Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan tudnék segíteni barátnő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék segíteni barátnőmnek?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, Budapesten járok egyetemre, barátnőm pedig Egerben lakik , ő most végzős a középsuliban. Az lenne a problémánk , hogy az ő családi háttere enyhén szólva siralmas. Szülei elváltak, anyukája nemnormális, az apja pedig iszik. Nem segítenek neki, mindig csak egymásra mutogatnak pl : Barátnőm mondta nekik hogy menni szeretne nyelv vizsgázni : anyuka: majd apád kifizeti, erre apuka: majd anyád kifizeti ő nevel....


Mindig szegénykén csattan az ostor akármi történik, és most , hogy jön az érettségi ez nagyon nem tesz jót neki.


Hétvégente szoktunk találkozni, de sajnos felkaptam a vizet és beszóltam kedves anyukának aki megtiltotta hogy oda menjünk így csak az apjához tudunk mostmár menni de ott nem túl jó. (És anyagilag sem áll jól egyik szülő sem)


Mit lehet tenni ilyen helyzetben? Én próbálok segíteni, próbálok félretenni neki az én pénzemből (bár nekem sincs sok , felvettem a diákhitelt de e mellé szerencsére kapok egy 20 ezer forint körüli ösztöndíjat, és amit így félre tudok tenni azt neki adom)


Engem nagyon bánt hogy ilyenek vele a szülei , mert nagyon rendes lány, tanul, mindenből ötös, menni szeretne egyetemre, de így nagyon nehéz :(


Volt már valaki hasonló helyzetben? A segítő válaszokat előre is köszönöm :)



2013. szept. 16. 09:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
29%

Hát ez sz*ar ügy. Nehéz úgy elkezdeni az életet hogy senki nem támogat, hiszen iskola mellett nehéz elmenni dolgozni. Ezért van az hogy sok fiatal lányból prosti lesz, sok fiatal srácból meg csöves.

És mi van a te szüleiddel, mert úgy látom csak a barátnőd szüleit tudod szidni.


Azt gondolom hogy olyan ember vagy aki meg is érdemli ezt a helyzetet. Felkaptad a vizet és beszóltál a kedves anyukának? Akkor miért csodálkozol hogy nem akar látni? Te mész oda hozzá, gondolom ingyen kajálsz is ott meg mi egy más és te kapod fel a vizet?

2013. szept. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Így történt , és hidd el sajnálom.


Az én szüleimmel semmi baj nincsen, segítenek ahogy csak tudnak, nekem mondhatjuk úgy is ,hogy nincs problémám, csak a barátnőmnek szeretnék segíteni valahogy, hogy neki is könnyebb legyen.

2013. szept. 16. 10:06
 3/12 anonim ***** válasza:
46%

"Hétvégente szoktunk találkozni, de sajnos felkaptam a vizet és beszóltam kedves anyukának aki megtiltotta hogy oda menjünk így csak az apjához tudunk mostmár menni de ott nem túl jó. (És anyagilag sem áll jól egyik szülő sem)"


Ha nincs baj a szüleiddel, miért nem hozzájuk mentek hétvégén?

És ahogy látom, annak ellenére hogy egyetemista vagy, a helyesírásod nem a legjobb.

2013. szept. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Azért nem tudunk hozzánk menni mert én messze lakok, és oda drágább lenne elutazni mindkettőnknek, a koliba ahol meg jelenleg élek nem hozhatom , mert ez szintén drága.


De nem értem miért vagy ilyen támadó velem. Rossz napod volt ? :) Én csak feltettem a kérdést és te folyamatosan provokálsz egy "virtuális péniszméregetős vitát" . Megnyugtatlak, nem fogok belemenni.


Válaszaidat pedig köszönöm.

2013. szept. 16. 10:15
 5/12 anonim ***** válasza:
29%

Nem volt rossz napom, csak soha nem kedveltem az olyanokat akik felnőttnek képzelik magukat, beszólogatnak a szülőknek, miközben egyedül nem tudnak megállni a lábukon.

Szedd össze magad és ne szólogass be a barátnőd anyjának, főleg ha rá vagy utalva. Mutass egy kis tiszteletet öcsi.

2013. szept. 16. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

De hogyha az indulataid vezérelnek, és érdemileg nem adtál semmit a probléma megoldásához, akkor egyáltalán minek vetted a fáradtságot, hogy ezt ide leírd ? Hogyha én nem szimpatizálok egy kérdezővel, és érzem , hogy az indulataim felülkerekednek az objektív vélemény/tanácsadáson, akkor átugrom a kérdést és nem válaszolok. Na mindegy, legalább levezethetted a feszültséget.


Általában tisztelettudó vagyok, de mint magad is tapasztaltad néha elszakad a cérna még a legnyugodtabb embereknél is... Ne mond , hogy veled nem esett meg :)

2013. szept. 16. 10:33
 7/12 A kérdező kommentje:
Persze elismerem azt , hogy hibáztam, nem kellett volna, de már nem tudom visszacsinálni.És ezért keresek megoldást a problémámra.
2013. szept. 16. 10:48
 8/12 anonim ***** válasza:
Nincs mese, el kell mennie dolgozni ha egyről a kettőre akar jutni. Tudom szemét dolog, de ilyen helyzetben csak így tud segíteni magán. Te annyiban tudod segíteni, hogy felköltözik hozzád és segítesz neki munkát találni. Ha jól tudom a nyelvvizsgát (nem tudom milyen fokút mert nekem pont fordítva volt) emeltszintű éretségivel még mindig lehet kapni.
2013. szept. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Most olvastam, hogy koliban laksz. Esetleg közösen bérelhetnétek lakást, úgy azért elviselhetőek a költségek. Ha nagyon muszáj akkor meghívtok egy barátnédet akivel jóban vagy és költözne.
2013. szept. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Békülj ki az anyjával! Albérletbe nem menjetek, mert sose tudtok belőle kikászálódni! Esetlege egy önkormányzati lakást meg tudnátok csípni az jó lenne.

Ha ki akarsz tartani a barátnőd mellett, támogatnod kell. Menj el diákmelóra! Lehet csúszol egy évet, de menned kell és neki is. Míg nem álltok a saját lábatokon nem szabad beszólni a kenyéradónak. Öreg hiba.

2013. szept. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!