Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Pasim, szerelmem, barátom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pasim, szerelmem, barátom, párom. Mi a különbség?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból... az apropója lényegtelen. Mitől lesz valaki a szerelmem, és mitől a pasim? Mindenki máshogy hívja, de mi a különbség?
2013. dec. 13. 20:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Avagy mi a különbség egy fiú, egy férfi, és egy pasi között?
2013. dec. 13. 20:34
 2/12 anonim ***** válasza:
Pasimozni a cicababák szoktak, a friss kapcsolatban szerelmem van, a hosszabb ideje tartó kapcsolatban párom, a barátot meg nem tudom hova rakni :/
2013. dec. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
a barátot rakd a barát-zónába
2013. dec. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Semmi a világon. Én például mindegyiket használom, plusz a szívem, kedvesem kifejezéseket is. Ugyanakkor, ugyanarra az emberre, aki életem szerelme, és ha konkrétan akarom meghatározni, hogy ki nekem, akkor az élettársam. Csak az túl hivatalos.
2013. dec. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az, hogy a pasid, még nem feltétlenül szereted. A párod kifejezi, hogy a másik feled, a barátom, meg kicsit olyan távolságtartó. Egy fiú még gyerek, egy férfi, meg hát "kifejlett egyed". A pasi az olyan általános.
2013. dec. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi tetszik. Ugyanazt a férfit is lehet több elnevezéssel nevezni, attól függ, hogy milyen társaságban beszél róla az ember. Nem fogom úgy bemutatni a barátom, hogy ő a pasim, de a barátnőimmel beszélgethetünk a pasikról.

Nekem a pasi lazább. A barátom komolyabb. A szerelmem komoly. A párom nekem túl hivatalos.

2013. dec. 13. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

én pasimnak hívom, aki új és nem tudom még meddig maradunk együtt

szerelmem, amikor nem tudom meddig maradunk együtt, de akik kérdezik, azoknak mélyebb kötöttséget próbálok kifejezni, szóval ne higgyék, hogy csak egy szexkapcsolat

barátom, akiben megbízom, felvállal, szülőknek bemutatott, stb

párom, akivel családot tervezünk/van

2013. dec. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Moszuke ***** válasza:

hát a pasi az pasi. semmi extra, vagy pedig nem meri felvállalni az illető a mélyebb kifejezési módokat.

pl barátnők előtt benyögi, hogy a palim, mert a párom, szerelmem "ciki" lenne..


a szerelmem nyálas, a párom kicsit "felnőttesebb"

és némi érzelmet is takar, meg felvállalást, hogy igen, ő a párom és nem csak a pasim.

a egymás részei vagyunk és nem csak egy nyúlványom.


olyan mint a csajom.

haverok előtt csajom.

barátok előtt, párom, vagy a neve.

szerelmem.. az nekem túl nyálas.


kb ennyi

2013. dec. 13. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

És arra gondol-e egyetlen nő is, hogy egy igazi férfi számára megalázó, lealacsonyító érzés, ha lepasizzák?


Többször beszéltem férfiakkal, és azt vettem észre, hogy aki annak tartja magát, aki igazi férfi, aki tiszteli a nőket, aki megad nekik mindent, azoknak sértő a pasi kifejezés.


Ma este történt, hogy egy számomra kedves férfi megköszönte, hogy férfinak neveztem. Azonnal tudtam, mire gondol... elmesélte (és igen, a beleegyezésével írom le, de név nélkül), hogy annak idején őt is lepasizták.


Idézek egy részletet:


"Én iszonyat romantikus vagyok, és a klasszikus férfikép nagyon él bennem. Bármikor ölre megyek bárkivel, főleg a páromért, udvarolok, virágot viszek, stb...


Ezért én nagyon nagyon sok kiröhögést, és megaláztatást kaptam. Én ezért "pasi" lettem. Azt kapták a csajok amit akartak. Jól csináltam, de rettenetesen fáj az a sok minden amit annó volt."


Gondol erre egyáltalán valaki? Emiatt a kérdés... és mint írtam, nem egyedi eset....

2013. dec. 13. 20:53
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha valakit az kikészít, hogy pasimnak vagy szerelmemnek hívják az gáz! Nem ezen múlik egy kapcsolat. Azt érezni kell, hogy ki milyen fontos a másik számára.

Átverhet az is, aki szerelemnek hív! És szerethet az is, aki pasimnak/csajomnak szólít!

Ez a pasi/csaj, szerintem csak egy divat mostanában, semmi derogáló nincs benne.

2013. dec. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!