Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Közös jövő - gyerek nélkül?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Közös jövő - gyerek nélkül?

Figyelt kérdés

Egy éve vagyunk együtt a párommal. Ő elvált, az előző házasságából van 2 gyereke. Mivel lényegesen idősebb nálam, ha szeretnénk közös babát, akkor már nincs sok időnk halogatni. Júniusban fogok diplomázni, de suli mellett is dolgozom.


Arra gondoltam, hogy nyáron indulhatna is a babaproject, s ha összejön, akkor összejön, ha nem, akkor nem. Szeretem őt, vele akarom leélni az életem, s ha nem lesz gyerekünk, akkor is vele akarok maradni.


Karácsony este együtt voltunk - nála - a családjával, amikor az anyukája megjegyezte, hogy jó ránk nézni, s könny szökött a szemébe, hogy milyen csodálatos gyerekeink lehetnének. És nagyban helyeselt a testvére és a sógornője is.Mire a párom kijelentette, hogy az kizárt, hogy neki még egy gyereke legyen. Este kettesben rákérdeztem, elmondtam, hogy én szeretnék tőle, mire leoltott, hogy ő megmondta, neki nem lesz több gyereke. És igen, már várta, hogy mikor kerül elő a téma, mert a kezdetektől fogva tudta, hogy ez lesz a kapcsolatuk zátonya. :(


Én győzködtem, érveltem, de kijelentette, hogy az álláspontja megváltoztathatatlan, s arra kért, hogy fejezzem be, ne karácsony este szakítsunk emiatt. Azóta sem beszéltünk a dologról érdemben. Amikor másnap felhoztam, annyival zárta le, hogy elmondta a véleményét, ez nem fog változni, a labda nálam van.


Vele akarok maradni gyerek nélkül is, de mégis olyan rossz érzés volt, hogy totál blokkolta a dolgot, mintha nem is a közös gyerek ellen lenne kifogása, hanem a közös jövőnk ellen.



2013. dec. 28. 00:52
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

"Azt kell mérlegelned, hogy képes lennél-e bármelyik férfi miatt lemondani az anyaságról?"


Komolyan töprengtem a kérdésem. Most úgy gondolom, hogy igen. De még "csak" 23 éves vagyok...

2013. dec. 28. 01:12
 12/19 anonim ***** válasza:
Köszönöm, hogy meggondoltad a kérdésemre a választ, de ne feledd, 23 évesen még sokan gondolják úgy, hogy le tudnának mondani egy gyerekről a párjuk kedvéért. Többek között én is így voltam vele, de ennek már tíz éve és már merőben másként látom a világot.
2013. dec. 28. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nem újkeletű ez a dilemma, már a kezdetektől fogva tudtam, hogy nem biztos, hogy nekünk lesz közös gyerekünk, ha komolyra fordulnak is a dolgok.


A karácsonyi beszélgetés során vázolta, hogy a válással micsoda anyagi terheket vett magára, s ezeket a kötelezettségeket még 14 évig teljesítenie kell, nem fér bele másik gyerek. Meg persze az "asszonytartás", amivel a volt feleségét kell támogatnia nyugdíjas koráig, mondván, hogy az asszony azért nem csinált karriert, mert ő igen.


A másik dolog meg, szerinte, hogy ő látta milyen az, amikor egy gyerek nem közelebb hoz, hanem épp éket ver két ember közé, meggyőződése, hogy neki a gyerekek vágták tönkre a házasságát, hogy a felesége csak anya lett, megszűnt nő és társ lenni.


8-as válaszoló : ha nem túl indiszkrét, neked milyen tapasztalataid vannak? Segíts gondolkodni, kérlek!

2013. dec. 28. 01:29
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én vagyok a 8-as válaszoló.

A saját tapasztalatom az, hogy volt egy 12 évig tartó kapcsolatom, ahol én eleinte még nem szerettem volna gyereket, mert nagyon fiatal voltam és cseppnyi felelősségérzetem sem volt, borzasztóan féltem. Aztán az évek múltával egyre inkább foglalkoztatott az anyaság kérdése és ezt csak erősítette a környezetemben lévő barátnők egymás után következő anyává válása. Az akkori párom szeretett volna gyereket, de tudtam, hogy nem lenne alkalmas apának, mert velem is nagyon goromba és agresszív volt, így elképzeltem, mit tenne a gyerekünkkel és nem vállaltam ekkora terhet. Aztán pont az agresszivitása miatt elhagytam. Két évvel rá megismertem a jelenlegi páromat, aki szeretne ugyan gyereket, de valahol még ő is gyerek. Őt annyira szeretem, hogy bármit megtennék érte, illetve majdnem bármit. Ugyanis ha pár hónapon belül nem kerül komolyabban szóba köztünk ez a kérdés, őt is el fogom hagyni. Az anyaságra egyre erősebb késztetést érzek és ez olyan dolog, amiről tudom, hogy sosem fogok tudni lemondani senki kedvéért sem. Nem fogok egy életet leélni mások döntése alapján úgy, hogy közben az én vágyaimat háttérbe szorítom. Akkor hiába is szeretek valakit, végül mégis boldogtalan életem lesz mellette. Azt javaslom, tényleg jól gondold ezt át. Ideig-óráig nyugtatgatja magát az ember azzal, hogy "dehát annyira szeretem", de ez sajnos kevés, a vágyaid mindig foglalkoztatni fognak, még ha most nem is érzed még annyira.

2013. dec. 28. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt elvált férfi a párom (nem miattam váltak, jóval később kerültem képbe). Neki már volt gyereke és meg is mondta, hogy nem akar többet. De akkor pont úgy éreztem, mint te. Az egész még nem volt annyira de annyira fontos. Később viszont igen, mert én mindig csak úgy tudtam elképzelni az életemet, hogy lesznek gyerekeink. A vége szakítás lett, mert én nem vagyok az a tipus, aki akarata ellenére lőcsölt volna rá egy gyereket.



Aztán mástól lettek, elváltunk, de nem bántam meg.


"Igazándiból arra lennék kíváncsi, hogy akarhat-e úgy egy férfi egy nőtől komoly kapcsolatot, (holtomiglan-holtodiglan), hogy a gyerekvállalásnak a gondolatától is ennyire elzárkózik. "


Igen. Most még szülhetnék, de már van két gyerekem, nekem nem kell több. Élvezem, hogy nagyok, jó velük lenni, nem kell félni, hogy hisztiznek vagy bepisilnek. Akivel most vagyok, azzal el tudom képzelni, hogy együtt maradjunk, de a közös gyerek gondolatát teljesen elutasítom. Szerencsére ő is, mivel szintén elvált és van gyereke.


Ő már letudta az életének a szaporodás részét, van utóda, az már nem cél, hogy legyen még. Attól még nagyon szerethet, veled is akarhat maradni örökre, de a bőgős-hányós kisbabás részből már nem kér.

2013. dec. 28. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

"meggyőződése, hogy neki a gyerekek vágták tönkre a házasságát, hogy a felesége csak anya lett, megszűnt nő és társ lenni."


Láttam már ilyet, lehet is benne valami, de az is kérdés, hogy mit tett ő, hogy a feleség ne csak egy pelenkázó-takarító-házicseléd robotnak érezze magát? Sok olyat is láttam, hogy a nő igyekezne, de a férfinak szűnt meg a feleség társnak lenni, csak a gyerekei anyja lett, akit eltartott és ezért elvárta, hogy álljon haptákba és szolgálja ki.

Szóval nem olyan egyértelmű ez az egész és nem mindig az a hibás, akit annak kiáltanak ki (persze az is lehet)... továbbá nem minden feleség lesz CSAK anya, ha a társa is segít neki, akkor a kapcsolatuk működhet.

Nem a gyerekek vágták tönkre a kapcsolatot, hanem a feleség és a férj közösen, hogy nem tudták kezelni az új élethelyzetet amibe kerültek.

2013. dec. 28. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Saját bevallása szerint nem sokat tett azért, hogy a felesége ne csak anya legyen. Ezt sosem tagadta, s ma már sajnálja, hogy nem lett olyan apa, aki pelenkázza, fürdeti,stb a gyerekeit. De pont emiatt akar most a már meglévő gyerekekre koncentrálni, nem egy harmadiknál "jóvátenni", pótolni a pótolhatatlant.
2013. dec. 29. 22:51
 18/19 anonim válasza:

Fúúúú hát ilyen kérdést meg se hallottam!!!!!


vállald a felelöséget!

2013. dec. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Kíváncsiságból, hány éves a barátod?
2013. dec. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!