Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ez alkoholizmus? Szakítsak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez alkoholizmus? Szakítsak mielőtt jobban belezúgok?

Figyelt kérdés
Megismertem egy édes srácot, mindenben szuper, de felmerült bennem hogy esetleg alkoholistával van dolgom :( Péntek-szombaton általában ivászat a program, ha velem van akkor csak 5-6 sört iszik egy este, ha a haverjaival megy el akkor viszont reggelig vedelnek. ( ez reggel 6-7 órát jelent). Mikor nyaralni voltunk 4 napot, minden este sörözni kellett. Ez normális egy huszonévesnél, vagy lehet gáz később? Voltam már együtt alkoholistával éveket, lehet hogy csak paranoiám van a témára. Akik alkoholistával élnek, mit gondolnak erről? elég ez a vészjelzés hogy kiszálljak vagy túlzok? Nem akarok megint alkoholista párkapcsolatot.
2013. szept. 26. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem nem szimpi, ha egy srác állandóan ennyit vedel - de Te tudod (ez még szerintem önmagában nem alkeszság)

(de még lehet...)

2013. szept. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Huszonévesen még belefér, harmincévesen már gáz lenne.
2013. szept. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha akarja, meg tudja állni, hogy csak 2 sört igyon? Vagy rajta az 5-6 sör meg se látszik? :D
2013. szept. 26. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
meg tudja, nem látszik meg rajta csak másnapos
2013. szept. 26. 19:51
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor ez még inkább nem alkoholizmus. Persze jó lesz figyelni, főleg, hogy volt már alkoholistával kapcsolatod.
2013. szept. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Szia!

Ha a szórakozás, kikapcsolódás csak alkohol mellett képzelhető el a számára, akkor az előrevetíthet későbbi problémákat.

Nem gondolom, hogy ez már alkoholizmus lenne, de reális veszélye van annak, hogy az lesz belőle.

Nem gondolom azt sem, hogy "csak" ezért ki kellene szállni a kapcsolatból. De beszélni lehet és kell róla. Semmiképp nem támadóan, inkább magadról, a te érzéseidről, félelmeidről mesélve. Ha felháborodás a válasz, akkor lehet elgondolkozni azon, hogy hogyan tovább, mit tudsz, mit akarsz elviselni,


Ha már volt ráadásul évekig tartó kapcsolatod alkoholistával, nagyon valószínűnek tartom, hogy téged azok a tulajdonságok vonzanak, amelyek egyébként az alkoholizmusnak is jó alapot adnak. (Ilyen lehet pl. a kisfiússág, önállótlanság) Ezt úgy is mondom neked, mint alkoholisták hozzátartozóival foglalkozó segítő. Érdemes lenne kiderítened a miérteket, különben ez visszatérő probléma lehet az életedben.

2013. szept. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ez hihetetlen! Tényleg igaz, mindkét férfi anyafüggő felnőtt korára is. Az alkoholista exem 30as, nála is így kezdődött, aztán később már minden második nap kocsmázás volt a program. Főleg ha anyja rákezdte a cseszegetést. és bennem is az anyját kereste állandóan. Azt hiszem voltam már eleget anyucija egy pasinak, nekem ez nem kell :S
2013. szept. 27. 18:33
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon hasznos válasz volt, köszönöm. A miértek valóban érdekesek ilyenkor, gondolkozom rajta hogy mi lehet a háttérben.
2013. szept. 27. 18:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez is kemény alkoholizmus. A miérteket az okokat felesleges keresni. Mindig találnak okot, miértet az ivásra. Nem hogy ez alkoholizmus hanem már az is ha ettől sokkal kevesebbet iszik valaki ,de azt rendszeresen. Aki nem tud meg lenni nélküle. Ha már most nem tud meglenni nélküle ,képzeld el milyen lesz évek múlva.
2013. okt. 27. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!