Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A kedvesem zsidó, Az én családom pedig erősen jobboldali, a kapcsolatunkat tiltják, mit tegyek?

Figyelt kérdés
20 éves lány vagyok,reormátus vallású.A kedvesem 23.Egy koncerten ismertem meg 1 éve eggyütt vagyunk.A családom viszont erőteljesen jobbos,apám és két fivére leginkább.Én nem osztom a nézeteiket,büszke vagyok rá hogy magyar vagyok,de az előitélet távol áll tölem.A párommal úgy gondoljuk,tiszteletben kell tartani egymást meg a családokat is,nem kell egymást gyözködni,csak elfogadni.Aztán nemrég bemuttattam a családnak:édesanyám volt az egyetlen aki kedvese bánt vele,apám majdnem kidobta,s miután elment mrgmondta h nem találkozhatok vele többet,mert megalázok midekit vele.És ha tovább csinálom a f...ságaim,eltilt anyámtol meg a hugomtol(akivel mellesleg imádjuk egymást,kicsi még 7 éves,de ez se számít)Az ő családjánál is voltunk,ők normálisan viselkedtek velem,nem érztették,h egy "senkiházi gój "lennék,ahogy apám mondta ezzel kapcsban.Imádjuk egymást nem bírjuk egymás nélkül ki.A párom már bármre hajlandó lenne h elfogadják,pedig egy büazke ember ő is.Nem értem miért nem lehetünk eggyütt,a párom az egyik legjobb ember a világon.légyszives olyanok ne irjanak akik nem a helyzet megoldását segitenék,igy is van elég gyülölet!

2013. dec. 18. 14:06
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
49%

A probléma itt nem a pároddal, nem a húgoddal és nem is az édesanyáddal, hanem az édesapáddal van.


Ő úgy bánik a családotokkal, mint egy céggel, aminek Ő a teljhatalmú vezetője, és azt vesz fel/rúg ki, akit csak akar, olyan indokkal, amilyennel csak akarja. Fogalmazhatnánk úgy is, hogy nem együttműködik veletek, hanem irányít és kihasznál. Az ilyen családfővel egy dolgot kell tenni: szembeszállni vele. Ha nem tudja elfogadni, hogy nem a szolgái vagytok, és nem uralkodik senki felett sem, akkor eddig volt a család része, szedheti össze a cuccait és viszlát. Nem kell ezt túlgondolni.


20/F

2013. dec. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
29%

Én is erősen jobboldalinak tartom magam, de édesapádnak ezt le kell nyelnie. Szerintem sokkal jobban kiakadna, ha leszbikus lennél.

Az egyetlen dolog amit tehetsz, hogy szépen leülteted és teljesen őszintén megmondod neki, hogy mit érzel. Mondd meg neki, hogy kivételesen ne azt nézze, hogy milyen a vallása, hanem azt, hogy emberileg milyen. Saját példámból kiindulva én pl. rühelltem a cigányokat. De mégis van egy igai román cigány barátom, aki akkor segít, amikor csak tud. Tény, hogy ez nem sokat módosít, mindössze elismerem, hogy nem mind 'olyan'..

2013. dec. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
55%
#2 az egy dolog, hogy kinek milyen előítéletei vannak. Az előítéleteket le lehet küzdeni, vagy lehet őket jobban kezelni (én vagyok a tanú rá, hogy így van). Minden esetre, akárhogy is van, a hangsúly azon van: nem szabhatja meg, hogy kivel találkozzanak, szerelmeskedjenek, beszélgessenek, stb. a családtagjai. Kifejezheti esetleg a véleményét, ha van aki kíváncsi rá. De eltiltani? Főleg az édesanyjától? Na ne vicceljünk. A rabszolgatartó mondta meg utoljára a tulajdonainak, hogy kivel házasodhatnak és milyen vallás szerint, meg hogy kivel élhetnek nemi/szerelmi életet. Ha jól emlékszem Magyarországon nem legális a rabszolgatartás, ennélfogva a "kedves édesapa" jobb ha visszafogja magát.
2013. dec. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
32%

Van elég gyűlölet.Főleg,hogy mindenhonnan a zsidóság folyik.Ilyen olyan rendezvény,küldjünk segélyt a zsidóknak....

Elég volt már!

Én megértem a szüleidet!

2013. dec. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:
Köszi a normális válszokat!Nagyon üdítő és jólesik h senki akár jobbos akár nem nem pocskondiázik.Én már számtalanszor beszélni akartam vele,de azt mondta szó szerint?"T@akarodjak ha zsidóval K...kodom itt nincs helyem.(csak hozzá tenném még szüz vagyok,de mind1,ami sztem annak ellenére milyen nagy k...vagyok nem olyan gyakori 20ávesen,1 éves kapcsolatban,már elnézést)Sőt a páromat is rettentesen sárba alázta,mikor beszélt vele,azt mondta neki,h takarodjon Izraelbe a bandájával,meg h eljön az idő mikor a magyar ember kiveti magából őket,mint gennyes kelést.A páro erre még annyi rosszat se szólt neki mint én tettem vna.
2013. dec. 18. 14:21
 6/53 anonim ***** válasza:
60%
A te felelősséged, hogy kivel vagy együtt, te osztod meg vele mindened, bízol benne, stb. Apukádnak lehet véleménye, de a döntés úgyis a tiéd. Vagy megkedveli majd, vagy nem, de attól még te is a család része vagy, nem tilthat el se anyukádtól, se a húgodtól. Ez most egy kényelmetlen helyzet, de idővel talán enyhülni fog majd ő is.
2013. dec. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:

Nem a szüleimet érted meg,csak és kizárólag apának ez a véleménye.

Az én véleményem

Van gonsz zsidó és gonosz magyar

Van ostoba és okos

Van kegyetlen és kegyes

MINDEN NÉPBEN

Sztem amíg nekem személyesen nem ártott zsidó sem a családomnak sem ismerösömnek NINCS JOGOM ÍTÉLNI!SE ZSIDÓNAK ENGEM SE FORDÍTVA

2013. dec. 18. 14:25
 8/53 A kérdező kommentje:
Nem fog enyhülni :((((Én szertem apát,de ő nem szeret már és nem ehhez nincs joga.Sose bántottam őt,csak szeretek vkit,akit ő nem is ismer mert nem kíváncsi rá.Még a "megáltalkodott vén zsidó"a párom apja is beszélni akart vele,eljött hozzánk,h tisztázza a dolgot.Be se engedte
2013. dec. 18. 14:28
 9/53 anonim ***** válasza:
26%
Ilyen a világ.Így jártál.Vagy választod a zsidó pasid.Vagy az apádat.
2013. dec. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
37%

Kérdező, amit az "édesapád" tesz, már ha apának lehet az ilyet nevezni, bűncselekmény. Én simán feljelenteném a helyedben.


"Aki [..] hozzátartozója, [..] vagy vele érzelmi közösségben lévő személy [..] sérelmére [..] ismétlődő erőszakos, elszigetelő vagy [..] megalázó magatartást tanúsít, vagy ilyennel fenyeget [..] ha súlyosabb bűncselekményt nem követ el, 3 év szabadságvesztéssel büntetendő."

2013. dec. 18. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!