Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a különbség a szerelem és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a különbség a szerelem és a szeretet között?

Figyelt kérdés

Én még egyiket sem éreztem ezért kérdezlek titeket. Mivel még nem volt hosszútávú kapcsolatom, nincs saját tapasztalatom. Valaki azt mondja, hogy a szeretet erősebb és jobb érzés, mint a szerelem és az egyikből átalakul a másikká az idő során. Mások azt mondják, hogy a szerelem elmúlásával szakítani kell, mert már nem szeretik a párjukat.

Kifejtené nekem ezt valaki? Kicsit kínai számomra.


2013. nov. 10. 17:20
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
Ha ezt nem vagy képes megérteni elég setét lehetsz.
2013. nov. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:
Nem vagyok roma, ha erre célzol...
2013. nov. 10. 18:13
 23/30 anonim ***** válasza:

"Ez most olyan, mintha a vaknak azt mondanád, arra a kérdésre, hogy milyen szín a fehér, hogy nem érteni kell, hanem látni..."


Rátapintottál a lényegre, egy érzelmet is ugyanígy lehetetlen elmagyarázni annak, aki még soha nem érezte.


Aztán van itt még egy másik momentum: akik már átélték a szerelemet, közülük sem mindenkinek ugyanazt jelenti. Ez nagyon szubjektív.

2013. nov. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
szerelemet=szerelmet :D
2013. nov. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Akkor inkább meghagyom a halandóknak ezt az érzést. :D Túl méltatlan hozzám.
2013. nov. 10. 18:16
 26/30 anonim ***** válasza:
tudod mit, ha neked kényelmes azt hinni, hogy két fajta érzelem van, akkor hidd, és pont magasról leszarom. de akkor mi a rákért kérdezed meg, ha nem akarod megérteni a válaszokat, csak kötekszel? ha ennyire unatkozol, menj és segíts anyádnak takarítani (amit vagy szeretsz, vagy nem), az legalább hasznos.
2013. nov. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Nem a víz a hülye, ha a kacsa nem tud úszni. :)

Einstein is azt mondta, hogy ha valamit nem tudsz elég egyértelműen elmagyarázni, akkor nem érted te magad sem.

2013. nov. 10. 18:18
 28/30 anonim ***** válasza:
Ez nem úgy működik az érzelmeknél, hogy értjük, vagy nem értjük. Pl. nem tudod elmagyarázni a félelmet annak, aki még soha nem félt, akkor sem, ha már sokszor átélted. Mondhatod, hogy: összeszorul a gyomrom, gombóc van a torkomban, reszketek, stb. De aki még soha nem érezte, ebből maximum arra fog következtetni, hogy a félelem olyan érzés, mint a gyomorrontás, a torokgyulladás, vagy a megfázás. Amíg meg nem tapasztalja magát az érzést.
2013. nov. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:
Erre írtam, hogy sose fogom megérteni.
2013. nov. 10. 18:28
 30/30 anonim ***** válasza:

én se nagyon éltem még át, de úgy gondolom, hogy most sikerült megértenem a válaszok alapján :)

a kérdezőnek meg nyilván rossz napja van :D

2013. nov. 10. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!