Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem akarnak manapság...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akarnak manapság házasodni a férfiak? Természetesen nem mindenki, de sokan így állnak hozzá.

Figyelt kérdés
Kíváncsi vagyok a véleményetekre.

2013. nov. 26. 00:11
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Mert túl sok negatív példát látnak.

Például az én szüleim is elváltak,és az ilyen korú ismerőseim több mint felének szintén.

Ehhez képest több csak úgy együttélő párt ismerek akik régen együtt vannak és stabil a kapcsolatuk.

A házasság csak egy papír.

18/F

2013. nov. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én meg inkább több nőt ismerek, aki nem akar házasodni. Nem igazán nemtől függ ez.

Sokan azért nem akarnak házasodni, mert nem tartják fontosnak.

Mások azért, mert rossz példák vannak előttük, nem akarnak jogilag, vagyonilag összetartozni, vagy attól félnek, hogy ha szakításra kerül a sor, a váláskor rosszul járnának.


Akárhogy is próbálnánk kimagyarázni, a házasság azért mégis egy komoly döntés, felelősség, valamennyire kockázat is. Sajnos sokan meggondolatlanul ugranak bele, ez se jó.


Régebben szinte kötelező volt a házasság és szégyen a válás, ma már szerencsére mindenki maga döntheti el, az együttélés melyik formáját választja.

2013. nov. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
89%

"Gondolom,mert úgyis válás a vége"


Hát aki így áll hozzá, az tényleg ne is házasodjon...


Egyébként szerintem csak kiskaput akarnak hagyni, ha majd jön egy jobb nő akkor minden macera nélkül leléphessenek.


A másik nevetséges kifogás meg ez a csak papír szöveg... ha tényleg csak papír a házasság, akkor miért zavarná a megléte azokat akik szerint csak 1 papír...?


Amúgy, szerintem nagy hiba, hogy valaki mások kudarcot vallott kapcsolatát akarja a sajátjára esetlegesen rávetíteni....


Az én szüleim is elváltak mert apám elviselhetetlen volt, és rabszolgának , háztartási robotnak, csicskának nézte anyámat, és egy idő után már nem bírta....


Ettől én még férjhez mentem, mert gondosan választottam partnert...és az én házasságomból nem lesz csak azért válás, mert a szüleim elváltak.


27/N

2013. nov. 26. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ez a "mert rossz példa van előttük" nekem kicsit fura. Nálunk mindkét részről szülők elváltak, sőt, családon belül is van több válás, mi mégis szeretnénk házasságot. Mi úgy vagyunk vele, hogy a mi kapcsolatunkért mi vagyunk felelősek és azért mert xy házassága tönkre ment, az nem jelenti azt, hogy a miénk is tönkre fog. Ugyanakkor természetesen ha a házasságunk nem fog működni, azért is csak mi leszünk a felelősek és nem az lesz az ok, hogy valaki a közelünkben elvált.


Egyébként természetesen nem kell mindenkinek házasodnia, vannak akik úgymond alkalmatlanok erre, nincs is probléma azzal, ha ezt nyíltan be is vallják, ezt sokkal egyenesebb dolognak tartom, mint amikor valaki jön azzal, hogy mert a Józsiéknál is cirkusz volt a váláskor, meg a Mari néniék is elváltak.

2013. nov. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudom, ez a "mert rossz példa van előttük" nekem kicsit fura. Nálunk mindkét részről szülők elváltak, sőt, családon belül is van több válás, mi mégis szeretnénk házasságot. Mi úgy vagyunk vele, hogy a mi kapcsolatunkért mi vagyunk felelősek és azért mert xy házassága tönkre ment, az nem jelenti azt, hogy a miénk is tönkre fog. Ugyanakkor természetesen ha a házasságunk nem fog működni, azért is csak mi leszünk a felelősek és nem az lesz az ok, hogy valaki a közelünkben elvált. "


Jól gondolkodsz, de a többség nem így gondolkodik sajnos. hanem birka módjára, csak figyeld meg, meglátod...

2013. nov. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!