Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Bérmálkozásra mit illik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bérmálkozásra mit illik venni, egy 25 éves férfinek, kettő hónap együtt járás után?! Segítséget szeretnék, nem vagyok valami kreatív ilyenekben! Köszönöm.22L

Figyelt kérdés

2013. nov. 6. 15:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Neked semmit, a bérmaszülő (jellemzően keresztszülő) vehet egy órát.
2013. nov. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg tőle. Én sem vagyok otthonos ebben a részben a vallásnak, és hogy őszinte legyek azt sem nagyon tudom ez melyikhez tartozik. Talán keresztény? Onnan kicsit ismerős.

Lényeg, ha nekem lenne ilyen problémám én közölném a pasival, hogy mondja meg mit illik vinni, mert nekem fogalmam sincs. Ha Ő azt mondja semmit, akkor kérdezd meg az anyját! Vagy az apját vagy testvérét!

2013. nov. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. nov. 6. 15:27
 4/8 A kérdező kommentje:
Olyan kellemetlen lenne a szüleit megkérdezni, úgyis az lenne a válasz, hogy nem kell semmit.. meg jó lenne meglepi, nem Ő tőle kérdezgetni! :)
2013. nov. 6. 15:29
 5/8 anonim ***** válasza:
A szülőknek sem kell ajándékot adniuk, csak egy kisebb lakomán vendégül látni a meghívottakat (minimum a bérmarszülőket), kaja vagy süti készítésébe besegíthetsz, és így alkalmad van arra is hogy a szülőkre jó benyomást tegyél.
2013. nov. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem illik semmit. Maximum valami valláshoz kapcsolódó kis tárgyat, de ennél több nem kell tőled.
2013. nov. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
bérmálkozni 15 évesen szokás, legalábbis felénk...
2013. nov. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Keresem válasza:

Kedves #7 !

Bérmálkozás katolikus szokás. Szokás az, hogy 14-15 éves kortól bérmálkoznak. De nincs felső korhatár. Amikor valaki úgy érzi, hogy megérett erre és az egyéb feltételek is teljesülnek, akkor nincs felső korhatár.

A kérdésre - magam is felnőttként lettem bérmálkozó - nem nagyon szoktak ajándékot adni ilyenkor. Az a közösség, ahová én jártam egy galamb formájú apró kitűzőt adott nekem. (kegytárgyboltban kapható) A Szentlélek szimbóluma a galamb és a tűz. Ez az apró jelvény azóta is megvan. Nekem örök emlék, amit magammal hordok a telefontokomra felvarrva. Talán más is szeretne ezzel visszaemlékezni évekkel később... Én ezt javaslom.

2013. nov. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!