Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Fiatalok vagyunk a távkapcsola...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fiatalok vagyunk a távkapcsolathoz? Valakivel volt már hasonló? Tanács?

Figyelt kérdés

A barátnőmmel közel 1 éve vagyunk együtt. Másfél hónapja kiment külföldre. Jó pár ország van köztünk. Az utazás nagyon költséges és mivel fiatalok vagyunk maximum 4-6 havonta tudnánk 1x találkozni..... Én már teljesen belevagyok ebbe az egész dologba betegedve, szétszórt vagyok.

Mindkettőnknek ez az első kapcsolata mivel nem azok az emberek vagyunk, akik bármikor bárkivel összetudnának jönni..

Szóval nem is tudok most mit írni. Amióta megismerkedtünk egymással szinte mindig egymáson lógtunk.

Az a helyzet hogy ő legalább 3-4 évig kintlenne külföldön, én meg másfél év múlva végzek a szakmával és kezdőként holtbiztos hogy nem megyek külföldre. Ő azt mondja h miutána végzett a sulival + szakmát tett hazajönne de az legalább 3-4 év.


Tehát vélemény? Komment? Bármi?

Ezt az egészet nem lehet olyan könnyen elintézni hogy: akik szeretik egymást így meg úgy, azoknak a szerelme kitart bármeddig stb stb... hát elsőnek próbálják ki ezt 1 éves kapcsolattal stb. meg hogy diákszerelem, ez sajnos nem ilyen könnyű :S Én kitartanék de ez a 3-4 év RENGETEG IDŐ! Félek h az érzelmeim maguktól elszálnának iránta, vagy úgy megváltoznánk, hogy már nem passzolnánk egymáshoz

Szóval ki mit mondana? tanácsolna?


17l 19f



2013. dec. 18. 23:27
 1/10 anonim ***** válasza:

Most kissé utálom magam amiért ezt mondom de a legjobban azzal járnátok ha szétmentek minél előbb.

Ez rohadt szarul hangzik, ismerem a szitut.

Rajtad áll, tehát nyugodtan lepontozhatsz, ez egy olyan téma amiben tényleg nem fogok megharagudni érte, de...


1: A nővérem kiment külföldre, hogy 1 évet dolgozik&nyelvet tanul. Ez volt 8 éve. Még mindig kint van.

2: Az emberek 1 év alatt képesek annyit változni (gondolkozásban, szokások, stb.), hogy rá se ismersz.

3: Nagyon szar dolog, amikor gép előtt kell órákat töltened azzal, hogy Vele beszélhess. Mikor Ő az, aki talán legjobban relaxálna, és nem, mert egy zajos világító dobozhoz beszélsz gyakorlatilag.


Én a legjobbakat kívánom nektek, de nekem volt egy távkapcsolatom, és ezek voltak a legnagyobb hátrányai. Igaz, nálunk volt depresszió is, meg mi alapból neten kezdtük, tök véletlenül, és soha nem jutottunk el taliig.. (Pedig 3 hónapja ismertük egymást mikor kimondtuk hogy hát igen ez több mint levelezés, és 1 évig voltunk együtt ezen kívül. Igaz, ennek az utolsó hónapja teljesen halott volt.)

2013. dec. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nézd, ha most nem jó, akkor igenis érzel iránta valamit.

Tartsátok a kapcsolatot, skype-on, fb-n: NAPONTA.

Beszéltek fél-egy órát, legyetek részei egymás életének továbbra is. Kitűztök egy időpontot, amit mindketten be tudtok tartani, és akkor elkezdtek beszélgetni, mintha irl találkoznátok (skype erre jóÖ. Aztán ha letelt az idő, abbahagyjátok. Nem nagyon jó húzni, mert csak az idő megy és belefásultok elég hamar.

Lehet akár vacsora-étkezés is... attól függ hogy tudtok megegyezni. Ha ő külföldön van, akkor csinálhat fényképet, hogy merre járt aznap amerre te még sosem, és elmesélheti, meg megmutatja a képeket.

Cserébe te is csinálsz neki az itthoni életedről neki. Bután hangozhat, de így tudtok egymás életének részei maradni a távolság ellenére. A lényeg, hogy megmaradjon a mostani állapot kettőtök között - amennyire lehet sértetlenül - és ha újra találkoztok, akkor se váljatok egymásnak idegenek az idő múlásával.


Amíg találkoztok ki kell bírjátok egymás nélkül. Persze meg lehet beszélni más időpontot, amikor mindketten biztosan egyedül tudtok lenni, és kamerán egymás előtt csapatni ha nagyon nem bírjátok egymás nélkül :D


De eléggé egyénfüggő. Ha úgy gondoljátok, hogy mindketten belevágtok, akkor mindenképp érdemes megpróbálni. Ha bármi van, őszintén beszélni róla, és megbeszélni.


Sosem csináltam, de én valahogy így kezdenék bele...

2013. dec. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

És azon nem tudnád törni az agyad, hogy hogy tudnál nagy pénzhez jutni?

A távolság mértékegysége a pénz, én mindig ezt mondom. Gondolkodj, törd az agyad, hogy tudnál annyi pénzt szerezni, hogy legalább 1-1.5 havonta tudjatok találkozni! Semmi sem lehetetlen, csal felfogás és hit kérdése!

2013. dec. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

#3as vagyok megint.

Nem tudom, melyik országban van a szerelmesed, de nézd, Wizz Air-el bárhová eltudsz jutni nagyon olcsón!


[link]


Ne keseredj el! Minden lehetséges, nem létezik olyan, hogy lehetetlen! Nem lennének milliárdosok, ha létezne! Csak higyj abban, hogy sikerülni fog megtartani Őt!!!

2013. dec. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Félévenkénti találkozás, az nagyon kevés :(

Sajnos kénytelen vagyok egyetérteni az elsővel.

Ez a "mindennap beszéljetek ugyanakkor" módszer csak ideig-óráig működik...

Ha mondjuk kéthavonta tudnátok találkozni legalább, olyan 3-4 napra, akkor azt mondom hogy talán :S a pénzforrás keresés jó ötlet, esetleg barátnőd vállalhatna diákmunkát.

2013. dec. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, nem pontozok le senkit, kellett a véleményetek. Szépen sorjában:

Igen én emiatt félek a legjobban és emiatt vannak kételyeim most, hogy másfél hónapja kintvan, azt mondja, hogy ő vissza fog jönni, de pont amit írtál, hogy 1 évalatt hogyna megtud változni az ember, pontosan ez van az én fejemben is! Eleve 1 év rengeteg idő, nem hogy még 3-4. Itt is volt depresszió, én nagyon sokáig az voltam (ez nem ilyen tini/emo féle) és ha hiszitek, ha nem én pont egy olyan barátnőt találtam, akit más a 6-7 kapcsolat után talál meg. És most nagyon magam alatt vagyok megint... Ha nem szeretném annyira nem lettem volna ki ebben a másfél hónapban ennyire....


Igen mi is ezt próbáljuk elérni, hogy mintha mise történt volna beszélgetünk nap mint nap, hogy mivolt, skipeolunk, próbálnánk minden napba valami csavart belevinni hogy ne legyen monoton... nekem is ez a tervem!


A pénz szerzés viszont nehéz, mivel most nagyon belehúztam a tanulásba, és emellett próbálom elhúzni az időt más egyéb hasznos cselekedettel. Ne értsen senki félre, nagyon fontos nekem a barátnőm, csak félek hogy így az én életemet tenném tönkre, ha még se jönnének össze a dolgok...


Sajnos az útiköltség ha pl Ryan air-t nézzük, akkor még olcsó 20-25 körül vannak hónapokkal elővételbe, de mivel a legközelebbi repülőtér több száz km-re van + kompozni is kell, így egy oda vissza út, az 60.000 ft (és még egy kis költőpénz is), és ez kicsit drága lenne egy pl 3-4 napos találkára, mert csak az utazás majdnem 1-1 napot vesz igénybe :S


Nagyon ragaszkodtam hozzá, szinte pont nekem találták ki őt. Amióta ismerjük egymást de tényleg mindig csak együtt voltunk, és így nagyon nehéz elfogadni, hogy egyik napról a másikra elszakadunk egymástól... kb mintha összetört volna a szívem, ehez még kell pár hónap mire meglehet szokni, legalább is én nekem biztos! És sajnos egyszerűen nem merek kockáztatni :( Mert mivan, ha csak úgy megváltoznak az érzelmeink? legalább is nekem mivel emberek vagyunk sajnos azért nem mi irányítjuk az érzelmeink.

Nemkéne így előre gondolkodni, de hát most mégis, lényegében a legszebb "kamaszkori" éveinket úgy ahogy van leis lehet fújni, pedig még most kellett volna kiélvezni azt az életet, amikor még nincsen rajtunk annyi felelősség/gond...


Nagyon szépen köszönöm mindenkinek az eddigi válaszokat! Ez nagyon kellett, örülök hogy ilyen későn írtam, legalább az értelmesebb korosztályt sikerült kifognom, köszönöm!

2013. dec. 19. 00:13
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, hogy őt neked találták ki, akkor én nem adnám fel semmi pénzért... 60e Ft meg nem olyan sok pénz 1-2 havonta felváltva.


A várakozás még erősebbé tenné a kapcsolatotokat, mégjobban örülnétek egymásnak, amikor találkoztok, jobban értékelnétek egymást, jobban megbecsülitek majd egymást.


Én nem adnám fel!!!

2013. dec. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#3 voltam megint.
2013. dec. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, hát ha tényleg ennyire egymásnak teremtettek titeket, akkor viszont hajlandó lennék a helyedben nagyon sokmindent feladni, hogy ne veszítsem el őt. Azért annyira nem tudod végérvényesen elcseszni az életed, pont mert ilyen fiatalok vagytok még.
2013. dec. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

3 év távkapcsolattal a hátam mögött azt mondom nem éri meg... mi 2-3 hetente találkoztunk 1 hétvégére és az is kevés volt, x hónap meg rengeteg. Ehhez még hozzájöhet az esetleges bizonytalanság, hogy mit csinál épp, kivel van, stb.

Nálunk a távolság miatt ment tönkre a kapcsolat, én nem bírtam, barátom pedig egyre jobban elhanyagolt. Szenvedés volt az egész és bánom is, mert helyette lehet mással, személyesen tölthettem volna az időt és az sokkal többet ér, mint csetelni, mikrofonozni és ha hiányzik várni kell még heteket az ölelésre...


Viszont ha tényleg úgy érzed, hogy ő az igazi, akkor megér legalább egy próbát, nem veszíthetsz azzal semmit. Én megfogadtam, hogy nem lesz több távkapcsolatom, de van egy fiú akibe nagyon szerelmes vagyok egy ideje. Azis távkapcsolat lenne (240 km) de úgy érzem érte meg igenis tudnám tenni.


Döntsd el te is, hogy őt érzed-e életed szerelmének =)


20/L

2013. dec. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!