Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Csak illúziók alapján szeretün...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak illúziók alapján szeretünk bele valakibe? Vagy mitől alakul ki?

Figyelt kérdés
Azt figyeltem meg, hogy sokszor nem is ismerjük akibe beleszeretünk csak felruházzuk tulajdonságokkal, idealizáljuk, nem a lelkét szeretjük meg. Néha mondják, hogy ne tárja ki önmagát az embet, valami titok mindig maradjon. Viszont mi értelme egy olyan kapcsolatnak ami illúziókra épül és akivel nem lehetünk őszinték; mert vagy belénk sem szeret ha magunkat adjuk vagy más jobban érdekli utána. Azok a nők akikbe beleszeretnek másokra vágynak, csak néha mutatnak érdeklődést vagy elérhetetlennek tűnnek. Tényleg ennyire nem éri meg őszintének lenni és hagyni, hogy megismerjen valaki, ne idealizáljon és önmagamért szeressen? Érdekelnének mások gondolatai. Ti mi alapján szerettétek meg azt akit? Idealizáltátok? Mennyire ismertétek meg mire beleszerettetek? Mennyire ismertétek félre? Szerintetek kell egy kis titok és tényleg nem szabad kiadnia magát az embernek teljesen?
2013. okt. 7. 12:38
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell ezt túlkomplikálni meg ekkora körítést adni az egésznek.

Nem kell mindent megmagyarázni.

Beleszeretsz valakibe, sokszor nem is tudod miért, és általában ez a jó! Nem pedig az ha fel tudsz sorolni 1000 dolgot.

2013. okt. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
#11 Ja igen, ez tök jó, úgy 2-3 évig, amíg tart a szerelem, utána meg mivel már fogalmad sincs miért vagy a másikkal, lehet mást keresni... És ezt folytatni amíg 30+ éves leszel, akkor pedig keresni valakit akinek még kell az öreg fejed (ha nő vagy) és vele maradni.
2013. okt. 7. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Pontosan ezt akartam írni, hogy az ilyen "kit érdekel, ha megvan az érzelem" dolog jellemzően nem szokott sokáig tartani. Egy kapcsolatot nem csak elkezdeni kell, hanem működtetni is, a szürke hétköznapokban is. Ahhoz pedig édeskevés az illúzió...
2013. okt. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

A szerelem a hormonok játéka.Vannak az emberben bizonyos vonzalmi "kapcsolók" és ha ezekből sikerül a számodra megfelelő mennyiségűt felkapcsolnia , akkor elkezd dolgozni benned a biokémia.

Ilyen kapcsolók : Szépség , testalkat , intelligencia , humor , egzisztencia és még rengeteg dolog , ami vonzalmat kelthet a másikban.

Ha úgy kezd el tetszeni valaki , hogy nem is beszéltél még vele , akkor te magad ruházod fel akár nem létező pozitív tulajdonságokkal.Viszont amikor már zsonganak a hormonok(szerelem érzés) , akkor rengeteg hibáját nem veszed észre , vagy nem foglalkozol vele.Erre mondják , hogy " A szerelem vak"... :-)

2013. okt. 7. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Mindig is sajnáltam azokat az embereket, akik úgy érzik, hogy teljesen ki kell fordulniuk önmagukból, ahhoz, hogy pasit/csajt fogjanak. A legtöbb problémájuk egy kis akaraterővel és önfejlesztéssel megoldható lenne.


De ahogy #14 is írta, szerintem is bele lehet szeretni illúzióba/álomképbe. Velem is előfordult tinikoromban, hogy tetőtől talpig belezúgtam az iskola folyosóján látott helyes srácba, akihez persze szólni nem mertem egy szót sem, vagy a fellegekben jártam, ha vakkantott egy sziát az aktuális kiszemeltem.


A pasimmal elég csúnya stresszhelyzetben ismerkedtünk meg. Szerintem nagyjából mindent látott, ami egy párkapcsolatban csak évek alatt jönne elő. Ami számomra érdekes volt, hogy automatikusan felszabadultak voltunk egymás társaságában, nem kellett taktikázni és mindig tudtuk magunkat adni.

2013. okt. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Pont azért, mert a szerelem illúziókra épül, mintha valami csodálatos lény lenne a másik, idealizáljuk, ezért lehetetlen, hogy csakis önmagáért szeressenek valakit. Ilyen "szerelemnek" mi értelme ha a másik nem önmagamért szeret hanem valami lila ködöt ami a fejében él?...


Hát igen, működtetni is tudni kell, ehhez is kell egyfajta személyiség, életvitel akivel együtt lehet élni.


Nem azt szerettem volna kihangsúlyozni, hogy "ki kell fordulnia magából" valakinek ahhoz, hogy szeressék, hanem azt, hogy sajnos az őszinteség hátrány és nem mutathat ki mindent valaki. Viszont minek kellene nekem olyan akivel nem lehetek őszinte?

2013. okt. 14. 02:10
 17/21 anonim ***** válasza:

#16 Lehetsz őszinte, csak a többség nem vevő erre, tovább tart megtalálni azt az embert akit a valódi éned érdekel, de nem lehetetlen. (Úgy tűnik.)


Amúgy anno volt itt egy kérdés az oldalon, egy srác tette fel, hogy jó-e az a szöveg amit ki akar írni társkeresőre - a szövegben végig a rossz tulajdonságairól volt szó. Lehurrogták, hogy ilyet semmiképp nem kéne, pedig szerintem nem rossz ötlet egyáltalán VALÓBAN őszintének lenni az ilyen dolgokkal kapcsolatban. Egy kapcsolat sikeressége úgyis azon fog múlni, képesek-e a felek egymás rossz tulajdonságait elviselni, szóval miért ne lehetne azokkal nyitni? Minek őket titkolni? Előbb-utóbb úgyis fény derül rájuk. (Persze sokan nincsenek tisztában a saját rossz tulajdonságaikkal.)

2013. okt. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A szerelemnek pont az a lényege , hogy őszinte lehetsz és kiadhatod az összes hibád a másiknak , hiszen a szerelem miatt ezt úgyis elnézi neked.Pont hogy akkor jönnek elő a problémák , mikor a rózsaszín köd felszáll.Viszont ekkorra már kötödés alakul ki a másik irányába.
2013. okt. 14. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Nem tudom, hogy kérek-e ebből, hogy valami üres fellángolás alapján belém szeressenek. Teljesen felesleges ha nem önmagamért szeretnek hanem valami illúziókat.


Ha így gondolkodom akkor nem lesz addig párom amíg nem gondolom tökéletes társnak magam...

2013. okt. 14. 21:46
 20/21 anonim ***** válasza:

Szerintem fontos mind a két dolog. Ha nem idealizálnánk kicsit sem a másikat, mégis mitől lenne a vele való kapcsolatunk másabb, mint a többi emberrel, izgalmasabb, varázslatosabb?

Nem ismerkedhet meg minden pár noname kép nélkül neten, valaki pl. meglátja élete párját a buszon.

Esetleg őrületesen megtetszik neki, annyira hogy beleremeg, másra se tud gondolni.

Akkor ne menjen oda hozzá, élből utasítsa el, mert "idealizál"? Mert előbb a külsőt vette észre? (ugyanis nem vak, és nem a gép, vagy valami paraván mögül rejtőzik suttyomban.)

Én élőben ismertem meg a barátomat. Igen, idealizáltam. Igen, a külsejébe "szerettem" először bele, igen, másnak képzeltem. Aztán minél jobban megismertem, annál jobban megszerettem, a hibákkal együtt.

A titkolózásról pedig az a véleményem, hogy egy ember elmondhatja akár az összes gondolatát, de akkor sem fogod teljesen megismerni, ugyanis az ember saját magát sem ismerheti teljesen, bármi az életben okozhat olyan meglepetést, amiről nem is álmodik.

Szóval nem rossz az az idealizálás sem.

2013. okt. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!