Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Korkülönbség! Ti álláspontotok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Korkülönbség! Ti álláspontotok szerint mennyi az "egészséges" korkülönbség?

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a véleményekre, mert ahogy látom,"mindenki másképp csinálja" vagyis más szemszögből közelíti meg az e fajta kérdéseket.

2013. nov. 14. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szamomra az idealis 4 ev lenne,de ehelyett 9 van. Ez is jo,csak a 70felé kozeledve gaz lesz ha még 9 evig özvegykent kell tengetnem az eletem.
2013. nov. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, hogy mikor, de 18 éves kortól sztem a 10 évnél ne legyen több. Amőgy úgy tudom hivatalosan a 15 évre mondják, hogy még belefér, de sztem az már sok.


Persze a 18at ne úgy értsd, h az egyik 18 a másik 8 :D

2013. nov. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kedves első: te mekkora egy sügér vagy...
2013. nov. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

+- 5-6 év kb.


ez még szerintem ideális.. sőt még a 10 is de nem mindegy hogy hány évesek a felek..


értelem szerűen egy 35 éves nő és egy 45 éves férfi között nem sok a 10 év.. de pl egy 13 éves lány és egy 23 éves férfi között igen..

2013. nov. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom szerint a biológiai életkor és a szellemi érettség sokszor nincs arányban egymással.

Nagy általánosságban azt tudom mondani, hogy N-F viszonylatban a 0-12 év korkülönbség (a férfi javára) az,a mit hosszú távon is működni látok magam körül.

Ez után következik, amikor a nő 10+ évvel idősebb, és a legkevésbé tartós/gyümölcsöző, ha a férfi 15+ évvel idősebb. Ezek a saját és a baráti körben 36 év alatt összegyűlt tapasztalatok.

2013. nov. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
köztünk 2 év és 1 hónap van a párom javára, nekünk tökéletesen megfelel :D
2013. nov. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

+- 5-6 év kb.


ez még szerintem ideális.. sőt még a 10 is de nem mindegy hogy hány évesek a felek..


értelem szerűen egy 35 éves nő és egy 45 éves férfi között nem sok a 10 év.. de pl egy 13 éves lány és egy 23 éves férfi között igen..

2013. nov. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

én itt mindig határozottan a kevés évkülönbséget preferáltam, és szerintem nem jó a nagy korkülönbség. Talán a rokonság és ismerős köri tapasztalatok miatt. Persze fiatalon nem jön ez annyira ki, amikor még aktívak és dúl a szerelem, de amikor egyik 40 másik 50 felett, akkor már érezhető a beállítottság. És egy generációs rés is felfedezhető sokszor. Valakinél ez nem számít, valaki örömmel igazodik a másikhoz, valakinek nem baj, hogy két diplomás létére összejön egy autószerelővel, de akkor is ki fog ütni köztük. Az egyetlen ami segíthet itt csak, ha a "szerelem minden akadályt legyőz", de ha az elmúlik akkor nagyobb problémákhoz vezethet.


Szóval én a +- max 4 évet preferálom, a felett már kis nemzedék különbség van (nem tudom máshogy hívni). Ez 30 felett már nem gáz, de fiatalon erős. A kivételek megvannak, itt mindig kapok nagy fejmosást, hogy "nem igaz, mert az én pasim +15 évvel idősebb, mert én sokkal érettebb vagyok a korosztályomnál", legyen, közel harminchoz engem is meg tud fogni egy 18 éves lány, de inkább az ő ártatlanságával és tapasztalatlanságával mint az eszével és az "érettebb vagyok" hozzáállásával.


Az én asszonykám 1 évvel idősebb és jó beszélgetni arról, hogy szinte ugyan úgy nőttünk fel, ugyanazok a mesék, azok a zenék, azok a partik, megmozdulások, változások, újítások. Ma beszélgetek egy 20 évessel, úgy érzem magam mint egy vén trotty, főleg amikor oldies-zene alá backstreet boys, kerozint meg animal-cannibalt sorolnak. És őszintén nem lenne kedvem végigmenni velük az egyetemista bulis, kiélem az életem életfázison, mert azon én már rég túl vagyok és ez így jó.

2013. nov. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A #8-ban sok igazság van, bár én szvsz ±2 évet mondanék.....
2013. nov. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
38%

Arról nem is szólva hogy 40 felett egyre kevesebb a vonzó nő.

36 F

2013. nov. 14. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!