Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Nőgyógyász vagyok, a feleségem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nőgyógyász vagyok, a feleségem féltékeny. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
6 éve vagyunk házasok,8,5 éve ismerjük egymást,már akkor is ugyanez volt a foglalkozásom csak még egy kórházban dolgoztam,most magánpraxisom van,és a nejem ilyenekkel bombáz hogy: "biztos szívesen megyek munkába..." meg hogy " a visszatérő betegeim biztos megkettyintem a rendelőben" stb... És már nagyon unom,főleg mert tényleg alaptalan soha nem kezdtem ki egy betegemmel sem,olyan volt hogy velem igen de nem mentem bele,pedig néha tényleg nagy a kísértés, régebben nem volt ez "csak" az utóbbi 1 évben. Nagyon gondolkodok a váláson,barátok, ismerősök ebben megerősitenek,de van aki lebeszél,nem tudom kihez forduljak. Ezt leszámítva nagyon szeretem és úgy érzem nem bírnám nélküle... El vagyok keseredve. 36/f nejem 34.

2013. szept. 9. 12:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem írigyellek. Pedig minden kamasz fiú álma volt a nőgyógyászság. :-)

De már tudom hogy ez csak naív ábrándozás. A társaságunkban van egy nőgyógyász is aki már rá se bír nézni a pinára a rendelőn kívül. Otthonra épp elég neki a felesége nem hogy még szeretőt is tartson.

És akkor még ilyen házisárkánnyal aki megeszi az ember lelkét nem is számoltam.

Szerintem egyik nap utolsó pácienskén rendeld meg őt is jó alaposan. Szíjazd a székhez és a legnagyobb szerszámokkal vizsgáld át mindenre kiterjedően. Hátha attól észhez tér.

2013. szept. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
A kommunikációhoz is két ember kell. Ha ő csak hisztizni hajlandó, te is kezeld úgy: nézd levegőnek, amikor ez rájön, egy kétéves is megunja a cirkuszt, ha nincs közönsége.
2013. szept. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért házasodtatok össze, hogy az első ilyen konfliktusnál a váláson gondolkodj! Egy kicsit úgy érzem a leírtakból, hogy nem sok kísérletet tett egyikőtök sem a probléma feltárására, úgyhogy itt az ideje!


Sokszor beszéltél vele, de nem arról, amiről kellett volna. Elmondtad neki, hogy nincs semmi oka féltékenykedni? Megkérted, hogy hagyja abba, de nem tette? Ennyi?


Arról beszélgess vele, hogy MIÉRT érzi így! Gondolkodj el, mi változott meg közöttetek az elmúlt egy évben! Ha ezeket a darabkákat összerakod, hamar megvilágosodhatsz.


Nem dolgozol kicsit túlontúl sokat és hanyagolod el az asszonyt mostanság? Nem lett sokkal kevesebb a szex? Nem lettél vele szemben sokkal hidegebb?


Az is könnyen lehet, hogy neked ehhez semmi közöd, hanem neki van gondja. A leírtakból kilométerekről látszik, hogy a nejednek semmi önbizalma sincs, kicsinek és kevésnek érzi magát. Fél, hogy megcsalod, mert nem elég jó neked, de ezt nem meri kimondani, ezért szurkálódik, te meg menekülsz. Nézd végig ez elmúlt egy évet: mi történt azóta, amitől ilyen kisebbrendűségi érzése van?


A válás fontolgatása helyett javaslom, hogy vigyél neki haza egy csokor virágot, vidd el randevúzni, menjetek el egy hétvégére valahová. Ezalatt pedig szexeljetek és BESZÉLGESSETEK. SOKAT beszélgessetek. Ezt e beszélgetést pedig ne úgy folytasd, hogy elmondod neki, hogy zavar a féltékenysége, hanem azt kérdezd meg, mit tettél, hogy ő így érez! Mondd el neki, hogy nem akarod megcsalni, de ő mégis így érzi, és tudni akarod, miért érez így veled kapcsolatban.

2013. szept. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

"Ha ő csak hisztizni hajlandó, te is kezeld úgy: nézd levegőnek, amikor ez rájön, egy kétéves is megunja a cirkuszt, ha nincs közönsége."


Miért gondolja úgy egy csomó ember, hogy egy jól működő párkapcsolatban játszmákkal, manipulációval és hatalmi harcokkal kell megoldani egy problémát?

2013. szept. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Mert a megbeszélést már megpróbálta, de a felesége ebben nem volt partner, támadott, nem vette komolyan.
2013. szept. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Én ezt értem, baromi gyerekesen viselkedik az asszony, de ilyenkor felvenni a kesztyűt nemhogy nem megoldás, de egy jó nagy szög a házasság koporsójába.


Ha meg akarsz oldani egy ilyen konfliktust, akkor nem törleszteni kell és jól megmutatni, ki az úr, hanem a problémát megkeresni és megoldani. Amit írtál az sajnos csak még inkább elmélyítené a sebeket és közelebb lökne ahhoz a ponthoz, ahonnan már nem lehet megmenteni a házasságot, mert annyi lesz a sérelem egymás felé, amennyit megbocsátani már nem lehet.

2013. szept. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat,meglepetésemre az oldal színvonalához képest rossz előérzetem ellenére sok-sok építő jellegű válasz érkezett még egyszer köszönöm nektek !! u.i. Való igaz látok néha főleg új pácienseknél olyanokat amiktől felfordul a gyomrom,de más betegek látványa kiemelném szigorúan csak a látványa ! kárpótol az úgymond sérelmekért :) na ennyit a munkáról... Házasságomra visszatérve igaziból hetente 2-3 alkalommal a mai napig is van szex amit fele-fele arányban kezdeményezünk szerintem ez rendben van így de javítsatok ki ha tévedek és ez kevés... virág-randevú-romantikus vacsora ez talán jó ötlet lehet néhány próbát megér még ha nem is "érdemli" ki a viselkedésével... kicsit ettől is félek pszichológiát is elvégeztem és tartok tőle ha túl jófej vagyok vele tudat alatt úgy érezheti hisztivel bármit elér... de megpróbálok kísérletképp ettől eltekinteni mert ezek valóban kimaradtak még megismerkedésünk idején sem így udvaroltam neki ezekkel a módszerekkel,de viszont rendszeresen kirándulunk együtt nyaralni is megyünk minden évben legalább 1 x ,utazunk ide-oda ahova tudom elviszem magammal,kötöttségek nincsenek gyerek nincs mivel a nejem meddő de különösebben nem jelezte soha hogy mégis kellene neki örökbefogadás béranya vagy bármi... és igazából én is jól megvagyok gyerek nélkül... de kevéssé tudnám elképzelni magam más nő mellett
2013. szept. 9. 14:43
 18/23 anonim ***** válasza:
A féltékenység félelemből ered, ez egy generált dolog, az ember saját maga idézi elő a gondolataival. Ezt általában önbecsülés hiánya okozza. Tehát ezt a dolgot nem neked kell helyre tenni, nem is fogod tudni, ez csak egy szélmalomharc lesz a számodra. A feleségednek kell ezzel megküzdeni. Persze te is kövess el mindent, hogy növeld az önbizalmát, ismerd el az értékeit, bánj vele nőként stb. de ne bizonygasd, hogy megbízhat benned, mert ez alárendeltté tesz téged, ami egyikőtöknek sem tesz jót. Beszélgessetek el erről, mondd el a párodnak, ha nem változtat, tönkre fog menni a házasságotok. Ajánlj neki olyan elfoglaltságot, amelyben kiteljesedik. Valamilyen hobbit. És ösztönözd, hogy járjon el a barátnőivel néha. Ez mind növelné az önbizalmát.
2013. szept. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

"igaziból hetente 2-3 alkalommal a mai napig is van szex (...) szerintem ez rendben van így de javítsatok ki ha tévedek és ez kevés"


Szerintem nem kevés, tök jó.


"pszichológiát is elvégeztem és tartok tőle ha túl jófej vagyok vele tudat alatt úgy érezheti hisztivel bármit elér"


Ha tényleg figyeltél pszichológiai tanulmányaid során, akkor tudod, hogy ez csak akkor igaz, ha tényleg a hiszti hatására leszel kedves. Ha csak akkor figyelsz, mit mond, amikor hisztizik, akkor valóban nem jól csinálod.


" gyerek nincs mivel a nejem meddő"


Szerintem itt a válasz. Én úgy gondolom, neki ez nem annyira triviálisan feldolgozható történet, mint neked. Én férfi vagyok, de annyit én is tudok, hogy egy nő totál selejtnek érzi magát, ha nem lehet gyereke. A nejednek szerintem ott motoszkál a gondolataiban, hogy csak idő kérdése, és úgyis elhagyod egy igazi nőért, aki tud neked gyereket szülni. Egész nap nők között szaladgálsz, akik tudnának neked olyat nyújtani, amit ő nem, és emiatt kikészül.


Erről beszélni kell vele, egész pontosan neki kell beszélnie erről. Ha kell, akkor szakemberrel.

2013. szept. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az utolsóval, lehet h a meddőségből fakad a kisebbségi érzése, h ő nem elég jó Neked, ráadásul, nap mint nap kapcsolatban vagy csinosabbnál csinosabb és

szülni képes nőkkel.

Nem lehet könnyű neki sem.

2013. szept. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!