Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A párom megakarja tiltani,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom megakarja tiltani, hogy képet tegyek fel közösségi oldalra. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Nem vagyok olyan, aki minden nap tükörben pózolós képeket tesz ki, soha nem is voltam, csak pl ha valahol voltam 2-3 hónaponként teszek fel egy-kettőt, ha jól sikerült.

Az idei nyarat sajnos külön töltöttük a barátommal, 2 nap múlva jön, és érdekes, 10 hónap után most kezdte el zavarni az, hogy felteszek néhány képet.

Több helyen is voltunk a barátaimmal, és nem több, mint 4 képet tettem fel egész nyáron, ebből kettő barátokkal készült, mikor esküvőn, vagy koncerten voltunk.

Észrevettem, hogy miután feltettem, nagyon furán viselkedett, hozzámvágta, hogy fb függő vagyok, és biztos azért teszem fel, hogy más fiúk hozzászóljanak és hogy bejöjjek nekik. Akkor fejezte be, mikor azt mondtam neki, hogy akkor ő is azért tesz fel képet, hogy más lányoknak tetsszen? Múltkor küldtem neki egy képet, és azt mondta, azért tetszik neki, mert nem csorgatja minden barom rám a nyálát.

Végre tegnap kibökte, hogy nagyon zavarja ha képet teszek ki. Erre nem azt mondtam neki, amit várt, hogy oké, többet nem fogom megtenni, és azt mondta, hogy nekem fontosabb az, mint ő. Erre mondtam, hogy nem igaz, csak régen rossz már, hogy ha meg kell tiltani valamit egy kapcsolatban a másiknak.


Nektek mi a véleményetek? Olyan nagy bűn, ha van párod, és alkalmakkor felteszel valamit?

Most 'fogadjak szót' vagy azért se? Ti mit tennétek?


2013. szept. 8. 19:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
Melyik a fontosabb?
2013. szept. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
beszéld meg vele a dolgot
2013. szept. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
nehogy már megmondja hogy kirakj pár képet legyen tartásod nem vagy a szolgálja hogy ilyenbe beleszóljon, ha hagyod magad akkor legközelebb másba is belefog szólni kivel beszélj kivel találkozhatsz stb
2013. szept. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Persze, hogy ő a fontosabb, de nem ez az első dolog amiben korlátozni akar.
2013. szept. 8. 19:33
 5/12 Pain for Pleasure ***** válasza:
95%

A párod egy barom, már elnézést. Nem tudom kinek képzeli magát, ne hagyd magad. Ha mindig engedsz neki, csak rosszabb lesz. Akkor megérteném, ha kihívó képeket töltenél fel, de így...

Próbáld megbeszélni vele, ha nem ért a szóból, akkor szakíts vele.

2013. szept. 8. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
Az ilyen pasit jobb dobni azonnal. Nem elég, hogy egy ilyen nevetséges dologban ok nélkül korlátozni akar, de az ilyen viselkedés előjele a problémáknak. Aztán majd évek múlva jöhet a következő kérdésed, hogy ott vagy 3 gyerekkel és még levegőt sem vehetsz nélküle de jaaj az elején nem ilyen volt, az égvilágon semmi jele nem volt... aha na persze lásd: mostani kérdésed.
2013. szept. 8. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

#1 kérdését felteszem másképp: mi a fontosabb?

Az, hogy mindenáron legyen egy pasid (tök mindegy, milyen áron, akár a szociális életed és a többi emberi kapcsolatod árán is -- mert aki így kezdi, annál később nem sok szabad mozgástered lesz, ezt elhiheted), vagy az, hogy valaki (nem biztos, hogy ő...) enbernek, nőnek tartson, és ne a tulajdonának?


U.i.: mindenki magából indul ki. Értsd: vajon miért gondolja azt egy tök ártatlan cselekedetedtől, hogy másnak akarsz tetszeni? És milyen fura, nem, hogy pont akkor fejezte be, amikor te is ezt a szemére vetetted? Én nem akarok az lenni, aki a kakát keveri, de azért a többség a másik megítélésekor magát veszi alapul.


U.i.2: már rég rossz, ha ekkora a bizalmatlanság egy kapcsolatban.


U.i.3: mi vagy te neki? A barátnője, társa, vagy pedig a szolgája/tulajdona? Ha utóbbi, akkor nyugodtan hunyászkodj meg, hódolj be neki! De ha nem akarsz ilyen sorba süllyedni, akkor igenis legyen benned tartás, hogy te egy önálló személyiség vagy, és nem XY csicskása.


Mellesleg: milyen dolog ez már, hogy ezt-azt csak úgy megtilt? Milyen alapon? Egy párkapcsolat két emberről szól, és nem egyről, meg az ő beteges mániáiról. Persze, gyakori, hogy egy kapcsolat bizonyos kompromisszumokkal is jár, de itt nem erről van szó. Itt arról van szó, hogy ő uralkodni akar feletted. Engem pont az szokott zavarni, ha barátnőm minden szirsz*rra az "engedélyemet" kéri. Nem a gazdája vagyok, hanem a barátja, persze, jólesik, ha megbeszéli velem a dolgait, de mondjuk az olyan tök jelentéktelen dolgokat, mint hogy X közösségi oldalra feltesz pár képet, ki vagyok én, hogy megtiltsam neki?

2013. szept. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#6 egyébként rávilágított a lényegre. A mostani viselkedése még csak nagyon a felszín. Az ilyen jellem az, aki mellett az "asszony" gyakorlatilag rabságban él. Nem hogy képet nem tehet fel magáról - ami eleve már abszurd tiltás - de még idővel az is tiltva lesz, hogy engedély nélkül két szót váltson bárki mással. Volt egy lány ismerősöm, akinek ilyen volt a párja, persze, náluk is csak ilyen ártalmatlan (?) nézeteltérésekkel kezdődött, mint hogy nem tetszik neki, ha iwiw-re (akkor még az volt a menő) képet tesz fel magáról, meg megtiltotta neki, hogy msn-ezzen, mert ugye mi van, ha fiúkkal beszél? Aztán később már az iskolában sem beszélhetett a fiú osztálytársaival (akkor voltak mindketten 18 évesek, csak a fiú végzős, a lány 11-es), meg rendszeresen ellenőrizte a telefonját...

Fél évre rá már ott tartottak, hogy a fiú majdnem megverte (!) a lányt, amiért az engedélye nélkül ment át a boltba. (Mert ugye férfi a boltos...) Aztán a végén kiderült, hogy a pasi közel sem volt olyan hűséges, mint a lány gondolta, de nem ezért szakítottak, hanem a pasi lépett le egy más lány kedvéért. Azt kell mondanom, hogy szerencsére, mert gondolhatod, ha ebből neadjisten házasság lesz, akkor milyen sorsa lett volna!

Pedig náluk is csak ilyen kis h*lyeségeken kezdődött.

2013. szept. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.

Ilyenkor azt mondja, hogy ha szeretném, megérteném, hogy rosszul esik neki, hogy más fiú hozzászól a képeimhez, hogy csinos vagyok, és nem tennék fel. Azzal fenyegetőzik, hogy biztos nem szeretem.Azt mondja, hogy már én is olyan lettem, mint a többi lány, aki rögtön mindent kipakol fbre(messze nem, néhány képet teszek rendezvényekkor)és, hogy megváltoztam. Pedig régebb is ugyanez volt, csak most kezdte el zavarni, amit nem értek...De csak a féltékenységre vezethető vissza, nem?

Ma megmondtam neki, hogy ha nem tetszik, amilyen vagyok, keressen olyat, aki minden igényének eleget tesz, mert én nem változtam semmit, csak ő féltékenykedik alaptalanul. Ezzel kicsit mintha megijedt volna, és már azt mondta, hogy akkor legalább ne olyan 'gyakran' tegyem... :/

2013. szept. 8. 21:53
 10/12 anonim ***** válasza:
Ez mind csak zsarolás. Egy jól észrevehető minta kezdete. Eleinte tökéletes, amíg azt nem érzi, hogy biztos a helyzete, és akkor jön ez. Hidd el, nagyon el tud fajulni.
2013. szept. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!