Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fű, alkohol, játékgép. Le...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fű, alkohol, játékgép. Le tudom szoktatni a párom ilyesmiről?

Figyelt kérdés
No, hogy pontos legyek: A párom kb 10 évig rendszeresen füvezett, ezt saját maga vallotta be, és tette hozzá, hogy már másfél éve abszolút nem szívja, mert érezte, hogy tönkre teszi magát. Közös barátainktól megtudtam, hogy az anyja 20 éves korában kirakta otthonról, mert a pénzt amit a rezsire kellett volna leadjon, eljátékgépezte. Utána az apjához költözött, és ott is megcsinálta ugyanezt többször, csak az apja nem rakta ki ezért. Mondjuk ez már régi sztori, azóta eltellt 10 év, de a barátnőm kb 3 éve ismeri a páromat (régebb óta mint én) és azt mondta 3 éven belül egyszer látta csak gépezni. Hát az alkohol meg... :( Mivel a kedvesem külföldön dolgozik, szállásokon lakott eddig munkatársaival, az volt a fő szórakozásuk, hogy hétvégente főztek meg jól beb.asztak. A hétköznapi munka utáni iszogatás (pár sör állítólag) az is 3x minimum előfordult. Én ezt soknak tartom. Mivel most már együtt fogunk élni, nem lesz lehetősége piálni, meg zülleni a kolegákkal, stb. Összeköltözésünket ő szerette volna jobban ő kezdeményezte, és hogy mondjak pozitívumot is, rengeteget tett azért, hogy működhessen a kapcsolatunk. Albérletett vett ki kint, ahol ketten fogunk lakni. Ha én nem lennék, maradt volna a szálláson a kolegáival. Magyarországon belül is 200 km távolságra lakunk egymástól, az sem volt neki gond soha, jött mindig. Voltam már nála kint külföldön is egyszer egy hetet, azt is lerendezte, hogy épségben ki-és hazajussak, meg még sok apróság. Szóval úgy látom, ami tőle tellik belead mindent, hogy működjön a dolog. Engem viszont ezek a dolgai iszonyat aggasztanak, amiket fent írtam. Azt állítja, hogy a fűről saját maga szokott le, a játékgép nem szenvedélye, mert ha annyira akarná, akkor neten keresztül is eljátszhatná a pénzét. Inni viszont szerintem sokat iszik. :/ Aztmondja, hogy ő így tudja magát lelazítani. Észre vettem már, hogy ha valamin ideges, vagy feszült,egyből kibont valami alkoholt. Azt mondja, ha kint leszek nem fog inni, mert ott ott leszek neki én, és én vagyok a fontos. Szerelmesnek nagyon szerelmes belém. De valahol attól tartok, hogy ezek a lemondásai csak ideig óráig fognak tartani. Szerintem aki ilyen beállítottságú, amilyen, az ilyen is marad. Én mindig is elítéltem a drogosokat (igen én a füvet is annak tartom), azokat akik sokat isznak, a játékgépről meg nem is beszélve... Változhat egy ember szerintetek kapcsolatban olyan mértékűt, hogy ezeket a dolgokat elfelejtse teljesen? Én is feldobtam az itthoni életem miatta, nem szeretnék csalódni. Szeretném hinni, hogy nem fog ilyeneket csinálni, de nem tudom...:( Szerintetek?
2013. okt. 28. 06:43
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Egyébként ezekről már sokat beszélgettem vele, és kiakadt egyszer, hogy én teljesen beállítom őt alkoholistának, meg nem tudom milyen rossz embernek, pedig hogy ő nem az...
2013. okt. 28. 06:51
 2/18 anonim ***** válasza:
65%

Jézusom. Mintha az apámról hallanék bár ő csak cigizett meg ivott.

Kérlek, hallgasd meg a történetem:

Édesapàm 2. Házasságából való vagyok. Az első házasságból van egy gyereke, amikor ő megszületett miatta leszokott a cigiről. De az alkoholt nem látta be, hogy függő, mondta, hogy ha akarna, bármikor le tudna szokni. Aha. Biztosan. 4 éves koromra nagyon elfajult a dolog, mert a családi pénzt piára költötte. Karácsonykor költözött el, de a válóper közel még 4 évig tartott. Előfordult, hogy megütötte anyát. Kb. 5 éves koromban elvitt nyaralni egy hónap. 1 hetet voltunk Ikervárott. Volt olya este, hogy ott voltam vele a kocsmában ( ez egyébként minden láthatásreon megtörtént), és egy ideig számoltam, mit ivott: 3 sör, 7 (!!!) vodka, meg valami koktél. Ezután egyedül hazaküldött. Szeretett engem, de az alkohol fontosabb volt. 2007ben kórházba került: leállt a mája, leállt a veséje, kétoldali tüdőgyulladás, lélegeztetőgép, kóma. Egy hónapig volt kómában, az orvosok 1%-ot adtak hogy túlélje. Túlélte. Gyenge volt, de élt. 2008 novemberében egyik pénteken felhivott, beszélni akart velem. Suliban voltam, nem beszéltünk. Szombat semmi, vasárnap semmi, hétfőn nem ment dolgozni, kedden betörtek hozzá a munkatársai: ott volt a kanapében. Nem volt fájdalmas halála. Csak elaludt. Én tudom, hogy milyen amikor egy értelmes ember, több végzettségel és tényanyaggal az agyában, és egy kitűnő grafikus, elsorvad. A fejérmegyei hírlap címoldalán volt a halálhíre: meghalt a krónikás.

Azért írtam ezt le Neked, hogy segítsek. Légyszíves meséldd el a párodnak ezt a történetet, hátha feleszmél. Az alkohol egy szörnyű dolog. Apámnak az életét, nekem meg a gyerekkoromat tette tönkre.

14L

2013. okt. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
43%

ne beszélj róla egy ideig

költözzetek össze és majd meglátod mi lesz

azért némi sörözés még bele kell hogy férjen .....

valszeg a hétvégi bulik is ritkulni fognak maguktól is, de ha más programot szervezel akár a kollégákat is bevonva akkor meg pláne

néha menj elé a munkahelyére, csábítsd haza valami szexi dologgal, stb ...

vedd elő a fantáziádat - ja nem legyen mindig ugyan az mert elunja akár milyen szerelmes


ne akard azonnal kiszakítani a megszokott dolgaiból mert az a legnehezebb elviselni

szépen lassan haladj

fontos h a haveroktól ne tiltsd el, ne szólj bele -- házisárkány leszel a szemében és a haverok is ellened lesznek és az az ö számára húzó erő

teljesen nem fogod tudni megváltoztatni és ne is akard - elvégre abba az emberbe szerettél bele anno aki most van


feszültség -- esetleg vedd rá h sportoljon valamit

de ha pl ideges és megiszik 1-2 sört az még nem a világ vége

és igen vannak emberek akik nem tudják csak simán elengedni magukat - kell nekik egy löket h oldódni tudjon a dolog - ez valszeg a gyerekkorból ered


am én nem mondanám h alkoholista lenne, mert annak minden nap kell innia

ö meg ha akarja meg tudja állni - lásd a füvezést azzal is leállt

2013. okt. 28. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
34%

"Mivel most már együtt fogunk élni, nem lesz lehetősége piálni, meg zülleni a kolegákkal, stb."


Ezt te sem hiheted komolyan!!!! Olvasd el az itteni kérdéseket, rengeteg nö panaszkodik, hogy a párja otthon hagyja, és megy a haverokkal inni/szórakozni, és nem tartja vissza, hogy együtt él valakivel.


Ha van egy kis eszed, akkor ezzel a férfivel nem kezdesz, mert egyrészt alkoholista, akkor is, ha tagadja, és ezen kivül a többi problémája is bármikot visszajöhet.


Egy felnött embert megváltoztatni nem lehet, EZ a mondatod 100%-ig igaz:

"Szerintem aki ilyen beállítottságú, amilyen, az ilyen is marad."


Szerintem próbálj minél elöbb függetlenedni töle, amig van rá lehetöséged, mert ha összeköltözöl vele, akkortól megszünik ez is.

2013. okt. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
36%

2.vagyok

Attól még, hogy kezdeti fázisban van alkoholista. Egy két napot még a legdurvábbak is kibirnak pia nélkül, de ő alkoholista: igényli a szervezete az alkoholt, egyre többet és többet. És csak mondja hogy le tud szokni. Az apám is ezt mondta: belehalt. Úgy hogy szerintem beszéljétek meg mihamarabb, amikor józan és valamennyire jó a hangulata.

14L

2013. okt. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy nagyon szeretem :'( Egyébként ő 31, én 24 éves vagyok
2013. okt. 28. 07:48
 7/18 anonim ***** válasza:
92%

#4 vagyok


amit leírtam az spec a páromnál bevált


2 év alatt szépen lassan elhagyta, nem erőszakoskodtam vele e miatt, hanem apró női praktikákkal kivontam az életéből :-)

nem 100%-ig - de nem is ez volt a célom

hanem a mindennapokból

most már csak nagyobb bulik alkalmával iszik akkor sem részegre issza le magát

és mivel akkor nekem is lecsúszik 1-2 pohár így abszolút korrekt a dolog


az, aki le tudta tenni a füvet, és a játékgépet az nem függő személyiség ....

jelenleg nincs ami/aki motiválja h letegye

nincs miért letenni az alkoholt

nincs neki más csak a haverok/munkatársak

ha vele élsz akkor lesz külső motiváció amit ha ügyes vagy belső motivációvá tudsz alakítani (az az erősebb)


és mint írtam ne egyik napról a másikra akard....

2013. okt. 28. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Persze, elhiszem, hogy szereted. Pont ezért akarod megváltoztatni. Anya is megpróbálta. Szerette apát. Ne tiltsd el az alkoholtól, inkább csak otthon ne legyen sok alkohol (1-1 üveg sör mondjuk meccsekre oké). De még valami, amit mondj el neki: az anyukàk. Nagymamámnak végig kellett néznie, ahogy eltemetik a tulajdon fiát. Csak a saját anyja érdekében tegye.

Az hog szereted, nem baj. De legyen benned tartás, ne legyél mindenen engedő, napi 2 sörnél ne engedj többet neki. Kérlek.

14L (második válaszoló)

2013. okt. 28. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
A helyzetem hasonló nekem is, 24 vagyok párom 29. 14 évig füvezett, nála is volt ital probléma. Ő is önszántából rakta le ezeket.De sajnos rá kellett jönnöm 6 hónapos együttélés után, hogy soha nem fogja lerakni ezeket. Mindig fog találni valami indokot, hogy hozzá nyúljon, ha gáz van. Vigyázz magadra nagyon, mert teljesen kikészíthet egy ilyen kapcsolat. Fiatal vagy még nagyon, nem kell lekötnöd magad egy olyan pasival akinek berögözött kényszerei vannak. Az ilyen emberek megtanulnak jól, hazudni, eljátszani dolgokat. Nagyon nyitva kell tartanod a szemed, hogy lásd a hülye kis stiklijeiket. mert állítom a te párodnak is van bőven. Ha belemerülsz egy ilyen kapcsolatba nehezen fogsz majd tudni kiszállni, állandóan érzelmileg manipulálni fog nagy valószínűséggel, amit lehet hogy te észre sem veszel. Jelenleg azon vagyok minden erőmmel, hogy kiszálljak belőle, de nem egyszerű. Gondold meg jól és hallgass kicsit az emberekre, nem hiába érkezett ennyi komment a kérdésedre.
2013. okt. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%

ELŐZŐNEK


HA TILTOD ÉS SZABÁLYOKAT SZABSZ AKKOR PONT ELLENKEZŐ HATÁST ÉRSZ EL VELE ....


még együtt sem élnek...

majd csak fognak...

és a kérdező már alapból rosszul áll hozzá...

költözzenek össze éljenek együtt pár hónapig és meglátja ...

amíg ez nincs meg milyen alapon akarja már most megszabni a dolgokat ????


ok szabály, de akkor a párja is állíthasson fel szabályokat

pl nem vásárolhat csak az ö engedélyével

nem járhat fodrászhoz kozmetikus műkörmös stb..... bármi amitől a kérdező kellemetlenül, feszélyezve, korlátolva érzi magát


am nekem is alkoholista volt az apán és a párom apja is az volt

de pont ezért nem állok ennyire keménye hozzá

sikerült elérnem h kiszedjem belőle - úgy hogy soha nem tiltottam

bizalmat adtam neki, segítettem, és ha visszaesett kicsit nem dühöngtem hanem szomorúan tudomásul vettem a dolgot

és megérte most már 3 éve nincs napi szintem pia nincs részegre iszom magam hétvégén

a haverjai is szívesen járnak hozzánk főzőcskézni pedig nincs se sör se más ...

2013. okt. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!