Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elgondolkodtatok már ezen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem tudom hogy vagytok vele, de engem zavar, hogy más kapcsolatának történései és végeredménye belekavar az enyémbe... lényegében mindenki máséba is. Mert ha 100 kapcsolatból 80 megy tönkre megcsalás miatt, hisz' az egyik fél egy hűtlen barom, akkor az már megtörténhet velem is.

Vagy 100 kapcsolatból, 70 ember reagál egy adott esetre negatívan, akkor biztos én is (vagy akár barátnőm is) negatívan fog hozzáállni.

Élő példa: Élem szutyok kis életemet jókedvvel, barátnőmmel beszélgetek interneten (rövidtávkapcsolat).

Majd egyszer csak feljön a téma, hogy biztos én is megfogom csalni, megfogom unni, vagy több vasat tartok a tűzben. Ami szomorú, hogy idővel már az én fejemben is megfordulnak ezek, mert annyi mindent látni, olvasni pont ugyanerről.

Lényegében a teljesen normális, idilli állapotot zavarta meg egy egyszerű asszociáció a korábban olvasottak/ hallottak felé.

Lehet az ember észre sem veszi, de a döntéseit, és gondolatát az efféle olvasottak - azaz más emberek kapcsolatának tapasztalatai - erősen befolyásolják.

Gondolom veled is előfordult már, hogy a barátod/barátnőd elkezdett furcsán viselkedni. Pl titkolózik, zavarban van, stb. És egyből arra kezdtél gyanakodni, hogy megcsal.. mert kb több tízezer emberrel esett meg ugyanez. A végén persze kiderül, hogy csak ajándékot szerzett neked, és ezért esett bele a saját kis csapdájába.

És a fő kérdés mellé, szerintetek hány kapcsolat ment már tönkre alaptalanul, az efféle asszociációk miatt?


2013. nov. 26. 15:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Én nem, ha valakivel vagyok, akkor vakon bízom benne.
2013. nov. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Sosem gondoltam ilyenre se nála se magamban. Ez belém lett nevelve, ismerem az erkölcs szót és összeteszem a két kezem hogy szívem szerelmes is. Lesz*rom ki mit csinál ki miben él, minket nem ez határoz meg, csak egymásnak élünk .
2013. nov. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem ha igazán ismered saját magadat ,akkor eleve olyan emberrel ismerkedsz meg, akiben zsigerből érzed hogy megbízhatsz. Mindig vannak árulkodó és félreérthetetlen jelek, ha valaki hazudik, megcsal. De az is igaz, hogy nem szabad rögtön asszociálni, mert igen kellemetlen szituációba hozhatja ez a gyanakvót. Pl ennél az ajándékozásos dolognál is. Én azt mondom, megbízom a nőben feltétlenül, de ha eljátsssza azt, akkor kalap-kabát neki örökre.
2013. nov. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezen sosem gondolkoztam, sosem hagytam, h bármi befolyásoljon, nem adok ilyenekre. Ha ez már felmerül valakiben, akkor az nem ismeri jól saját magát, v. kevés az önbizalma. Az nagyon nem jó, ha valaki ennyire befolyásolható, s nincs saját véleménye, sokat agyal felesleges dolgokon. Nem veszi észre a szépet a jót, így mindig boldogtalan marad.


Pl. nálunk nincsen titkolózás, nincs tabu, mindent megtudunk beszélni, van bizalom, mert ha ez nincs, nincs miről beszélni. Még nem jártam úgy, mint írod is, h furán viselkedett volna.


Ha félre értés van, meg kell tudni beszélni, s sok felesleges, értelmetlen vita elkerülhető. És ha ez miatt megy szét egy kapcsolat, ott nem csak ez lehetett a gond.

2013. nov. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!