Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek róla, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek róla, hogy valaki összejön egy barátja, testvére, rokona exével? Mentség lehet erre a szerelem?

Figyelt kérdés
2013. nov. 1. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
10%

Tudom, hogy ez sok embernek tabu, de nekem sosem volt...

Ennek egy oka van, ami az, hogy ha valakit szeretek, vagy szerettem, akkor azt szeretném, hogy boldog legyen. Ha velem ez nem sikerülhetett, akkor majd mással, hogyha ez a más egy rokonom, barátom...akkor vele.

Ha pedig én szakítottam akkor miért zavarna?

Lehet velem van a baj, de így gondolom...


Persze ez csak akkor érvényes, ha egy lezárt kapcsolatról beszélünk...

2013. nov. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 ASOT ***** válasza:

Egyiket sem fogja érdekelni hogy szerelem miatt e.

Nyilván nem fognak repdesni az örömtél ezért inkább legyen csak alkalmi...

2013. nov. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
34%
ex, innentől kezdve kit izgat, hacsak nem miattad lett az exe
2013. nov. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem nincs ezzel gond. Soha nem is értettem, miért kell problémázni rajta.

Mondjuk én a másik oldalon állok, a párom az exem barátja (volt, mert az exem hisztizik, pedig ő dobott ki engem). És nem tudom, mentség-e a szerelem, de az biztos, hogy nem érdekel. Azért, mert véletlenül pont egy - egyébként pocsék - kapcsolatom volt vele, nem érzem, hogy ne kéne együtt lennem azzal, akit viszont a világon a legjobban szeretek.

2013. nov. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%

Nem tudom ez miért jel gondot.

Az ex azért ex, mert a lezárt múlt része - normális esetben. Mert nem működtek a dolgok a felek közt, kihűlt az érzelem/nem is volt/nem illettek össze stb.

A szerelem nem "mentség", hanem egy csodálatos, tiszta érzelem, amit a legnagyobb baromság azért eldobni, mert húginak/barátnőnek/anyunak nem tetszik.

Ugyanis a szerelem viszonzott formája manapság elég ritka, épp ezért igazi kincs.

Egy szerető szülő/testvér/barát pedig örül a gyereke/testvére/barátja örömének, de legalábbis elfogadja és nem elrontja azt gyűlölködéssel/szitkozódással/letiltással stb. ahogy az én párom testvére és a barát-barátnőm tette velem.

Évei voltak feldolgozni, hogy nem az esetem, nem érzem azt, amit ő, tehát...

A barátnőmnek pláne nem volt semmi oka erre - bebizonyította, hogy egy irigy dög, aki azt hiszi csak neki jár párkapcsolat és boldogság, ha nekem is lesz és nem ugrok el a társam mellől az ő minden csettintésére (de úgyis csak akkor kellettem ha panaszkodni lehetett) akkor ejtve vagyok.

Büszke és boldog vagyok, hogy bátor voltam és a szerelmem választottam és mindenkinek így kéne tennie - mert aki igazán szeret, az a társat is elfogadja és örül, főleg ha a társ normális és nincs benne semmi kivetnivaló...

2013. nov. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Persze, elvileg az ex az ex, blabla de gyakorlatban mégiscsak kellemetlen valamilyen szinten, ha odaállítok a barátnőm elé a volt pasijával. Nyilván az lenne a helyes reakció, hogy elfogadja, ha lezárt kapcsolat, de az emberek többsége nem így működik.

Nem rólam szól a kérdés, nekem ilyenben nem volt részem, de ha beleképzelem magam bármelyik fél helyébe, nekem mindenképpen ciki lenne a dolog, és tuti, hogy csak akkor kezdenék bele egy ilyen kapcsolatba, ha menthetetlenül beleszeretnék az illetőbe vagy talán akkor se. Bár tudom, hogy nem az én hozzáállásom a helyes, de nem tudnék átgázolni másokon a saját boldogságomért, akármilyen önző is a barátom/testvérem/rokonom.

2013. nov. 1. 23:14
 7/10 anonim ***** válasza:
25%

Negyedik vagyok. Nálunk az exem nem hajlandó szóba állni a párommal. De ez nettó hülyeség. Hetekig, hónapokig próbálkoztunk, hogy ne csinálja már ezt, de nulla eredménnyel. Végül arra jutottunk, hogy sajnáljuk, de nem tudunk a hisztijével foglalkozni. Nem volt hajlandó eljönni a párom születésnapjára, pedig pont azért hívtuk meg, hogy enyhüljön a kapcsolat, ha valahova megyünk, ő nem jön.

Utolsó próbálkozásként azért küldünk neki is esküvői meghívót. De nem fogjuk lefújni az esküvőt, ha nem fogadja el :) Kegyetlennek hangzik, de ez van.


Egyébként egy időben rengeteget jártam utána a dolognak, hogy vajon tényleg egy szemét a párom, amiért járunk? Még a Tesó kódex szerint is, ami elég hímsoviniszta, lehet járni a barát exnőjével, ha feleségül akarjuk venni :)

2013. nov. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem volt hasonlóban részem...


Elémállt a barátnőm, hogy az első szelmemmel....

De úgy állt a kapcsolat, hogy ha ez engem rosszul érint tud nemet mondani még, de nemmigazán szeretne...."áldásomat adtam" Összejöttek, először furcsa volt, de nem zavart, végül nem voltak együtt sokáig, de lehettek volna...


1.

2013. nov. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5. vagyok

hát én menthetetlenül beleszerettem ... csak azért, hogy kitoljak valakivel, hogy egy kalandért átgázoljak másokon, én nem az a fajta ember vagyok.

de eldobni se dobom el magamtól a boldogságot, csak mert másoknak nem tetszik és úgy gondolják, mi nem lehetünk együtt. rosszul gondolják :)

2013. nov. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Én is ilyen helyzetbe vagyok

A rokonom ex barátjával jöttem össze szeretem meg ő is engem.de a tobbi rokonom aki ugy e szülei a lanynak allandoan rosszat akarnak nekunk. Es nem tudok ez ellen mit tenni. A barátom meg olyan,hogy rögtön felveszi es ram lesz merges.. A rokonaim nem nagyon akarják,hogy egyutt legyünk azert megprobalnak mindent hogy szétszedjenek minket

2022. okt. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!