Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Első évfordulót ünnepeljük....

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Első évfordulót ünnepeljük. Milyen tortát süssek?

Figyelt kérdés
Valami könnyűt szeretnék, ami nem nehéz, és nem szeretnék hú de édes tortát.. Ti milyen tortát sütöttetek? Receptet is írnátok?:) Kókuszos torta receptje is jöhet:)

2013. nov. 8. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Torta??? Évfordulóra???
2013. nov. 8. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Gyümitorta! Ja a neten millió recept van! Válogasssss
2013. nov. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen:DD Szerintem jó alkalom egy kicsit sütizni. A neten keresgettem, de nem nyerte el egyik sem a tetszésem..
2013. nov. 8. 16:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Orosz krémtorta
2013. nov. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Csokitortát készítettem, de a szülinapjára, majdnem egybeesik az évfordulónkkal:)


Amúgy idén zserbó készült neki meglepiből, előtte tiramisu, mert ez a 2 a kedvence...egyiket sem évfordulóra, hanem csak mert örömet akartam neki szerezni...



recept neked:


KÓKUSZTORTA SACHER-TÉSZTÁBÓL

Hozzávalók: 12 dkg vaj, 4 dkg porcukor, 12 dkg étcsokoládé, 4 tojássárgája, 5 tojásfehérje, 16 dkg cukor, 12 dkg liszt; a kókuszhabhoz: 7 dl tej, 20 dkg kókuszreszelék, 10 dkg cukor, 3 dkg étkezési keményítő, 6 zselatinlap (= 1 dkg zselatinpor), 1 dl kókuszlikőr, 4 dl tejszín; a tetejére: baracklekvár, kókuszreszelék.

Elkészítése: A tésztához a vajat a porcukorral és a tojássárgájával habosra keverjük, hozzáadjuk a felolvasztott étcsokoládét, majd beleforgatjuk a tojásfehérjéből és a cukorból vert kemény habot. Rászitáljuk a lisztet, óvatosan belekeverjük, ezután a masszát tortaformába simítjuk, és 170 fokra előmelegített sütőben 50 percig sütjük. Hidegre tesszük. A kókuszhabhoz a zselatinlapokat hideg vízbe áztatjuk. A tejet a kókuszreszelékkel forrásig hevítjük, hozzáadjuk a cukrot meg az étkezési keményítőt, majd a még meleg krémbe belekeverjük a kinyomkodott zselatinlapokat és a kókuszlikőrt. Amikor kihűlt, beleforgatjuk a félkeményre vert tejszínhabot. A tortalapot két lapra vágjuk. Az egyiket visszatesszük a formába, rásimítjuk a kókuszhabot, beborítjuk a másik tortalappal, enyhén rá is nyomjuk, majd a tortát egész éjszakára hűtőbe tesszük dermedni. Másnap a tetejét bekenjük felmelegített baracklekvárral, megszórjuk kókuszreszelékkel és szeletekre vágva kínáljuk.


[link]

2013. nov. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Marcipános, joghurtos, dióst.
2013. nov. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Huhhh nekünk van egy állati jó tortánk. Ha eszembejut, elküldöm a pontos receptet (nem tom fejből)

Az a lényeg, hogy alul babapiskóta, rajta egy ilyen cukros tejfölös krém ami valami állati finom ilyen savanykás, aztán a tetejére gyümölcsök (bármilyen, amiben nincs mag), arra szintelen zselé. Jah, ezt tortaformába. Nem kell sütni, kb. 1-2 óra múlva fogyaztható. A krémet nem tudom, hogy hogy van, de majd holnap megkérdezem.

2013. nov. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!