Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért dicsekszik ezekkel egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért dicsekszik ezekkel egy férfi pont a barátnőjének?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Együtt vagyok egy sráccal fél éve, de ha így folytatja nem sokáig. Elég érdekes személyiség, nem tudok rajta kiigazodni. Nem mennék túlzottan bele a részletekbe, mert estig írhatnám. Egy dolgot emelnék ki, ami különösen zavar: az állandó dicsekvése. Ha haverjaival vagyunk, vagy bármilyen társaságban, szinte nincs olyan, hogy ne kerüljenek szóba a volt barátnői. De nekem is sokat mesél róluk. Különösen a 16 éves kori barátnőjéről. Jelzem, a srác most 24, lassan 25. Folyton azzal dicsekszik, hogy milyen intenzív szexuális életet éltek. Nos, ezek a megjegyzései különösen azért zavarnak, mert azt elfogadtam, hogy keveset találkozunk a munkája miatt, viszont nagyjából két hetente egy menet édeskevés. Úgy érzem, hogy állandóan dicsekszik, hogy kivel, hányszor, hol, amíg az én igényeimmel nem törődik. Ez akkora csorba a nőiességemen, hogy már önmagam kérdőjelezem meg. Hozzátenném, hogy a srác fiatalabb nálam, és az első együttléteink alatt egyáltalán nem volt felszabadult, de én igyekeztem óvatosan bánni vele. Akkor meg mire fel ezek a dicsekvések, a "volt már nimfomán barátnőmtől" elkezdve mindennel. Egyszer egy közös haveri est alkalmával pl. arról áradozott, hogy az exének milyen jó mellei voltak. Miért nem koncentrál inkább a kettőnk által megélt élményekre az állandó nosztalgiázás helyett? Miért nem veszi észre, hogy ezzel engem bánt? (Említést pedig már tettem neki.) Volt már valaki hasonló helyzetben? Hogy szedte össze az önbizalma megmaradt darabkáit?

2013. szept. 20. 10:04
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"Lesz egy nagy beszélgetésünk, ami eldönti, mi lesz a dolgok kimenetele...Esélyt kapott a fejlődésre, ha visszadobja, az is az ő döntése lesz."


Nagyon helyes! Én is pont így látom.


"Viszont az ezzel kapcsolatos sérelmein a mai napig nem tudott túllépni, amit nem tartok egészséges dolognak."


Nem is az. Ismertem és ismerek nem is egy ilyen embert. Annyira félnek szembenézni önmagukkal, hogy minden ilyen sérelmüket a szőnyeg alá söprik, és minden igyekezetükkel adják a flegmát, akinek mindez meg sem kottyant. Rettegnek attól, hogy ha megnyílnak, gyengének látszanak majd, de az önbecsülésük annyira alacsony, hogy mások kárára igyekeznek növelni azt.


Egy jó cimborám százszor durvább eset a pasidnál, mondhatni állatorvosi ló. Nála én arra törekszem, hogy türelmesen, csendesen szembeállítom saját magával, valamint próbálok párhuzamokat mutatni közötte és más emberek között, hogy tisztábban lásson. Nem erőltetek rá semmit, csak magokat hintek el, mert ha erőltetem, azonnal úgy érzi magát, mintha valami kisgyerek lenne, akit nevelni akarok. Ilyenkor gyengének, sebezhetőnek, férfiatlannak érzi magát, ennek megfelelően azonnal témát vált, flegma lesz és elkezd engem cseszegetni. Mindegy, csak nehogy szembe kelljen nézni azzal, hogy nem ő a világ legkeményebb férfija, akitől mindenki retteg és minden nő könnyes hálával fogadná, ha megengedi neki, hogy lecumizza.


Ezzel számolj a te legényednél is! Ha keményen az arcába vágod, hogy mit csinál, azt valószínűleg flegmáskodó mellébeszéléssel, vagy alattomos ellentámadással fogja honorálni. Megalázónak és férfiatlannak fog tekinteni minden olyan törekvést, ami a lelke boncolgatásával jár, főleg, ha azt éppen a barátnője teszi. Ő egy olyan pasinak szeretné magát látni, akit mindenki istenít és fél, aki a nők bálványa, akinek senki sem mer beszólni. Szegény nem fogja fel, hogy ezzel a viselkedéssel csak öngólokat rúg és emiatt veszíti a meccseket újra meg újra. Helyette ilyenkor még jobban erőlteti a hülyeséget, és egyre mélyebbre megy. Iszonyat nehéz eset az ilyen, én tudom.

2013. szept. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Sajnos az lett a vége, amit írtál kedves utolsó, nagyon jól átláttad. A lehető legtöbb módszert kipróbáltam, és eleinte úgy tűnt, lesz is eredménye. Aztán lassan megint oda jutottunk, ahol a part szakad... Amikor meg magamról kezdek el beszélni, akkor direkt terel, azt hiszem, sosem kapok alkalmat arra, hogy igazán megismerjen. Egyik nap meg azt mondta, ne akarjam én őt megérteni, még a legjobb barátjának sem sikerült ez. Hát ennyi. Én már készítem fel magam a lehető legszebb lezárásra. Ilyen kapcsolat nem élhető számomra. Pedig az átlagnál jóval türelmesebb vagyok. Kitartó voltam, de elfáradtam. Szerintem ő úgy hiszi, sosem lesz boldog, és már beletörődött ebbe.
2014. jan. 14. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!