Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kit válasszak? Ti mit tennétek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kit válasszak? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Barátommal még nincs 1 éve, hogy együtt vagyunk... Ő számomra az "álompasi", külsőleg is meg személyiségét tekintve is. Ha egyszer gyereket vállalok, olyan apát szeretnék neki(k), mint ő. Csak egy bökkenő van: nem vagyunk lelkitársak. Hiába értelmes, intelligens, kedves, udvarias, sajnos nem passzol a lelkünk. Ő nem szeret lelkizni, filozofálni, világmegváltó gondolatokról csacsogni... Neki nem létfontosságú, hogy lelkileg érezze a másikat, hogy a szex ne csak tesitség legyen...

Ellenben van egy jóbarátom, aki nemrégiben szerelmet vallott nekem. Na igen, ő a lelkitársam! Ő az az ember, akivel az is csodás élmény, ha csak ülünk egymás mellett és nézzük a folyót... Képesek vagyunk órákon át beszélgetni, fél szavakból is megértjük egymást, szinte átlátunk egymáson. Viszont vele kicsit olyan érzésem van, mintha mégsem ismerném. Bízunk egymásban, lényegében mindent megbeszélünk, bármi van, számíthatunk egymásra. Régebben voltak is plátói érzéseim iránta, amit elfojtottam, s most újra felszínre kerültek...

Nem tudom mit tegyek. Ha nem lenne párom, biztosan megpróbálnám a sráccal, nagyon vágyom a közelségére. Viszont "Járt utat járatlanért el ne hagyd." - nagyon sokszor ez jut eszembe.

Úgy érzem, így, már meg sem érdemlem a párom, hiszen vívódok... Talán úgy szeretni sem tudnám, mint eddig, mivel a másik srác folyton ott motoszkál a fejemben...

Mit kéne tennem?


2013. aug. 5. 09:08
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem amikor kezdődött ez a kapcsolatod, akkor kellett volna lemondani erről a barátról. Most meg cseszheted mert vívódsz össze - vissza. Tudod jól mondod, nem érdemled meg a párod, mert te képes vagy mással ( az is lehet hogy háta mögött ) elmenni csavarogni. Szomorú, de ezért mondom azt, hogyha valakinek kapcsolata van, akkor csak szükséghelyzetben pl. bolt, munka beszéljen ellenkező neművel, mert valaki úgyis közbe fog csapni. És belefog kontárkodni abba a kapcsolatba. Tök mindegy, hogy ez két ember dolga, hülye szöveg. Szerintem kicsit szállj magadba, és gondolkodj el azon, hogy érdemes-e ennek a "barátnak" mindenáron ott lennie. Mert a barátodnak, ha ezt a háta mögött csinálod, akkor számíts arra, hogy lelkileg megalázod. És utána aztán várhatod, hogy lelki társatok legyetek, mert még annyi se lesz köztetek, mint amennyi most van.
2013. aug. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
55%

Én is voltam ilyen helyzetben, viszont én voltam a lelkitárs ebben a háromszögben és elég durván vonzódott hozzám a lány. Később természetesen maradt a pasijával a csaj, ugyanabból a megfontolásból, amiből te.

A lelkitársad tud az érzéseidről?

2013. aug. 5. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
Hamar vége lesz a lelki társ-hitnek ha összejöttök. :D Ez egy szirupos társadalmi mese.
2013. aug. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Igen, a srác tud róla. Mikor elmondta, hogy mit érez és mit szeretne, elkezdődött egy több órás beszélgetés. Tudja, hogy én is vonzódom hozzá, tudja, hogy miért tartanék belemenni a kapcsolatba és ő is elmondta mitől tart. Mindkettőnknek ugyan az a félelme: "mi van ha nem lennék elég neki? mi van ha nem tudnám boldoggá tenni? mi van ha..."

Azt mondta, ha most nemet is mondok neki, ő később is ott lesz, úgymond várni fog rám.


Szirupos társadalmi mese?

Neked lehet, hogy az. De kívánom, hogy tapasztald meg az ellenkezőjét :)

2013. aug. 5. 09:49
 5/30 anonim ***** válasza:
Mindenkinek az. Pont a "mi lesz ha" kérdések mutatják, hogy ebből semmi sem igaz. A hétköznapokban nyoma sem marad az esti csillagbámulásnak. Majd írjad le ehhez a kérdéshez fél év múlva. ;)
2013. aug. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
Nah én még jó hogy hagyom a nőket a p*csába :S nem keresem magamnak a bajt...
2013. aug. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

tudod, nem a csillagbámulástól lesz valaki a lelkitársad :D

hanem attól, hogy ugyan az az életérzés hajt minden áldott nap, amiről azt hiszed senki sem érti meg...kivéve őt. mert más az élete, mások a körülményei, másképp nevelkedett és más élmények hatottak ki rá, de mégis szinte ugyan azt éli meg lelkileg. amikor hülyeséget csinálsz, nem kérdezi meg, hogy "miért?", nem ítél el, mert átlátja. amikor bármiről őszintén tudsz vele beszélni, amikor nem kell azon aggódni, hogy "vajon mit fog gondolni". amikor fél mondatból tudja, mire gondolsz, és te magad is azt hiszed, hogy tapogatózik... de nem, mert sokkal kerekebben meg tudja fogalmazni a TE gondolatodat, a TE érzésedet.


Sajnállak, hogy te ezt nem élted még át.

2013. aug. 5. 10:14
 8/30 anonim ***** válasza:
2013. aug. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
Kérdező hány éves vagy? 20-as évek első fele? Naiv gyerek vagy.
2013. aug. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
jól van T_A, légy boldog, legyen igazad :D
2013. aug. 5. 10:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!