Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akármikor kapcsolatban vagyok,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akármikor kapcsolatban vagyok, folyton szorongok, mit lehetne ez ellen tenni?

Figyelt kérdés

Volt egy négy éves kapcsolatom, aztán egy 3 hónapos, most pedig 8 hónapja vagyok együtt a barátommal.

Semmi rossz tapasztalatom nem volt soha, sose csaltak meg, meg nem volt semmi ilyesmi, mindig megvolt a kölcsönös tisztelet, szeretet, őszinteség, érzelmek... de hiába, sose tudtam bízni senkiben.

Ezért szakítottam a 4 éves és a 3 hónapos kapcsolatomban is, mert már elegem volt ebből a stresszből, amivel egy kapcsolat jár (legalábbis számomra...). Bármi apróság van, mindig nagyon szomorú leszek tőle, képes vagyok utána ha egyedül vagyok akár napokig, hetekig is kiborulni mindenféle apróságtól... persze mikor együtt vagyunk ez nem jön elő, mert akkor boldog vagyok és érzem, hogy szeret. De amikor nincs velem, elkezdek mindenféle rossz dolgokon gondolkozni.

És főleg ez a bajom, hogy tuti nem vagyok neki elég, rájön, hogy jobbat is kaphat...

Ez főleg akkor van, ha egyedül vagyok éjszaka, nappal mindig lefoglalom magam akkor is, ha nem találkozunk, van sok barátom, sportolok is, meg vannak egyéb hobbijaim is, de a magányos esték ellen néha nem tudok mit tenni és végigsírom az egész éjszakát.

Főleg a féltékenység és az önbizalomhiány a legerősebb bennem.

De ezt senkivel nem tudom megbeszélni, mert nem hiszik el az ismerőseim, barátaim, barátom, hogy tényleg önbizalomhiányom van.

Mit tehetnék?

Legszívesebben most is menekülnék a kapcsolatból, mert lelkileg kikészít néha, pedig SEMMI okot nem ad rá, hogy ilyen kételyeim legyenek.

Kérlek, segítsetek!!

Akár itt, akár privát üzenetben, aki már esetleg kigyógyult ilyesmiből vagy van bármi hasznos tippje!

Nagyon szeretjük egymást és ez álmaim kapcsolata, de mégis annyira félek...:( Nem akarom ezzel tönkretenni a dolgokat.


2013. aug. 28. 20:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyedül (szingliként) kéne töltened egy kis időt, helyre rakni a dolgokat. Úgy látszik, hogy nem állsz készen arra, hogy barátod legyen.
2013. aug. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Amit az előttem hozzászóló írt, azzal én nem értek egyet. Én is hajlamos vagyok a szorongásra, ez pontosan amiatt van, mert úgy érzed, megtaláltad a tökéletest. Egy ilyen kapcsolatot nem szabad eldobni. Szerencsés esetben a barátod kellőképpen türelmes ember ahhoz, hogy higgadtan el lehessen neki mondani ezeket a félelmeidet és hagyni, hogy megnyugtasson. Ugyanezt kéne elmondanod neki, amit itt leírtál. Ha látja, hogy ezek a gondolatok valóban szorongást váltanak ki belőled, akkor kénytelen lesz felismerni a problémát és energiát, valamint türelmet fektetni abba, hogy megnyugtasson téged és biztosítson a szerelméről. Neked pedig meg kell tanulnod bízni a barátodban és többet foglalkozhatnál önismerettel és önfejlesztéssel is, hogy lélekben kicsit megerősödj. Sajnos nekem sem mindig megy, de meg kell próbálni.
2013. aug. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!