Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mikor megkérdeztem egy ismerős...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor megkérdeztem egy ismerős férfit, szerinte miért nincs barátom, ő ezt válaszolta (. )?

Figyelt kérdés

Azt mondta azért mert olyan tökéletes képet festek magamról a beszédemmel, a mozdulataimmal, illetve a magatartásommal, hogy az már ijesztően ridegnek tűnik. És senki sem vágyik egy tökéletesnek tűnő jégcsapra, aki mellett megfelelési kényszere van az embernek.


Hát... ez eléggé arcon vágott. Nem vagyok rideg, sem jégcsap. Épp az ellenkezője, az az igazi "odabújok megsimogatom, megszeretgetem" típus és lesokkol a tudat, hogy ennek az ellenkezője jön le.


Követelőző sem vagyok, aki miatt megfelelési kényszert kellene éreznie a másiknak, mégis több barátomat is megkérdeztem és MIND azt felelte, hogy van benne valami.


Mi az amit rosszul csinálok? Hol a hiba a személyiségemben? Hogyan tudnék változtatni rajta?


A kérdés azoknak szól főleg, akik tudják miről beszélek, akiket hasonlóan ítélnek meg az emberek, mint engem.

Köszönöm!


23L


2013. nov. 11. 22:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kell neked valami hiba.

Egy kis félszegség vagy egy pici pocak, bármi amitől emberi leszel. Mindenkinek vannak hibái és gyengeségei, ne akard eltakarni az összeset. Ha pedig valaki tetszik igyekezz megmutatni neki, hogy te igazából egy gyenge nő vagy, aki szeretetre vágyik és tele van érzelemmel, nem pedig egy jégkirálynő.

2013. nov. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ismerős szituáció. Az a tanácsom, hogy ne tegyél semmit!:D Élj úgy, ahogy neked jól esik! Ha eddig jó volt neked, akkor maradj ilyen. Aki nem csak a külsőségekre figyel és nem próbál kategorizálni az látni fogja a valódi énedet és csak vele fogsz tudni valódi kapcsolatot kialakítani. Ha olyannak akarsz mutatkozni, amilyennek mások(/felszínes emberek) elfogadnának azzal könnyen benne rekedhetsz egy felszínes szerepben és vele együtt kényelmetlen kapcsolatokban, ahol csak az álcádon keresztül fogsz tudni érvényesülni. Teljesen mindegy ki mit gondol rólad. Az őszinteség mindig kifizetődőbb hosszútávon.


26F

2013. nov. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Nekem a tökéletességet nem mondják, de a hideg jégkirálynőt már megkaptam illetve néha a "bunkó vagy Bugsy!" jelzőt is, mert ha zavarban vagyok vagy nem tudok mit kezdeni a helyzettel előfordul (persze nem a kőbunkó verzió, de vannak csípős megjegyzéseim olyankor vagy érdekes arckifejezéseim). De sokan mondták 2-3 perc beszélgetés után, hogy nem gondolták volna rólam, hogy ilyen jófej vagyok és ilyen jó a humorom, mert eddig szemét kőbunkónak tűntem, aki biztos földbe tiporta volna őket. Na ilyenkor mindig lesokkolok, hogy de hát én nem ezt akarom sugallni. Édesanyám erre azt mondta, hogy marha rossz a metakommunikációm (gesztusok, stb), ezért hisznek ennyi rosszat rólam az emberek ha először találkozunk és nem beszélgetünk. Lehet ezért volt gondom a pasizással is, soha nem tetszettem senkinek sem, pedig elvileg nem vagyok bányarém. Így belegondolva az összes komolyabb pasim netről ismerem, ahol csak beszélgettünk először írásban majd szóban így nem derült ki ez a metakommunikációs deffekt, mert mire találkoztunk élőben addigra tudtam úgy viszonyulni hozzájuk mintha már ezeréve ismernénk egymást.


Szóval vagy együttélsz azzal, hogy ilyen külső képet közvetítesz vagy belemélyedsz a metakommunikációs jelekbe és gyakorolsz tükör előtt, hogy kedvesebbnek tűnj az idegenek számára. (nekem ezt tanácsolták) Sok sikert bármelyik verziót is választod! :)


23 N

2013. nov. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!