Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy lehet szabadulni a lelki...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy lehet szabadulni a lelki függőségből?

Figyelt kérdés

18 vagyok, a barátom 17, 2 éve vagyunk együtt.

A kapcsolatunk elején rengeteget bókolt, de már akkor is tele volt furcsaságokkal az egész. Egy iskolába járunk, és nem vette észre, hogy aznap iskolában voltam, pedig elméletileg kérdezősködött is felőlem. Vagy folyton lemondta, hogy legyünk együtt. Minden szünetben együtt voltunk(mert ő azt mondta, hogy igénye van rá), viszont iskola után maximum egy órára tudott csak maradni, azt is csak néha. Én ezek miatt rengeteget hisztiztem, mert nekem az lett volna a jó, ha szünetben a barátokkal vagyunk, suli után meg együtt.(amúgy kb. 20 percre lakunk egymástól).

Utána a sok hisztimtől romlásnak indult a kapcsolat, elhatároztam, hogy megváltozom. Egyszer se hisztiztem utána, és mondta is, hogy teljesen megváltoztam...viszont! itt kezdődött valami érdekes. Egyre többet megalázott a barátai előtt, már nem bókolt annyit. A barátai olyanokat mondtak, hogy örüljek, hogy nem más csajokkal van a barátom, és a barátom helyeselt. Meg, hogy ne énekeljek, mert csak Ő énekelhet. Nyáron volt olyan, hogy nem akarta, hogy kétszer elégítsem ki egy nap, mert az "fáj" neki. Egy csomószor megcsinálta, hogy nem jött fel, amikor szoktunk beszélgetni chaten. (ezt már igényeltem, hamár nem találkoztunk). Volt olyan, hogy azért nem találkoztunk,mert videójátékozni akart, meg nyáron is csak heti kétszer találkoztunk-sétálni nem akart, mert nem szeretett.

Lefeküdni nem feküdtünk le, mert azt anyukája nem engedte kb. 2 évig, hogy együtt aludjunk.

A lényeg most jön: sajnos lelkileg velem nagyon sok gond van, amikor elkezdődött a suli, ott tartottam , hogy magántanuló leszek, annyira pánikoltam, félelmet éreztem. A pánik ott kezdődött, amikor rájöttem, hogy elveszthetem a barátomat. Betegesen függtem tőle, és nem tudok ebből szabadulni. Idén szakított velem egy napra, mert közölte, hogy benne megváltozott valami. Azt is közölte, hogy nem fogok olyat találni, mint ő. Amikor szakítottunk, MEGKÖNNYEBBÜLTEM, viszont akkora pánik fogott el,hogy megint összejöttünk. Nem tudom leküzdeni ezta pánikot. Ha velem van a barátom, azt érzem, hogy le vagyok kötve, nem csinálhatom azt, amit akarok. A szextől undorodom. Ha meg nincs velem, olyan pánik fog el, hogy azt érzem nem bírom nélküle. AMikor érzem, hogy szeret, akkor nincs pánik.

És ebből nem tudok szabadulni! Járok pszichológushoz is.

Emellett közölte a barátom, hogy a lelki társa vagyok, imád, és csupa jó dolog is van a kapcsolatunkban.

Azonban az utóbbi időben ráírt egy lányra, és elkezdtek barátkozni, és LÁTOM, hogy hogy néz a lányra, és tudom, hogy butaságnak tűnik, de női megérzés, hogy tetszik neki a lány, és én azóta nem tudom magam túltenni a dolgokon. Egy senkinek érzem magam, magamba fordultam, és elkezdtem rossz irányba változni. Olyan szomorúság van bennem. Tudom, hogy hülye vagyok, de nélküle nem tudok meglenni. Volt valaki így? Hogy lehet kitörni a lelki függőségből?

(a pánik eredeti oka családi dolog, hosszú lenne részleteznem. Pszichiáter írt fel enyhe nyugtatót, de én gyógyszer nélkül akarom leküzdeni a félelmet.)


2013. dec. 29. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Hagyd ott. Nem ő az, akit keresel.
2013. dec. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egy csomóan mondták már, hogy hagyjam ott, és akármit tesz, nem tudom megtenni.

Utána olyan bűntudatom van, és pánik, hogy még egy napot se bírtam ki. Holott amikor szakított velem, én mondtam ki a szakítást. És nem is sírtam közbe, Ő meg igen.

Aztán haza jöttem, és annyira rettegtem, hogy azt hittem végem.

2013. dec. 29. 22:36
 3/7 anonim ***** válasza:

Sajnos, nem jó irányba halad az egész..

Alapjában, az hogy szünetekben legyetek együtt és suli után meg nem, az annyit jelent, hogy a suliban unatkozik, suli után van jobb programja is mint te.

A kielégités mit jelent?

Orálisan, kiverted neki?

Mivel írtad, hogy nem feküdtetek le.

Ha egy kapcsolatban félelem van, az alapjában nem jó.

És ráadásul ő ezt érzi is.

Azt érzi bármit megtehet, mert te úgyis ott vagy neki, mivel távolról virít, hogy fülig szerelmes vagy belé, ő meg persze nem ennyire...

Gondolkodj rajta, szerintem is a legjobb megoldás megszűntetni vele mindent..

Még fiatal vagy, és ő is ne lődd el az életed.

Előbb utóbb valószinüleg ő fogja megtenni, és akkor még rosszabb lesz, mintha te tetted volna meg.

24/F

2013. dec. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szakítás a barátoddal és mond meg neki hogy ezután is lehettek barátok. Így békében váltok el és találkozhattok úgy mint barátok. És keress magadnak egy másik pasit!
2013. dec. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy segítetek!

A kielégítés igen, azt jelenti, hogy orálisan. Mindig, mikor ott vagyok megtörténik, viszont nyáron volt ez a furcsa dolog, hogy eleinte nagyon akarta, megtörtént egyszer, utána hiába közeledtem felé, végig elutasított.

Mert másodszorra már ne..:)

Igazából tényleg ettől félek, hogy Ő dob, és az rosszabb. Akárhogy ráveszem magam, nem tudom, mi kell még. Egy csomó minden fáj nekem, ezért nem értem!!! Tudja, hogy miylen lelki "bajom" van, próbál is segíteni, van, amikor Ő talál ki egy csomó ötletet, hogy mivel lehetne nekem segíteni. Ugyanakkor a "szakításkor" azt mondta, hogy engem félt, mert én beteg vagyok.(lelkileg..)

2013. dec. 29. 22:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Érzelmileg zsarol , 2 lábbal rúgd ki az ajtón
2013. dec. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szia! Szerezd vissza az önbecsülésed és megszabadulsz! Segítek,de nem írhatok ki mindent ide;-)Küldj privátot,mert én vmiért most nem tudok! A válaszban megírom a részleteket!
2013. dec. 30. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!