Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek kapcsolat utáni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek kapcsolat utáni barátság működhetne?

Figyelt kérdés

21/L

Nos, az a helyzet h 4évig voltunk 1ütt a exemmel, előtte kb 1,5 évig legjobb barátok voltunk. Én szakítottam vele(kb 1hónapja), semmi egyéb ok miatt mint a szerelem eltűnése, nincs harmadik személy és nem is akarok egy jódarabig senkit. Ő még szeret. Békésen váltunk el egymástól. Hogy ne legyen olyan drasztikus az elválás, úgy gondoltuk h egy héten 2x beszélünk, le visszük a kutyát és sétálunk egyet.De szinte minden nap beszélünk egy kicsit mert ugye a kutya közös és fejön hozzám, leviszi a kutyát.Így elkerülhetetlen a találkozás és az h ne beszéljünk. Szóval probléma az, h ilyenkor mindig veszekszünk, aztán lenyugszunk, de minden egyes alkalommal. Engem ez nagyon kiborít. Vannak dolgok amiket már nem osztok meg vele, mert már igazából ezek csak rám tartoznak. Elmondtam neki h nem fogom mondani ha megyek bulizni, mert felkavarná, előtte sose voltam nélküle bulizni. Nem akarok neki fájdalmat okozni, de olyannyira elkerülhetetlen, szinte bármit amit teszek vagy mondok (ez főleg ha megyek vhova), akkor dühös lesz és nagyon kiakad. Számonkér, és mindig azzal jön h biztos van vkim és majd így úgy fogok pasizni és mit fogok tenni azokkal a pasikkal...stb. Elég dúrva számomra ezeket végig hallgatni, megpróbálom sokszor leállítani, de nem megy. Azt érzem h ha veszekszünk, nem értékeli h nekem milyen erőfeszítésembe kerül - h még így is mikor semmi közünk nem lenne egymáshoz - olyan dolgot tenni vagy nem tenni hogy ne fájjon neki. És sokszor úgy érzem h nagyon önző, csak a saját fájdalmát nézi arról beszél és az nem érdekli h nekem sem jó. Persze én megértem , mert én szakítottam vele nem ő, én beleképzeltem magam az ő helyzetébe, és tudom h nagyon szar, nekem kell megértőnek lennem, de néha túl sok az önsajnálat. Fáj h ilyennek látom. És azt 1x-2x felhozta h öngyilkos lesz, vagy ha nem találkozok vele akkor meg tönkre tesz. Jó ezeket nem tenné meg szerintem, de ez annyira egy érzelmi zsarolás...Nagyon rossz, h bármit mondok vagy teszek, ezeket figyelembe kell vennem. A srác nagyon lobbanékony és hirtelen haragú, ezért egy kicsit félek tőle. Nem tudok őszinte lenni vele, mert tudom h bizonyos dolgokkal megbántanám, semmi extra mert nem pasizok és nem is akarok, de ha 1 fiú is szóbajön akkor kiakadt és cirkuszol. Pedig már nem kellene. Viszont jó azért ha beszélgetünk. Nem jó neki hazudni, de ezt hívják kegyes hazugságnak. Ő viszont csalódott bennem, mert hazudtam a bulival kapcs, de csak félig, mert felvilágosítottam előre h nem fogom elmondani. Ha meg kérdezte tagadtam. Azt akarja h őszintén mondjak el mindent, de én már nem tudok és nem is akarok. Nagyon akar birtokolni és így olyan fullasztónak érzem a társaságát ilyenkor.

A kérdés h szerintetek ez megmaradhat még vmennyire ez a barátság, vagy jobb ha nem is találkozunk soha többé? Vagy nem fogjuk tönkre tenni egymást?!

És bocsi ezért a kisregényért...


2009. nov. 9. 13:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Jaj ez nem jó :( Ez így nem jó... mármint. tudom, mert én is így vagyok egy lánnyal. előtte nagyon jó barátok voltunk, aztán szerelem lett belőle. habár én már előtte is éreztem valamit, csak féltem, hogy ő nem, és a barátságunk rovására menne. Egy év telt el, és aztán nem rég, 1 hónapja talán, vége lett. Én nem akarom elveszíteni, még mindig szeretem, talán ő is engem. Vagy csak nem akarja megmondani, hogy nem, hogy ne bántson meg. Nem tudom. És a lényeg, hogy most úgy vagyunk, hogy elvileg megint barátok. Próbálok úgy tenni, minta minden rendben lenne. De belül iszonyatosan szenvedek. Nagyon fáj. :( Nem tudok tanácsot adni, csak azt mondhatom el amit én tapasztaltam, s tapasztalok. :( Remélem azért ez is segít.


22/F

2009. nov. 9. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ez már így nem barátság. De még egy kapcsolat sem szabad hogy a másik fél birtoklásáról szóljon. Az meg hogy öngyilkossággal zsarol, irányítgat, hát figyelj: a kérdésedre az a válasz, hogy igen, lehet kapcsolat után barátság, akár nagyon jó is, de nem úgy, hogy a pasi ezt csinálja. Mert így nem. Ebből hosszú távon mindkettőtök rosszul jön ki, de különösen te.
2009. nov. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez nem az a típusú kapcsolat, ennek a távolság tesz most jót, legföljebb kényszerbarátság egyelőre.
2009. nov. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
hogy tűnik csak úgy el a szerelem?egészen biztos az hogy te már nem szereted a srácot? vagy csak éppen most egy kis egyedüllétre van szügséged?azt írtad jó vele beszélni,tehát jól érzed magad vele! Megértelek mert nem normális dolog amit csinál,de valahol őt is megértem mert ha tényleg igazán szeret téged,érthető hogy vadul,fenyegetőzik hisz gondolom most maga alatt van nagyon! Általában egy barátság aztán szerelem kapcsolatnak,egy kis idő kell! Gondolom hiányzik azért neked,és hiányoznak dolgok amiket együtt csináltatok! Te sem vagy még túl rajta azt veszem észre,lehet nagyobb szabadságra vágysz ami természetes,mert nem mentél nélküle bulizni és írtad birtokolni akar,de a szeretet nem illan csak úgy el...Jártam hasonló cipőben én is,de rájöttem h rossz döntés volt aztán már késő lett. Lehet barátság nagyon is jó,az eleje mindig nehéz,de ha hazudsz,titkolózol több kárt csinálsz mint hasznot(hazug embert hamarabb..):D az idő majd mindent megold. 25/l
2009. nov. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nem egyik pillanatról a másikba szerettem ki belőle, ez egy nagyon hosszú folyamat volt. és csak későn ébredtem rá h ez így nem jó. nem arról van szó h egyedüllétre van szükségem, 1xűen már nem megy. úgy érzem h tényleg arra van szükségünk h ne beszéljünk egy jódarabig, mert azzal csak megutáltatjuk magunkat a másikkal. folyamatosan felkavarjuk a másikat. igen, tudom...az idő mindent megold...remélem.
2009. nov. 12. 11:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs olyan, hogy kapcsolat utáni barátság, mert az egyik fél mindig többet akar majd, mint a másik. Szenved, de belemegy a dologba, mert ezzel felkeltik benne a reményt, legtöbbször alaptalanul. Lehet, hogy a másik jót akar ezzel, de ez valójában kegyetlenség. Ha jól is érzed magad a társaságában, és kedveled még mint ember, akkor inkább az ő érdekében kerüld el! Ne találkozz vele. Nagyon-nagyon fog neki fájni, de ez még mindig jobb, mint a csalóka remény utáni kiábrándulás. Gondolj bele, te mit éreznél fordított helyzetben.Pl.: mentek az utcán, sétáltatjátok a kutyákat. Egyszer csak szembejön veled az új választott, aki a nyakába borul. És aztán jön a szabadkozás, mivel kiderült, amit titokban akart tartani..." NEKI ilyen érzés ez a buli....
2009. nov. 25. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!