Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Komolyan gondolhatja a barátom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Komolyan gondolhatja a barátom ezt a kapcsolatot? Miért rejtegeti előttem a családját, az otthonát?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk együtt. Ő kb. minden nap itt van nálunk, én még soha nem voltam náluk. Egyszer késő este kocsival hazakanyarodott valamiért, de akkor még csak randizgattunk, meg amúgy is késő volt, szóval nem volt furcsa, hogy nem hivott be hanem a kocsiba vártam. Azt se tudom, hogy konkrétan hol lakik, csak az irányt, de nem találnék oda.Huszonévesek vagyunk egyébként, és szülőkkel élünk mindketten. Szokott nekem a családjáról beszélni. Azt tudom, hogy anyukájával jó a kapcsolata, apukájával viszont ellenkezőleg. Azt is tudom,hogy apukájának alkoholproblémái vannak, sokszor erőszakos, kötekedős. Van egy nővére, aki külön él a férjével, és a gyerekükkel, velük nagyon jó a kapcsolata, náluk már többször is voltam. Anyukájának futólag mutatott be, de úgy hogy jött velünk szembe anyukája a városba, szóval ez nem tervezett bemutatás volt. Fogalmam sincs a mai napig, hogy ha éppen nem jön anyukája szembe velünk, akkor sort kerített volna e rá, hogy találkozzunk.Soha nem jártam még az otthonába, soha nem találkoztam apukájával. Azt tudom, hogy az anyagiakat nem szégyellheti, mert abból amiket látok, meg amiket mond kb. úgy állhatnak mint mi (nem gazdagok, de nem is szegények, átlagos körülmények lehetnek). A barátait már ismerem, náluk is jártam már. Szerintem ezt leszámitva a kapcsolatunk jónak mondható. Vannak vitáink (kisebbek), de mindig a megoldásra törekszünk, sose válunk el egymástól haragban. Nagyon szeretem őt, meg abból, ahogy viszonyul hozzám szerintem ő is nagyon szeret engem. Minden nap eljön hozzám, gyakran együtt alszunk, szoktunk közös programokat is csinálni, gyakran vesz ajándékokat, sok mindenbe segít nekem, úgy érzem számíthatok rá. Sokszor mondja, hogy szeret, újabban már szóba került a házasság is. Nem kért meg, de elkezdte kérdezgetni hogyan gondolkodok erről. Mégse tudok erre úgy tekinteni mint komoly kapcsolatra, mert akkor a szüleit, meg a lakóhelyét is ismernem kellene szerintem...Neki egyébként nagyon jó a kapcsolata az én szüleimmel, ezért is bánt, hogy én az ö szüleivel még két mondatot se váltottam soha.

Nem szoktam szóba hozni előtte ezt a témát, mert nem kiharcolni akarom, hogy bemutasson. Azt akarom, hogy ő akarja, és ajánlja fel. Türelmesen vártam eddig, de már fél éve együtt vagyunk... ráadásul ő most 2 napja lebetegedett, és nem tud jönni hozzám, én meg szeretnék menni hozzá. De mégis hogyan, ha nem jártam náluk soha, nem hív magához, a családját se ismerem?

Gondoltam arra hogy talán apukája miatt nem akar bemutatni, és egy lányt se vitt még haza. De kb. 2 hónapja kiderült, hogy ez nem igaz, mert megtudtam tőle, hogy előttem volt egy barátnője 1,5 évig, aki sokszor napokig náluk volt, sok cuccát is ott tartotta. Nagyon rosszul esett ez, mert igy olyan, mintha engem nem akarna beengedni az életébe, még a másik lányt beengedte (pedig a lány nem bánt jól vele, többször meg is csalta, ahogy elmondta nekem). Még azt se lehet mondani hogy a lánnyal hosszabb ideje volt együtt és fél év után még őt se vitte haza, mert vele távkapcsolatba voltak, heti egy v. kéthetente egy hétvégét tudtak együtt lenni... mi minden nap találkozuk, együtt is alszunk sokszor, vagy napokat itt van.

Gondoltam arra is, hogy talán a szüleinek lehetek látatlanban ellenszenves, esetleg nagyon kedvelték az elődömet,és nem kiváncsiak rám. Viszont ez se állja meg a helyét, mert anyukája szokott nekem zöldségeket, gyümölcsöt küldeni, a párom facebook adatlapján vannak fényképek rólam, ezeket is mindig tetszikeli. Szóval tudnak rólam a szülők, és nem is utálhatnak.


Nagyon elkeserít már ez, és nem is tudom mit tegyek. A korábbi kapcsolataimban mindig 1-2 hét után megvolt kölcsönösen a bemutatkozás, felváltva voltunk hol itt hol ott. Gondoltam arra is, hogy mi van ha felesége, gyereke van, vagy egy komolyabb kapcsolata is mellettem. Viszont akkor nem lenne minden este nálam, nem aludnánk együtt, nem utaznánk el a barátaihoz napokra. Meg amúgy is rengeteget vagyunk együtt, ennyi idő alatt biztos lett volna már pl.: egy gyanus telefonhívás, de még ez se volt.


2013. okt. 23. 13:06
 1/6 NyolcOne9 ***** válasza:
Gondolom nem akar úgy hazavinni, hogy az apja be van baszva.
2013. okt. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ezért kell előtte haverkodni és úgy átmenni hozzájuk barátként és csak aztán lépni kapcsolatba idővel ha lehet. Mert ez így lutri valakivel kapcsolatba lépni semmiféle családi előismeret nélkül. Én nagyon megválogatom milyen családú lánnyal jövök össze. Nem pénz tekintetében, hanem mentalitás, érzelmi intelligencia családi szinten...
2013. okt. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem amúgy az apja miatt van ez, hidd el. Mi van ha az előző barátnőt se mutatta be még ilyen hamar....
2013. okt. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Érdekes amit írtál.

Én is arra tippelnék hogy nem szeretne úgy hazavinni téged,hogy pia szag van, apja be van csiccsentve, mert lehet úgy gondolja, hogy kiábrándulnál belőle. De ez ellen tudna tenni szerintem anyukája segítségével, monjduk megbeszélik,hogy most átjössz kicsit és megkérik hogy ne igyon.

Vagy csak egyszerűen szégyelli ahol lakik.

Barátai, testvére nem kérdezték még Tőled hogy voltál-e már náluk, vagy hogy be lettél már mutatva?

2013. okt. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy irtatok, szerintem is az apja miatt lehet. De ő a kapcsolat elején se árult zsákbamacskát, elmondta mi a helyzet, én választottam, hogy ilyen családi háttérrel belevágok. Szerintem tudnám kezelni a helyzetet, ha az apját ittasan látnám, és nem ábrándulnék ki belőle. Nem is azt várom el, hogy náluk is legyünk rendszeresen, de ez, hogy egyáltalán nem voltam még ott, rosszul esik. Barátokkal, testvérével, egyébként ez nem szokott szóba kerülni. Az apja egyébként ahogy tudom sajnos 10-15 éve iszik, szóval nem arról van szó, hogy ez újkeltű probléma, és a másik lányt még azért merte hazavinni. Abba se vagyok biztos, hogy anyukájának bemutatott e volna, mert ugye vele is futólag találkoztam. Azt még el tudnám képzelni, hogy nem akar hazavinni, meg nem akarja, hogy találkozzak az apjával...de ilyet se mondott soha, hogy pl.: menjünk el egy semleges helyre anyukájával (étterem, kávézó bármi), hogy őt egy kicsit jobban megismerjem...
2013. okt. 23. 14:06
 6/6 anonim ***** válasza:
És biztos vagy abban hogy 100%-ig szeret? Mert ha igen, lehet az a baj, hogy az előző lányt is amikor hazavitte, volt náluk, akkor a csajt nagyon zavarta az apja amikor ivott és a barátod szégyellte ezt, és elhatározta hogy nem viszi haza a következőt.
2013. nov. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!