Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is van aki retteg a házasság gondolatától?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy jó lenne megtalálni egyszer azt az embert, akivel leélném az életem, de félek, hogy ez sosem fog előfordulni, és félek, hogy a keresés közben azt hiszem, hogy megtaláltam, de közben mégsem, csak túl későn derülne ki. Emiatt inkább az egész házasság dolog megrémiszt, mert az egy sokkal komolyabb kötelék bárminél. 21F
2013. aug. 22. 23:16
 1/8 anonim ***** válasza:
én csak 20 vagyok de ha eljönne a megfelelő lány gondolkodás nélkül leélném vele az életem eszembe se jutna megcsalni, igen a kérdésedre biztos van más is de én nem tartozom közéjük.
2013. aug. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem a házasság az elsődleges kötelék, hanem a kölcsönös, őszinte és feltétlen szeretet és bizalom, a másikért való felelősségvállalás. Ezek nélkül egy kapcsolatnak sincs értelme nálam. A házasság "csak" a pont az i-n.

Megfelelő partner mellett nem fogsz ennyire félni ettől, sőt.

2013. aug. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Engem attól ver ki a víz, ha belegondolok, hogy házasságban élek valakivel 20 éven keresztül és utána derül ki, hogy megcsal. Közben válásra kerül a sor és el van bacva az én és a gyermekeim jövője is. Valahogy már nagyon nem tudok megbízni a nőkben...


25/F

2013. aug. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
KROTOS! PÓZOLJ HAGYMÁVAL!
2013. aug. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Soha nem akartam feleséget meg gyerekeket. Most se akarok, nem is akarok az elkövetkezendő pár ezer évben sem. Szabadság drágább az aranynál.

F/28

2013. aug. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Igen, épp ezért ért véget 2 kapcsolatom is.


Elején mindig tisztáztam mit szeretnék és mit nem, el is fogadták nem is akartak házasságot majd ahogy teltek az évek megváltozott a nők gondolata és még is kell nekik....


Szerintem meg házasság nélkül is lehet boldog hosdszú kapcsolatban élni, az egy gyűrű meg papír...


Ja igen gyereket végképp nem szeretnékj.


Ezért vagy maradnak majd az alkalmi kapcsolatok amíg jól tartom magam, vagy találok majd egy olyan lányt akinek ez a gondolata így is marad.

28/f

2013. aug. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kb. 14-15 évesen gondolkoztam így. Egyébként ez rajtad múlik. Kereshetjük életünk végéig a tökéletes embert, aztán rájöhetünk, hogy tökéletes ember nincs. Olyan párt kell választani, akit emberileg is megszeretünk. Tehát nemcsak vonzalmat, hanem szeretetet is érzünk iránta. Nem elsősorban azért, mert karcsú, szexi, hosszú hajú stb. Mert azért ha azokra az emberekre gondolsz az életedben, akiket igazán szeretsz (családtagok, barátok, bárki), akkor nem hiszem, hogy lecserélnéd őket, mert meglátsz valaki szebbet, jobbat.
2013. aug. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A barátom retteg például a gyerek és a házasság szótól is, pedig csak említés szintjén van róla szó! Én sem akarok még, mert korai lenne, de úgy csinál mintha "fenyegetném" vele. Amikor megemlítem, hirtelen elkezd kis lépésekben távolodni tőlem, már már azt hittem legutóbb hogy haza megy, olyan tempóban kezdett el sétálni hátrafele...

Nem értem mitől retteg. Nem kérem meg a kezét, úgyhogy nem értem mitől fél és gyereket sem akarok még én sem, hiszem én is fiatal vagyok hozzá és pénzem sem lenne jelenleg fenntartani, még magamat sem nagyon tudom sajnos...


Szóval, kérdem én mivel már megfordult a fejemben, hogy bennem van a hiba, hogy ennyire menekül mikor csak megemlítem vagy valaki más említi meg ezt a két szót? Szerintem azt hiszi, hogy a házasságban nem lesz döntése, nem lesz szabadsága, nem lesz saját magára költhető pénze... Vagy hogy velem lenne lekötve egy életre? Mert már ez is megfordult a fejemben. Nem tudom hogy van, de azért rosszul esik, mintha olyan szar lenne velem vagy azt gondolja, hogy ha összeházasodnánk egyszer akkor lenne szar...

2013. aug. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!