Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Manapság nagyon sokan szülnek...

Manapság nagyon sokan szülnek császárral. Miért lehet szükség mütétre? A 2.-dik babát sikerülhet természetesen megszülni? (nekem azért lett az, mert nem ereszkedett le a pici)

Figyelt kérdés
2008. okt. 29. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
hát igen, ezért van műtét.Mert vagy túl nagy a baba, vagy az anyuka nem szülheti meg mert valami baja van, pl. szemüveges, és magas dioptriával, vagy nem fordul meg a baba.Olyanról nem tudok, hogy v.ki kérheti, csak ha valami gond van...
2008. okt. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én 6 éve szültem a kislányomat császárral, azért mert 2 nap vajúdás után sem tágultam 1 ujjnyinál nagyobbra.

Most 10 hónapja szültem a kisfiam, és sikerült természetes úton. Igaz, előtte 3 napig kínlódtam, mindíg elmúltak a fájások, nem indult be rendesen a szülés. Aztán burokrepesztés után, kaptam fájáserősítő infúziót(az végig bennem volt), és ülhettem kétszer a kádba is. Sikerült kitágulnom rendesen, és végül is 6 és fél óra alatt meglett a kisfiam. Nagyon sokat köszönhetek a doktornőmnek, mert nélküle nem ment volna, én már hamarabb feladtam(mikor 3 napig csak 1 ujjnyira voltam nyitva).

Sok sikert neked!

2008. okt. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én egyáltalán nem tágultam, ezért lett császár. Korábban volt egy kisebb műtétem (konizáció), és előfordul, hogy amiatt nem tud tágulni a méhszáj. (Nem minden esetben, de nálam sajna így alakult)Az orvos őszintén meg is mondta, hogy a következő szülésnél is császárra számíthatok. :(
2008. okt. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azért lett császár mert vajúdás közben mikor rámrakták a ctg-t kiderült, hogy minden fájásnál lelassul a babám szívverése, vittek is egyből a műtőbe. Kiderült, hogy a babám nyakán volt a köldökzsinór és ráadásul az rövid is volt.
2008. okt. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A császár indikációja nagyon sokféle lehet.


Tény, hogy a műhibaperek megszaporodása miatt többször végzik el mostanában indokolatlanul. A lényeg, hogy 100 %-ban bízz meg az orvosodban, és ha azt mondja, elkerülhetetlen, ne habozz!


Másrészt azért is nő meg a császárok száma, mert többnyire, aki az elsőt császárral szüli, és nem túl sok különbséggel jön utána a második baba, nem kockáztatják, hogy megrepedjen a méhed a heg mentén a fájásoktól. Viszont van, ahol partner az orvos abban, hogy másodszorra megpróbáld természetesen, de az attól is függ, mi volt az elsőnél a császár oka.

2008. nov. 1. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!