok során,anyós meg akarja mondani,mit tegyünk.

Szóval a jelenlegi lelkiállapotom plusz munkahelyi feszültségek miatt is sajnos eltávolodtunk egymástól.Nincs elég időnk egymásra,ha hazaérünk,fáradtak vagyunk vagy éppen nem találkozunk az eltérő beosztás miatt.Ha meg együtt vagyunk,általában összeveszünk valami hülyeségen.

Nagyon bánt,hogy így elromlottak köztünk a dolgok,valahol én is hibásnak érzem magam,lehet,hogy a gyász miatt nem törődtem eleget a férjemmel.Úgy érzem,elrontottuk a házasságunkat,még fiatalok vagyunk,lehet jobb lenne még időben,békében elválni egymástól.

Ma akarok erről beszélni a férjemmel.Ti mit tanácsoltok,mit tegyek,vagy egyáltalán lehet itt még bármit is tenni?


Egy kétségbeesett fiatal feleség


2010. júl. 19. 14:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szereted még egyáltalán?
2010. júl. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Hát biztosan meg lehet még valahogy oldani ezt, elkéne neki mondanod amit érzel ugy ahogy ezt most itt írtad le, hátha megérti a férjed. Lehet elgondolkozna ő is hogy mennyire fáj a családtagod elvesztése és megadná azt amire válójában szükséged van : )

Én szurkolok nektek, remélem jól fog kisülni minden, és ha nem is sem kell szomorkodni, fiatal vagy előtted az élet. Remélem segítettem egy kicsit...

2010. júl. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nézd... abban az egy dologban igazuk van, hogy sajnos, akármennyire is pocsék dolog, de az élet megy tovább. De csak ennyiben.

Nekik pont segíteniük kéne téged, támogatni, amikor a legnagyobb szükséged van támaszra. Azzal nem segítenek a földön fekvő emberen, ha csak még egyet belerúgnak.

Ahogy olvastam a kérdést, azt akartam írni, hogy beszéld meg velük, hogy mire van szükséged ebben a helyzetben, de ahogy látom, ez már megtörtént, eredménytelenül.

Én a helyedben tennék még egy próbát, de ha nem megy, akkor... asszem tényleg nincs más, mint hogy elváljatok. :(

2010. júl. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Abból a szempontból igazuk van, hogy felejtened kell, beletörődni a mamád halálába. Sajnos ez az élet rendje.:( Ha ezen eszed magad, senkinek nem lesz jó.

Beszélj CSAK a férjeddel, hogy ölelésre, törődésre lenne szükséged. És hogy álljon ki melletted.

Menjetek sétálni, kicsit menjetek el otthonról, hogy anyós nélkül is legyen egymásra időtök. És próbáljatok egymásra időt szánni, még ha nehéz is.

Ne a válás járjon a fejedben, hanem az, hogy hogyan tudnátok rendbetenni a kapcsolatotokat.

Sok sikert kívánok!

Egy 19 L

2010. júl. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha székesfehérvári vagy szívesen megölellek. :)
2010. júl. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Egy ilyen fájdalmas gyász könnyen felborítja a józan ítélőképességedet. Semmiképpen sem adnám elő a válás lehetőségét, mert ez azt jelentené, hogy nem tudsz küzdeni, az első problémánál feladod a házasságot, pedig előtte csak komolyan gondoltad ha jártatok már 4 évet. Ha most elszaladsz, mi lesz a következő kapcsolattal? ott is bedobod a törölközőt ha valami nem tetszik?
2010. júl. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

te jóég! a házasság nem arról szól h mindig mindenki happy és sosincs semmi gond. mondd neki, h szükséged lenne erre és erre és nem arra, h "cseszegessenek".

a problémák azért vannak, h megoldjuk őket!


21/L

2010. júl. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm,hogy válaszoltatok!Nem akarom persze feladni az első nehézségnél,az igazat megvallva már sikeresen túljutottunk néhány mélyponton-az alkohollal is voltak gondok a férjem részéről,de ez már a múlté szerencsére-most viszont más.

Sohasem voltam még annyira a padlón,mint jelenleg.Nem panaszkodásból mondom,de úgy érzem,nincs értelme az életnek.Mamit szerettem legjobban a világon,nem tudok beletörődni abba,hogy nincs többé.Férjem viszont hiányolja a régi kedves,aranyos,mosolygós énemet,amilyen előtte voltam,hiszen úgy ismert meg.Mogorva és szótlan lettem,alig beszélgetünk és ezen is összekapunk néha,hogy ha valaki hozzám szól vagy megpróbál beszélgetni velem,én ingerülten válaszolok neki.Szerinte egy kicsit túlzásba viszem és szeretne visszakapni végre.

Ha ilyen egyszerű lenne...

2010. júl. 19. 15:19
 9/11 A kérdező kommentje:
Szeretjük egymást,persze már nem a nagy lángoló szerelemmel,de azért az érzések megvannak.Csak nem tudom,mi lesz velünk.Minden,ami valaha szép és jó volt,mostanra elromlott:(
2010. júl. 19. 15:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Te is leírtad hogy TE változtál. Hát nem csoda ha hiányolja a férjed a régi éned. Abban meg igaza van, hogy nem tudod a mamád visszahozni az életbe, még akkor sem ha tönkreteszed a házasságod amitt mert képtelen vagy szembenézni a valósággal. Gondolj arra hogy a mamád örülne e ha látná amit most csinálsz? Hogy miatta, mert el kellett mennie, tönkre teszed magad. Örülne? Hát ha olyan fontos volt ő neked, akkor tedd meg márcsak az ő kedvéért is hogy tovább élsz, nomálisan. Mert az élet megy tovább. Majd mikor feldolgozod a halálát, és észreveszed hogy nincs melletted a férjed, akit igazából szeretsz, akkor fogsz újra gyászolni. Ezt akarod?
2010. júl. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!