Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan próbáljam jó irányba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan próbáljam jó irányba terelni a kapcsolatom?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, akin látom hogy megőrül értem, látom hogy tetszek neki, nagyon kedves velem, jól elbeszélgetünk, közösek a céljaink, egyforma a szexuális beállítottságunk. Én is kedvelem, tudok vele értelmesen beszélgetni. Viszont úgy jöttünk össze hogy nem ismertük egymás bizonyos oldalát.


Egyetlenegy problémám van, az értékrendje nincs rendben. Más embereket a hátuk mögött lenéz, lekezelően beszél róluk, olykor flegma. Illetve mivel anyagi problémái sosem voltak, a pénzt nem tartja semmire.

Velem szemben sosem lekezelő, de ezen kívül azt sem tudom, hogy az én és családom anyagi problémáit hogy fogadná. Talán engem is lenézne, hogy nincs pénzem?


Ez engem bánt, mert nekem elsődleges hogy tiszteljek mindenkit és kedves legyek mindenkivel, hogy az emberek negatív külsőségei és hibás kommunikációs készségei mögött meglássam bennük a valódi énjüket. Tudom azt hogy ha kedvesen közeledek valakihez, akkor kedvességet kapok vissza.


Nyilván vannak emberek akikkel nem lehet jól kijönni, de az alapvető hozzáállásunknak azt gondolom olyannak kell lennie mint az enyém. Nem azt mondtam hogy én egy szent vagyok, de azt gondolom ő néha a ló túloldalára esik át.


Rettentő nagy jellemfejlődésen mentem keresztül, és zavar az, hogy olyanokat néz le, akik olyanok, mint én voltam régen. Akiknek nem alakult ki a személyiségük, határozatlanok és valami miatt önbizalomhiányban szenvednek.


A problémám az, hogy már lefeküdtünk egymással és a negatív tulajdonságai csak a szeretkezés után lettek nekem világosak és még ő se ismer engem teljesen, mivel nyílván mindenki az ismerkedés szakaszában a jobb, sikeresebb oldalát mutatja (itt nem arra gondolok, hogy hazudunk, hanem arra, hogy nem hívjuk fel hibáinkra a figyelmet). Nem tartanám korrektnek, hogy néhány aktus után indoklás nélkül kidobom. De azt se akarom, hogy pár aktus után azt lássa, hogy problémázok csak és ezzel azt akarom elérni, hogy szakítsunk (vagyis miután megvolt a szex, valamilyen ürüggyel csak ki akarom rakni)


Egyik oldalról kedvelem, mert látom benne, hogy ő egy kedves, közvetlen lány. De ez a tulajdonság nem hagy nyugodni, igazából fejben úgy vagyok vele, hogy vagy beszélek vele és segítek egy szerintem normális értékrendet kialakítani neki és ha ebben partner lesz, akkor nagyon jó lesz vele és csodás kapcsolatunk lesz, ha nem akkor viszont megmondom neki, hogy vége és azt is hogy miért.


Egészen biztos vagyok benne, hogy azért ilyen mert mindig mindene meg volt barátai, pénze, szépsége. Ha úgy tetszik elkényeztetett. És úgy gondolom, ha rámutatok a hibáira (amik szerintem hibák), hajlandó lesz változtatni szemléletmódján.


Ez korrekt szerintetek? Próbáljak beszélni vele? esetleg konkrét tanács mit csináljak?


Annyi még, hogy szerintem nagyon fontos az időzítés, és a problémám tálalása. Pár hetet azt gondolom mindenképp várnom kéne, hogy jobban megismerjem ezt az oldalát is, mert az a leggázabb ha elhamarkodottan ítélek.


Nem játszadozni akarok vele! nekem ő kell! csak szeretném, ha az én barátnőm mindenkivel kedves lenne, és elfogadná azt, hogy egyes emberek nincsenek olyan anyagi helyzetben mint ő.


2013. okt. 19. 16:42
 1/4 A kérdező kommentje:
21-22 évesek vagyunk
2013. okt. 19. 16:46
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem tartja semmire a pénzt, miért nézné le azokat, akiknek nincs?
2013. okt. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Értelek és megértelek. Nos, azt tudni kelle, hogy az ember nem lehet mindenkivel kedves. Vannak más beállítottságú emberek. Én ugyan udvarias vagyok ismeretlen nőkkel és férfiakkal is, de nem esek túl a ló másik oldalára azért. A barátnőd valóban elkényeztetett lehet, de lehet, hogy alapvetően is ilyen személyiség. Amúgy szerintem megváltoztatni valakit felesleges, főleg fiatal korban. Lehetetlen küldetés, vagy elfogadod így amilyen vagy keress más nőt.
2013. okt. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

nem biztos, hogy lenézi azt akinek nincs pénze, viszont az tuti, hogy időnként lekezelően beszél emberekről, akik nem szolgáltak rá. ez engem zavar és meg akarom neki mondani, hogy számoljon el 3-ig mielőtt ítélkezik.


Én sem vagyok tökéletes, de azért vannak határok, szeretném ezek közé visszahúzni, és boldog lenni vele.


Csak még nem tudom hogyan.

2013. okt. 19. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!