Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Féltékeny vagyok, de annyira,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Féltékeny vagyok, de annyira, hogy már attól ideges vagyok, ha más nőkkel beszélget a párom pl a munkahelyén. Nem ezzel van a baj konkrétan, hanem h azt képzelem, h nem úgy szól hozzájuk, ahogy elvárnám, hanem flörtölget v ilyesmi. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
ebbe bele fogok őrülni. már annyi mindent megpróbáltam, lassan szakítanom kell vele,hiába szeretem nem akarom tönkretenni az életét, ha már az enyémet tönkreteszem. valahol pedig azt is tudom,h teljesen alaptalan a félelmem.
2013. dec. 19. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
menj el pszichológushoz.
2013. dec. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Csak nehogy a kapcsolat rovására menjen ez az egész. Lehet, hogy még a végén ezzel a hozzáállásoddal fogod az egyik munkatársa kezébe taszítani.


Nézd, én megértem a helyzeted, nem lecseszni akarlak. Hasonló szituban vagyok, csak megtanultam kezelni. A párom nagyon közvetlen, és habár ő nem flörtölésnek szánja, mindenki szerint annak jön le, mert alapból az emberek (főleg a magyar emberek) nem ennyire közvetlenek és nyitottak. Megbeszéltük, hogy nekem ez nem esik jól, próbáljon meg kevesebbet adni magából, mert rosszul esik és megalázónak érzem. Ezt felfogta, és változtatott rajta.

Beszéld meg vele tre is.

2013. dec. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
igen ő is olyan közvetlen. volt egy lány akire konkrétan jobban féltékeny voltam mint másokra. ha próbálok változtatni, és jó leszek hozzá akkor nem fog a másik lány felé húzni inkább? m ő volt a téma köztünk mindig, és ezzel nem hívtam fel a másik lányra a figyelmét?
2013. dec. 19. 13:42
 4/7 anonim ***** válasza:

2. válaszoló vagyok.


Szerintem ha leállsz a féltékenységgel, és nem hozod témába a lányt, akkor nem lesz gond.

Ő alapból közvetlen (mint ahogy már írtam a párom is) és nekem a párom ezt az egészet úgy magyarázta, hogy ezt ő azért sem tekinti flörtnek, mert nincs mögötte semmilyen tartalom, és amíg ő nem tekinti flörtnek, addig teljesen lényegtelen ki mit mond vagy gondol. Számára csak csevegés úgymond. Gondolom ezzel a párod is így van.

De egyébként nekem is nagy félelmem ez az egész dolog, és mindig bennem van a félsz, ha nélkülem elmegy szórakozni vagy valami. De amíg nem ad tényleges okot, addig felesleges féltékenységi jelenetekkel bombázni, mert akkor ez lesz számára a kiváltó ok. Érzi, hogy nem jó a kapcsolat, érzi, hogy túl szoros a hurok, flörtölni kezd.

2013. dec. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm! :)
2013. dec. 19. 13:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit:)
2013. dec. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Fogd vissza magad. Csak mert nőkkel beszélget, még nem fog megcsalni, ha szeret téged.


Ha meg mégis megtenné, akkor annyit is ér a pasi.


Bár azt nem értem hogy minek vagy együtt olyannal, akiben nem bízol meg. Mert ez amit te csinálsz bizalmatlanság, és beteges is...


pl A férjem simán elvan azzal hogy nekem van férfi barátom, és kettesben szoktunk találkozni. Elfogadja, mert megbízik bennem. És tudja hogy sose közeledtünk egymáshoz régebben sem, és azóta sem úgy mint férfi és nő.

Volt idő amikor féltékeny volt rá, de ez már elmúlt régóta, mert megtanult 100%ig bízni bennem, és a szerelmemben.


Neked is ezt kéne csinálnod. Vagy gondolkozz el azon, hogy miért fogod idővel tönkre tenni a kapcsolatodat. Mert az lesz a vége, ha nem változtatsz.


Amikor érzed, hogy jönne ki belőled a féltékenység...ne szólj semmit sem. Vezess naplót, írd le benne az érzéseidet. Idővel talán könnyebb lesz. És ha visszaolvasod, rá fogsz jönni mennyire fárasztó mindig ugyanazt hallgatni a párodnak.


Ha nem változtatsz, el fog hagyni.


27/N

2013. dec. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!