Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan birkózzam meg vele?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan birkózzam meg vele? Gyakorlatilag elfelejtettem érezni.

Figyelt kérdés
Szörnyü gyerekkorom volt, rengeteg embert elveszítettem, és egy egy csomó pszichés nyavalyához vezetett. Érzékeny lettem, és, hogy tompítsam az érzelmeimet (düh, harag, fájdalom, akármi), elkezdtem magam vagdosni. Tökéletesen megoldottam vele a problémáimat, a legjobb megoldásnak hittem mindaddig, míg rá nem jöttem, hogy már muszáj csinálnom. Nagynehezen abbahagytam, de azzal próbáltam erös lenni, hogy flegma lettem, nem voltak érzéseim. Most viszont barátom van, aki iránt igen intenzív érzéseim vannak, az örömön át a szomorúságig. És azt, ami rosszul érint (szomorúság, vagy mikor hiányzik), megint így kezdtem el levezetni... és bárhogyan próbálom abbahagyni, nem megy. Mindig önpusztítás lesz a vége. Mit tegyek?

2013. szept. 11. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Mond el a barátodnak és ő segít neked! :) Erős légy! És Állj le!
2013. szept. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bummer ***** válasza:

Ezt mindenképp egy pszichológussal kell megbeszélned, de úgy, hogy a barátoddal is beszélsz róla őszintén és ő veled tart.

30/F

2013. szept. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy anno, mikor megismertük egymást, megígértette velem, hogy soha nem vágom meg magam többet... de akkor még nem voltunk együtt, szimplán barátok voltunk. Nem örülne, ha megtudná... :/
2013. szept. 11. 21:47
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is pszichologus segitsége kelle neked, ő talán tud segiteni rendbe tenni az érzelmi világod , ha elmondanád a barátodnak az nem feltétlen segitene a dolgon hiszen csak aggodna és idegeskedne hogy mit tegyen most hogyan állitson meg téged ebben stb, közben pedig ezt te egyedül tudod csak kontrollálni. Keress fel inkább szakembert.
2013. szept. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt egy ilyen időszakom. Jó, én nem vagdostam magam, hanem magamba zárkóztam, és majdnem öngyilkos is lettem. Ennek már néhány hónapja vége van. Azóta is elég érzékeny maradtam... nem annyira könnyen, meg nagyon ritkán, de rám tör az a rosszkedv, és nagyon nehéz tőle szabadulni.

Én igyekszem levezetni a feszkót, és nem stresszelni rá semmire. Rendszeresen sportolok. Kondizok, bicózok. Nekem segített, hogy kiegyensúlyozottabb lettem testileg, lelkileg.

Nem igazán tudok a vagdosás témában segíteni. Én pont az ellentéte voltam... magamba tartottam a problémáimat. Én végül is megoldottam a problémáimat egyedül, de majdnem ráment az életem. (öngyilkosság) Ha úgy érzed nem tudsz kilábalni ebből, lehet el kellene menned szakemberhez.

2013. szept. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Aha, a sportot én is kipróbáltam, olyan vége is lett. Úgy kell összekaparni. Olyanokat esek, hogy rossz nézni. Azt is csak arra használom, hogy elesszek, és fájjon már valami. Ment már ki mindkét bokám nem is egyszer, jobb csuklóm. Meg van egy kb 30cm hosszú vágás a lábamon, kicsit elestem kb 5-6 hónapja, még mindig látszik, stb stb. Bármit próbálok, pusztítom magam és nem tudom abbahagyni.
2013. szept. 11. 22:15
 7/8 anonim ***** válasza:
Épp azért kell elmondanod a barátodnak, hogy nagyon sajnálod, újra megtetted, de nem bírtad abbahagyni, és most már ebből tudod, hogy ez egy FÜGGŐSÉG. Aminek a leépítéséhez SEGÍTSÉGRE van szükséged. Tudnia kell róla, hogy segíthessen...
2013. szept. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Hanariko ***** válasza:
Lehet hogy nem örülne, ha megtudná a vágdosást, de mindenképpen mondd el neki. Inkább tudjon róla és segítsen, mint hogy Te őrlődj.
2013. szept. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!