Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Milyen dolog ez így? Vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen dolog ez így? Vagy csak nekem furcsa?

Figyelt kérdés

Adott egy pár, amikor összejönnek a lány az utolsó évét végzi az iskolában, a fiú már dolgozik jó ideje, mert kicsit idősebb. A fiúnak saját háza van, és a kapcsolat elejétől kéri a lányt, hogy költözzön hozzá. A lány is szeretné, de amíg tanul, nem akar a fiú nyakára menni, hisz en nincs jövedelme. Amikor a lány befejezi az iskolát, jó fél évig diákmunkázik, amíg még tart a diákigazolványának az érvényessége, majd utána pár hónapig munkanélküli. A fiú folyamatosan "nyaggatja" az összeköltözéssel, ami nem is igazán nyaggatás, hiszen a lány is szeretné, de még mindig nincs pénze. Egy idő után a lány a fiú segítségére szorul részben(!), így féligmeddig odaköltözik hozzá, de egy-két hónapig csak ott alszik minden nap, napközben az anyjához megy, nála eszik, a szennyest is oda viszi. Később a fiú megunja ezt, és ráveszi a lányt, hogy ne hurcolássza a piszkos ruháit, mossa ki ott, ne mászkáljon el enni, egyen nála, stb. Így a végén kb. másfél hónapig mégis egy az egyben a fiú tartja el a lányt. A lánynak összejön egy 7 hónapos lehetőség, amiért fizetnek neki, és a 7 hónap letelte után munkaajánlatot is kap, egy tanfolyamról van szó. Amíg a tanfolyam tart, a lány teljes mértékben beszáll a kiadásokba, főz, stb., örül, hogy végre nem szorul rá senkire. A fiú is boldog, hogy végre együtt élnek - legalábbis ezt mondja.

Egy hétköznap este a fiú nagyon hangosan hallgat zenét, de annyira, hogy a harmadik szomszédnál is lehet hallani. Ez a fiúnak szokása, a szomszédokat valószínűleg nem zavarja túlzottan, mert sosem szóltak neki, pedig egyből nyílik a szájuk, ha valami nem tetszik nekik egyébként. Viszont a fiú mindezt a hálószoba melletti helyiségben teszi, és úgy, hogy másnap kelni kellene. A lány álmos, és megkéri, hogy vegye halkabbra, mert nem tud tőle aludni. Nem az első alkalom, és a fiú mindig hétköznap csinálja ezt, amikor korán kellene kelni másnap. A fiú a lány képébe vágja a kérésre, hogy de márpedig ez az ő háza, és azt csinál, amit akar...


Tényleg orbitális nagy tahóság ez a kijelentés?

Vagy teljesen megérthető?

Nem az a normális, hogy ha két ember együtt él, akkor kölcsönösen alkalmazkodnak egymáshoz - akármelyikük lakásán is vannak?

Egyébként én vagyok a lány a történetben.


2013. szept. 12. 07:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
én már lépnék is le a helyedben....
2013. szept. 12. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
N volt nehéz kitalàlni hogy te vagy a lány. Amúgy lehet csak rossz pillanatàban kaptad el, én szoktam cifràbbakat mondani a férjemnek.
2013. szept. 12. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
Igen, ezt már sejtettem az elejétől, mármint, hogy Te vagy a lány. hidd el a leírásból egyértelműen kiviláglik, hogy Te egy hihetetlen értelmes, érett gondolkodású nő vagy. A pasid pedig, nos inkább nem mondok rosszat róla, mert nem ismerem, de a fent leírtak alapján egy irtó nagy gyökér lehet. Egy arrogáns, komplexusos ki fütyi. Én elgondolkodnék a kapcsolatról a továbbiakban, mert ha valaki ilyen kompromisszumképtelen ilyen bagatell dologban, akkor mire számíthatsz később, sorsdöntőbb kérdésekben? Első körben beszéljétek meg, hogy hogy is gondolja ezt a dolgot kettőtök között, mert én nem látok nagy jövőt köztetek. Ismétlem ez csak a fent leírtak alapján kialakult véleményem.
2013. szept. 12. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként én vagyok a lány a történetben."

Igen, azt gondolom ez mindenkinek leesett a szöveg alapján is. :)


És Igen. Szerintem is tahóság ilyet mondani. Eleve, ha valaki hangosan akarja este/éjjel hallgatni a zenét szerintem alap a fülhallgató. És tuti zavarj a szomszédokat is, csak nem szólnak.

Szerintem beszélj vele (nem lesz egyszerű kör). Ha már ennyi idő után ezzel jön akkor később mire számíthatsz? Ha így megy tovább ezt rendszeresen a fejedhez fogja vágni a legkisebb nézeteltérésnél is. ÉS ahogy látom ez ellen az érv ellen te sem tudtál mit mondani.

"Nem az a normális, hogy ha két ember együtt él..." De, ez volna a normális.

Mást nem tudok mondani, beszéljétek meg...

2013. szept. 12. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
84%

Ez nagy tahóság igen...

Én is a párom lakásában élek, sőt jelen helyzetben 8 hőnapja nincs munkám.

Ennek ellenére, ha valaha azt kaptam volna, hogy az nem az enyém is (it most nem jogilag gondolom, hanem itt élek x éve, én nem tudnék így élni, hogy nem lehet beleszólásom milyen legyen a fal színe...ez csak egy példa)

Egyetlen egyszer volt valami, nem is a lakással kapcsolatban, talán 1 év ittlét után, akkor annyit mondtam

" nem muszáj nekem itt laknom, nem muszáj együtt lennünk, csak mondja meg, van hova mennem. Azért vagyok vele mert szeretem, mert jol érezzük magunkat egymássalm ha ő mégsem így érez, akkkor szőljon, van hova mennem....

Én fújtam fel amúgy valami hülyeségetm mert engem ks stresszelt akkor még, hogy az ő lakása, hiába én is résztvettem a felújításban, mind anyagilag, mind kétkezi munkával.

Szerencsére jól kezelte a párom a kirohanásaimmat.

Ha nekem valaha ilyet mondott volna, tényleg másnap pakolok, ha a te házad /lakásod akkor fulladj bele egyedül...

Tahóság, akármilyenindíttatásból is mondta.

Ha idegességében, akkor is a lelke mélyén így gondolja, neked az sosem lesz otthon.

Rosszabb, mintha albérletben laknál, hiszen ott senki enm dörgöli az orrod alá, hogy nem a tiéd (max amikor a lakbért beszedik)

Az együttélésnek vannak íratlan szabályai, még akkor is ha nem párkapcsolatról van szó, párkapcsolatban pedig nem is értem hogy nincs ennyi az emberben, hogy figyel a társa igényeire.

:(:(

2013. szept. 12. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy néha iszik. Nem sűrűn, de akkor nagyon. Ilyenkor szokott ilyeneket produkálni. Depressziós, de nemigazán hajlandó tenni ellene. Túlságosan lelkis, és a munkahelyén sokat b*szogatják - na de kit nem? Lehetetlen vele megbeszélni, mert egy-egy ilyen után szerinte én vagyok a hibás, hogy nem hagyom rá. Egyébként jól megvagyunk, passzolunk mindenben, de ilyen esetekben nagyon fel tud menni az agyvizem...

Nem vagyok egy házitündér, azt aláírom, nő létemre nem zavar, ha nem csillog a lakás - de ő már előttem is így élt, sőt, még nagyobb kupiban. Panaszkodott már egy barátjának, hogy szerinte hálátlan vagyok, mert én nem hagyom, hogy ő zenéljen, pedig neki hiányzik a zene (valamikor zenész volt). Azt persze nem említette meg, hogy nála a zenélés hétköznap éjjel-hajnalban történő szó szerinti mini-koncertet jelent.

Nem igaz, hogy nem hagyom neki, ha hétvégén jön rá, felőlem akár hajnalig is tépheti a gitárt, nem izgat, majd kialszom magam, hétvégén van időm rá, és egyébként is, szeretem hallgatni. De hétköznap...? Azzal szokott jönni, hogy ésakkor? neki is kelni kell... Nade nem hiszem, hogy engem érdekelnie kellene annak, ha ő szánt szándékkal nem akarja kialudni magát (másnap persze panaszkodik, hogy halál fáradt, és ahogy hazaesik a munkából este hatkor, már alszik is...).

Nem gondolta halál komolyan, ebben biztos vagyok, de szeretném tudatni vele valahogy, hogy ez nem a helyes hozzáállás.

Nem akarom elhagyni, mert szeretem, és kölcsönösen szükségünk van egymásra, de nem tudom, mi lenne a megoldás ilyen helyzetekben.

Hagyjam rá tényleg, és költözzek ki ilyenkor a nappaliba (a ház másik végében van) aludni?

2013. szept. 12. 07:55
 7/17 anonim ***** válasza:
94%
Hálátlan? Depressziós és iszik? Aranyoskám, nagyon gyorsan lépjél le, mielőtt beállnál később a bántalmazott nők csapatába! Ha vele maradsz ,tönkreteszed az életed, hidd el.
2013. szept. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
55%
Nem feltétlenül kell rögtön lelépni,de azt mindenképpen tudatosítanod kell benne,hogy amit mondott,az neked mennyire rosszul esett,és nem szeretnéd,ha még egyszer ilyesmivel dobálózna.Ha tényleg szeret és tisztel,ezután nem fog ilyet mondani,akkor sem,ha illuminált álapotban van,és akkor sem,ha csak szimplán rossz kedve van.Viszont amire meg neked kell figyelned,hogy ha már társadul választottad azzal együtt,amilyen,akkor tudnod kell kezelni az ilyen beszólásokat és helyzeteket,és nem kell mindent véresen komolyan venni.Tudom,mert hasonló kaliberű a párom,és az elején mindenen sírtam.Aztán megtanultam,mikor mit kell tőle komolyan venni.Pláne az ittas ember szavai nem mérvadóak ilyen szempontból,vagy ha valaki dühös éppen.
2013. szept. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
86%

Ne légy te is hülye.

Ha párkapcsolatban vagytok, akkor ilyet nem mond valaki hogy márpedig ezaz én házam azt teszek amit akarok meg hasonlók, akkor figyelünk a másikra is.


A barátod egy barom egy kocog! Lépj le!

2013. szept. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 zoliba' ***** válasza:
22%
űdv a valö világban hercegnő. Pár év múlva örülni fogsz,ha csak ennyi lesz a gondotok. Nem lehet h úgy szóltál rá,h "kapcsód má ki baz+" ?
2013. szept. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!