Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mitévő legyek? Adnátok tanácsot?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitévő legyek? Adnátok tanácsot?

Figyelt kérdés
Távkapcsolatban élek a barátommal, felmerült az a lehetőség, hogy 11 hónap múlva odaköltözöm. Viszont...addig kikészülôk idegileg... pár napja, mióta hazajöttem, alig iszok, alig eszek..és csak sírok... Anyukám meg nem az a fajta, aki vígasztal... A lényeg az, hogy én most szeretnék menni..mert belepusztulok a hiányába, de nem akarok a szüleinek gondot okozni..mert a sulit is be kéne fejezni..(okj-s képzésen vagyok, van ott is ugyanilyen szak, csak lehet, hogy más könyvek kellenének). Na meg az öcsémet sem szeretném itt hagyni, mivel..anya néha iszik...azért is, mert néha nincs mit enni....télre nincs tüzelőnk stb..Szóval...tanácsot kérnék, tőletek, mint kívülállóktól, hogy mi legyen, mert nekem fogalmam sincs. Megjegyezném, hogy barátom is szeretné, ha mennék, csak azt mondogatja, hogy nem kéne anyától haraggal elválni... 20\L

2013. aug. 27. 10:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
próbáld meg kibírni azt a 11 hónapot, addig meg próbáljatok meg találkozni amikor csak tudtok
2013. aug. 27. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Amit leírtál az alapján nem olyan ideális a légkör otthon, hogy sajnáld otthagyni. Neked most elsősorban magadra kell gondolnod, nem az öcsédre.

Országon belül költözésen a helyedben egy pillanatig sem gondolkodnék.


36F

2013. aug. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem akarok haraggal elválni anyától, és a barátom szüleit sem szeretném terhelni..főleg, ha még könyveket is kéne venni..mert ők sem úsznak a pénzben...
2013. aug. 27. 10:30
 4/13 anonim ***** válasza:

Rizikós lenne a távlatban vakon beíratkozni egy képzésre. Sztem ha mindenképp zavar és kikészülsz az otthoni környezettől, akkor e-mailben, vagy az ottani intézmény weboldalán érdeklődj hogy-mint, merre hány méter lenne. És nyugodtan dobhatsz nekik e-mailt a pedagógusok segítőkészek mindig. Esetleg beszkennelve elküldhetnéd az eredményeidet is (éreccségi, bizik stb). Ezt anyucinak is szépen bejelented utána amint tisztázódik hogy sima ügy lenne. Ezzel nem veszthetsz semmit. És inkább úgy menj el otthonról, hogy nem 2 szék közül a földre esel. AZ okj-t csináld meg mindenképp vagy itt vagy ott, de legyen meg az a lényeg. És összpontosíts a költözésre. Tegyél félre pénzt, ezt-azt.


Az öcsédet ha magaddal viszed könnyen a párod agyára mehet (haverom is ezért borult ki a nőjére).

Nem kell haraggal elválnod a mutertol. 20 éves vagy 1x eljön az idő mikor kirepülünk a fészekből. Ennyi.


Milyen anya az aki iszik és még kaja sincs otthon... Gondolkodás nélkül pucolnék.

2013. aug. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Írni is fogok nekik :) a sulit persze, hogy befejezem, ez nem is kérdés :) anyával meg úgyis gondok lesznek...(sosem tetszik neki semmi..meg ilyesmi)

Kôszönöm az eddigi válaszokat :)

2013. aug. 27. 10:43
 6/13 anonim ***** válasza:

Tehát a barátod szüleivel él és a hozzájuk költözés lenne az opció? Nyilván ez esetben sok tényező jöhet számításba, mekkora az ingatlan, van e barátodnak testvére egyéb hozzátartózója aki még ott él, ha igen barátodnak van-e külön szobája,végez-e pénzkereső tevékenységet, szülei mennyire állnak jól anyagilag, hozzád hogyan viszonyulnak.


Ha húszéves elmúltál, akkor utánad már anyukád családi pótlékot nem kap, ha rosszul áltatok anyagilag, akkor csak megkönnyebbülés lehet anyukádnak, hogy rólad már nem neki kell gondoskodnia.


36F

2013. aug. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Van külön szobája, van egy tesója. Neki is még egy éve van hátra a suliból. Gépeket javítgat, úgyhogy nem rendszeresen, de van egy kis pénze.

Erre én is gondoltam..mármint a családi pótlékos részére...

2013. aug. 27. 10:56
 8/13 anonim ***** válasza:

Gondolom, ha barátod szüleire támaszkodhatnál jobban, azt írtad volna.


Ebben a helyzetben én munkahelykeresésre összpontosítanék.

OKJ-s képzést mellette lehetne esti tagozaton is végezni.

Közérzeted szerintem akkor lenne jobb, ha barátod mellett élnél, persze ha szüleivel is kijönnél.


36F

2013. aug. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Jelenleg úgy érzem, hogy rájuk jobban támaszkodhatol, mint anyára..ő sosem foglalkozott velem igazán...

Esti tagozatos okj-nál elbuknám a diákot...

2013. aug. 27. 11:52
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, jobb lenne, sokkal a közérzetem, és a szüleivel is jól kijövök, bár még nem ismerjük egymást túlságosan.
2013. aug. 27. 11:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!