Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nem engedik, hogy párkapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem engedik, hogy párkapcsolatom legyen, merthogy anno a nővéremékkel már átmentek ezeken és velem nem kívánnak még egyszer. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy srác akivel két hete jöttem össze, de előtte is jól megvoltunk, tényleg megszerettem és ő is engem. Az ő szülei nagyon de nagyon normálisak és sikeresek is, körülbelül két külön világ az én családom meg az övé... csak ezt nem szeretném, ha tudná. Közös haverjaink akik járnak feszt mondják, hogy milyen jófej egymás szülei stb.. na akkor érzem én magam rosszul. Anyának mondtam, de azt mondta, hogy szó se lehet róla, ide senki nemfog bejárni mert hát így úgy amúgy, meg hogy nővéremékkel már átment ezen és akkor is unták már meg ilyen hamar ők se kezdték ( anno 17-18 évesen és most 38évesek, akkor meg az is fiatalnak számított szerintem.. ) Apámmal kéne beszélnem erről, de őt meg kiszámítani se lehet, anyám szerint rá se merjek kérdezni mert annyit érek el vele, hogy esténként még haverokkal se mehetek fel.... (semmit nemcsináltam még sose, hogy okot adjak efféle kételkedésekre) Szerintetek úgy őszintén, milyen szöveggel lehetne hatni szüleimre? Én nem is arra gondoltam, hogy na minden nap itt legyen a barátom, szimplán csak szeretném ha szüleim is tudnának róla vagy esetleg megismernék és nem kellene hazudnom, hogy hova megyek...

17/L



2013. szept. 1. 09:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az ilyen szülőknél a legjobb megoldás ha hazudsz.

Nem lehet mit tenni, 17 évesen bőven lehetne már kapcsolatod. Ne te érezd magad rosszul, ők kezelik rosszul a helyzetet nem te. Aztán majd később elmondod nekik, ha már jobbnak látod a helyzetet.

2013. szept. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Sose értettem ezt a szülői hozzáállást. Szerintem ők is tudják h ezzel nem érnek el semmit, ha találkozni akarsz vele úgyis fogsz jobb nekik ha hazudsz h merre jársz?? Ötletem az sajnos nincs hogy hogy tudnál rájuk hatni de szerintem ha ők ezt a fejükbe vették nincs sok remény h változtatnak a véleményükön

20L

2013. szept. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jelenleg még várj míg 18-19 éves leszek. Már érettebbnek hangzik, hogy valaki 18 mint 17 (még akkor is, ha még ha nincs sok különbség a szellemi világuk között), majd, ha akkor is együtt vagytok, szólj, hogy elég idősnek érezed magad ahhoz, hogy barátod legyen és szeretnéd, hogy ezt elfogadják. Ha más nem nálad nem lesztek olyan gyakran.
2013. szept. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyet értek az elsővel, szép nem szép, de hazudni kell, mert földhöz ragadtak a szüleid, mondjuk nekem is nehéz volt feldolgozni, hogy a hugomhoz jár fel esténként a barátja, de már átneveltem magam és ha többször viszed fel a barátod, mint egyszerű barát, idővel megszokja a szemük és az elméjük is.
2013. szept. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Na, ebbe nem szólhatnak bele.


Nekem mostohám nem szól rá semmit, de látom rajta, hogy nem szereti, ha itt a barátom. Megoldás: nem hozom - sem a barátnőimet.

2013. szept. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nekem fiú barátom se nagyon volt még itt.. merthogy mit szólna apám... ilyen alapon nem.... bánom is amúgy, mert régen is feszt le kellett volna hívni a fiú haverjaimat, hogy ebből majd ne legyen olyan nagy dolog.. azon gondolkoztam, hogy csak lehívom majd, és reménykedem, hogy nem kezelik úgy a helyzetet a szüleim, hogy kínos legyen.. nem mutatnám még be, mint barátom, csakhogy tényleg szokják, mint ahogy az előző válaszoló írta.. vagy csak szimplán megmondom a barátomnak, hogy szüleimet kb jobb ha meg sem ismeri..:) csak ez azért nemigazán lenne jó.. 2 napja kaptam tőle rózsát, meg éjfélbe hozott haza.. Anya engedett be, és mondta, hogy úgy menjek be a szobámba, hogy apa meg se tudja ,hogy nem voltam itthon, a rózsát meg ne is lássa... hát most ez mi? nem normálisak, nagyon kezdem már unni csak nemtudok mit csinálni sajnos.:)
2013. szept. 1. 10:17
 7/12 anonim ***** válasza:

Azt hinné az ember, a másodiknak már könnyebb.

S mi bajuk a nővéred életével?

2013. szept. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben voltam, mikor még otthon éltem. Az volt a megoldás, hogy nem vittem fel a srácot, inkább mentem hozzá, és el lett magyarázva neki, miért. Sajna mást nem tehetsz, mint hogy megkerülöd a dolgot, mert amíg ők tartanak el, addig övék a gyeplő.

Az is zavarja őket, ha te mész el a barátodhoz? O.o pontosan mi zavarja őket benne?

2013. szept. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Igazából én sem tudom. Nővérem elég sokra vitte, egyedül háza van, autója, jó állása.. Semmi olyat nem csinált ő se, amiért velem ilyennek kéne, hogy legyenek, hogy ennyire féltsenek bár ez szerintem nem is az, szimplán csak nem és kéz.. Annyi, hogy régen szeretett pasizni nővérem, de összvissz. 3 pasit hozott csak haza, végig még itthon lakott, de akkor is apám feszt figyelte, hogy mi történik, kint ült a konyhába még el nem ment, de 19 évesen elköltözött tesóm, lassan kezdem érteni miért.. :)) jó jó, hogy nem ebből áll az élet és még tanulnom kellene, tanulok is.. átlagom is egész jó, de azért ez már a szint legalja amit szüleim csinálnak, bár csak ebben a témában, így semmi másban nem tiltanak..

Akkor szerintetek is maradjon az, hogy amiről " nem tudnak az nem fáj?"

2013. szept. 1. 10:59
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Eleinte engem is tiltani akartak barátnőm szülei, de megoldottuk titokba találkoztunk stb... Most már 4 éve együtt vagyunk, ne hagyd, hogy a szüleid rád vetítsék ki, az esetlegesen elkövetett hibáikat.
2013. szept. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!