Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Kit, mennyire és mennyi időre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kit, mennyire és mennyi időre tett tönkre a szerelmi bánat?

Figyelt kérdés

Télen megismertem egy lányt, akibe alig pár hét alatt sikerült beleszeretem. Az a bökkenő, hogy ez viszonzatlan, mert van már neki valakije. Szóval azóta szenvedek.

Képtelen vagyok a dolgomat normálisan végezni. És tényleg MINDENRŐL ő jut eszembe. Ha elmegyek a moziba egy filmre, tuti, hogy ott is lesz egy jelenet, amihez hozzátudom csatolni. Ha elmegyek a boltba, a polcon tuti meglátok valamit, amiről ő jut eszembe. Szinte mindenben megtudom látni. Pedig direkt úgy intéztem a dolgokat, hogy egy ideje ne találkozzunk. Kezdek leépülni.

Elgondolkodok, hogy normális e ez a részemről, hiszen azért nem vagyok már gyerek , nem gondoltam volna, hogy ennyire gyerekesen fogok kezelni egy ilyen helyzetet. Ez inkább tizenévesekre jellemző.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy mennyire vagyok ezzel egyedül? Kit mennyire csinált ki egy ilyen helyzet? Egyébként most úgy érzem, talán jobb lenne vele azért találkozgatni, egyszer később hátha lesz valami...szerintetek? Életkort és nemet is írjatok.


2013. aug. 23. 18:35
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja még annyit, hogy 26 éves srác vagyok.
2013. aug. 23. 18:39
 2/11 anonim ***** válasza:
1 év + 3-4 hónap mikor még nem tudtam hogy reménytelen de addig élveztem :)
2013. aug. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
pár héttől pár évig tart
2013. aug. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szerintem ne találkozgass vele, az csak rontana a helyzeten, inkább ismerkedj másokkal
2013. aug. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindentől függ, de általában egy év kell, hogy teljesen kiheverjem a dolgokat. Két hosszabb kapcsolatom volt, ami után teljes gyászidő jött, de kemény volt... Az első hetek szó szerint gyásszal teltek. Ha úgy tetszett zokogtam, ha úgy akkor elmentem futni és addig rohantam amíg a fizikai fájdalom kiegyenlítette a pszichikait és csak méginkább sírtam. Picsogós filmeket néztem, tömtem magamba a csokit, a lényeg, hogy azt csináltam, ami jól esett. Utána ha már ezt soknak éreztem, akkor megráztam magam és közöltem magammal, hogy ennyi volt a sebnyalogatás. Felállok és az élet megy tovább. Ettől az elhatározástól kezdve mindent úgy intéztem, hogy egy percem se maradjon gondolkodni. Felvettem pár fakultatív órát az egyetemen, hogy tovább legyek bent, az energiámat a tanulásba öltem, esténként pedig eljártam úszni és ha nem fáradtam volna totál le napközben, akkor ott minden maradék energiát kiúsztam magamból. Azt szeretem, amikor már gyakorlatilag élő halottként értem haza és sem időm, sem energiám nem jutott már az agyalásra. Ezzel a módszerrel töltöttem el hónapokat. Aztán nyárra elutaztam külföldre dolgozni már teljesen más felfogással. Új élet, összeszedem magam és jól érzem magamat egyedül is a bőrömben. Így is lett. Nyár végén önbizalommal tele, vigyorgósan jöttem haza úgy, hogy már hajlandó voltam nyitni az emberek felé. Nagyon jó érzés volt úgy érezni, hogy megszabadultam ettől a tehertől és már akkor sem az exem után sírok, ha van rá időm. Hozzáteszem, én az első pillanattól kezdve megszakítottam vele minden kapcsolatot. Ez eleinte piszkosul nehéz volt, de hosszútávon könnyebb így megszabadulni az emlékétől.

Összességében mondhatnám azt, hogy teljesen kicsinált a legutóbbi szakításom, de ez nem igaz teljes mértékben. Akkor értem el a tanulmányaim során a legnagyobb sikereket, mert minden szabad energiámat a tanulásba öltem.


Viszont nem ismerem a pontos helyzetedet, de a leírtak alapján én nem javasolnám neked, hogy elkezdj vele újra találkozni, pláne ha esetleg már egyszer lepattintott. Fölöslegesen ne reménykedj, csak még jobban tönkremész! Próbáld száműzni a gondolataidból és ne mindenhol őt keresni. Ha bemész egy boltba egy kiló kenyérért, akkor ne nézelődj, hanem vedd meg a kenyeret és menj. Ha eszedbe jut, hogy ő is szereti a kenyeret, akkor kérdezd meg magadtól, hogy "de ez még is kit érdekel?" (ne válaszolj rá)! Ha elmész moziba magadért menj el és a filmet nézd, ne azon rágódj, hogy kit látsz bele valamelyik jelenetbe, stb. Baromira rá lehet hangolódni, hogy kiiktasd őt az életedből, csak akarni kell! 23/L

2013. aug. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azt nem mondanám, hogy lepattintott, nyíltan és egyenesen így nem próbálkoztam be nála. Hiszen van neki barátja és ilyet nem akarnék tenni. De azért éreztem (remélem jól...), hogy nem akar tőlem többet.
2013. aug. 23. 19:09
 7/11 anonim ***** válasza:

Akkor erre most ismét hoznék egy saját sztorit. Egyébként, amikor olvastam a kérdést egy pillanatra meg is ijedtem, hogy te vagy ő, csak másfél évvel fiatalabb nálad a srác. :)

A fősulis évek elején megismerkedtem egy sráccal, akkor idiótának találtam, de végül csomó óránk volt együtt és kiderült, hogy egészen normális. Nekem volt párom, így maradtunk egymásnak a barát zónában, ő többet szeretett volna de sosem jelezte felém. Aztán neki is lett barátnője, majd az én kapcsolatomnak lett vége. Minden közös előadásunkon egymás mellett ültünk, elhülyéskedtünk, jó barátok lettünk igazán, de mivel barátnője volt én sem jeleztem soha felé, hogy nekem ennél azért lehet több is megfordult a fejemben.

Eltelt azóta 3 év. Az ő kapcsolatának ősszel vége lett, majd tél vége felé elém állt a nagy témával. Többet érez irántam és mondjak erre neki valamit. Sokkolódtam szó szerint, egy hétre el is tűntem az életéből annyira összezavart (nekem párom volt és van azóta is). Végül beszélgettünk egy hatalmasat, ami alatt fény derült azokra, amiket feljebb leírtam. :) Végülis a jelenlegi párom miatt elutasítottam, de nagyon feldúlt amit mondott és komolyan elgondolkoztam azon, hogy lehet tőle többet kapnék, mint a jelenlegi páromtól. Megbeszéltük és lezártuk ezt az egészet. Ő döntött úgy, hogy mellettem szeretne maradni mint barát, én pedig ennek örültem.

Egyáltalán nem bánom, hogy kimondta azt, amit már régen ki kellett volna mondani mindkettőnknek, még ha most nem is a legjobb pillanatban tette.

Mit veszíthetsz azzal, hogy egyértelműen a tudtára adod mi a helyzet? Sokkal könnyebb úgy elfelejteni és lezárni ha valakit, ha van egy egyértelmű nemed, mintha őrlődsz évekig, hogy "mi lett volna ha".

2013. aug. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Azt még hozzátenném, hogyha az érzései miatt úgy döntött volna, hogy nem képes barátként mellettem lenni, azt is megértettem volna, bár kétségkívül nehéz lett volna.
2013. aug. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Azért nem adom tudtára egyértelműen, mert most ez nem alkalmas. Ha esetleg majd egyedül lesz talán...

Te se adtad a srác tudtára a dolgot, hiszen volt neki valakije :)

2013. aug. 23. 19:35
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nagyon sok mindentől függ. Én párszor átéltem mindig más időtartam. Az első 4 éves kapcsolatom után kb 1-1,5 év volt a teljes továbblépés. Aztán a második kapcsolatom után csak 1-2 hónap, a harmadik kapcsolatom 4 hónapig tartott csupán februárban ért véget és még csak most, 6 keserves hónap után mondhatom, hogy túl vagyok rajta. Pedig azt hittem nem élem túl, kitéptek egy darabot a lelkemből, sose fogok szeretni annyira senkit de ez butaság... mondták persze nem hittem el akkoriban. De az élet tényleg megy tovább és a lelki sebek ha nem is gyógyulnak elfedik őket friss, élő szövet ami ugyanúgy képes szeretni és érezni. A tapasztalat pedig a Tiéd, senki nem veheti el Tőled. Minden rosszban van valami jó is.

Nem tudom pontosan de volt valami olyan, hogy általánosságban amig együtt voltatok annak az időtartamnak fele kell majd kiheverni.

2013. aug. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!