Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mennyi idő után szokás megkérn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi idő után szokás megkérni valaki kezét, úgy hogy ne legyen elhamarkodott a dolog?

Figyelt kérdés

Nyilván fél év kevés idő, se úgy nagy átlagban mennyi az az időtartam, miután már esedékes egy jól működő kapcsolatban?


Vagy írhattak konkrétot is, például a párotok mikor kérte meg a kezetek, vagy mikor kérted meg a párod kezét.


Előre is köszi!


2013. nov. 18. 23:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Láttam másfél év után is, meg 10 éves kapcsolat is van az ismerősi körben... Életkortól függ. 3 évet szerintem nem árt várni.
2013. nov. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Nos, az hogy elhamarkodott vagy rossz döntés-e, az úgyis csak később derül ki :D

Szerintem minimális együttélés nem árt előtte, jó, ha átesik a pár néhány nehéz szituáción, vitatkozáson, mert akkor maguknak és a másiknak is bizonyíthatják, hogy az első problémánál nem omlik minden össze.

Konkrétan amúgy mi fél év együttélés után beszéltünk először esküvőről, másfél év után volt az "eljegyzés" (inkább megbeszélés :D), és most a negyedik évfordulónk előtt pár hónappal lesz az esküvő.

2013. nov. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:

együtt kellene élnetek(egy háztartásban ,külön a családtól) egy évet minimum és aztán

szerintem

én 2 év után tettem meg

2013. nov. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, hogy pár évet lakjatok együtt, és utána döntsetek. Amúgy mi is 3 évet éltünk együtt, mire megkértem a feleségem kezét. De haveromék 8 évet éltek együtt, aztán összeházasodtak, és két év múlva elváltak. Szar ügy. De először tudd, meg, hogy tudtok-e együtt élni.
2013. nov. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

nekem még nem volt barátnőm (de hamarosan lesz :D ) ... de kb. egy évet várnék vele

25f

2013. nov. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
44%
...a megkéréssel várnék egy évet
2013. nov. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én 4-5év után kérném meg. Ennyi idő alatt kiderülne tervezhetünk-e közös életet.
2013. nov. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
Nekem is másfél év után kérték meg a kezem .De szerintem 1 hónap után megkérhette volna mert éreztem hogy ő az igazi.
2013. nov. 18. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Szerintem 3-4 éves kapcsolat nem árt, ebből minimum 1 év együttélés. És még ennyi idő után is derülhetnek ki bőven érdekes dolgok a másikról...
2013. nov. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, hogy hány évesek vagytok.

29 voltam amikor megismertem a páromat és csak 4 év múlva kérte meg a kezem. Nekem ez túl sok volt. Olyannyira, hogy már azt terveztem, hogy szakítok vele, mert úgy tűnt, mégse szeret igazán...Még a határidőt is kitűztem a fejemben, de neki nem szóltam róla. Azért 33 évesen nem akartam lehorgonyozni örökre úgy, hogy nem kellek igazán. Azt gondoltam, most még nem lenne késő keresni valakit, aki szeret annyira, hogy elvegyen. Már csak dacból is. De aztán váratlanul megkérte a kezem. Utólag is azt gondolom, hogy 2, max. 3 év után meg kellett volna kérnie, mert nem voltunk már tinédzserek és gyereket akart tőlem. És utólag azt is tudom, miért halogatta: nem volt benne biztos, hogy szülnék neki gyereket, mert sokszor emlegettem, hogy nem akarok gyereket. Plusz volt egy elég nehéz összecsiszolódós időszakunk, a nagy rózsaszín köd után, és akkor jó fél évig azt se tudtuk, érdemes-e ezt folytatni. Abban is sok félreértés volt, na de mire mindent tisztáztunk, hát eltelt az a 4 év. A felesége vagyok 1,5 éve és nem bántuk meg.

2013. nov. 19. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!