Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért csinálja ezt a párom?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért csinálja ezt a párom?

Figyelt kérdés

Főzök, mosok takarítok, meg még dolgozok is mellette. Ő is dolgozik, de ha már bármi apróságot kérek, hogy segítsen, akkor azzal a szöveggel jön nekem hogy "hát fingani se tudsz egyedül?".


Na most olyan helyzetre gondolok, hogy kéri hogy csináljak neki forrócsokit. Annyit kértem csak tőle, hogy kavarja össze a port a tejjel magának. Erre megint jön a szöveg "te egyedül meg tudsz csinálni bármit is?", elkezdi kavarni, hát persze, hogy kifolyatta a konyhapultra a csokit... Aztán felhúzta magát és otthagyta. Én meg takarítsam fel utána meg még kavarjam rendesen össze neki...


Akkor csináljak neki kaját enni. De ha annyit kérek tőle, hogy a krumplit segítsen megpucolni, vagy hogy én megkenem az én kenyerem, ő kenje meg a sajátját, hogy haladjunk, akkor már megint jön ezzel a dumával, hogy "te fingani se tudsz egyedül".


A vicc az, hogy ő még annyit se tud, hogy a lepedők hol vannak, wc-t ülőke nélkül (takarítottam) még soha életében nem látott azelőtt, ott, akkor szembesült vele hogy hogy néz ki a wc. Erre az a szövege hogy "ezek női dolgok, nem a férfié, így ő emiatt nem is hibás". Hazajön, beül számítógépezni, a többit meg majd én megcsinálom...


Miért ilyen? Miért csinálja ezt? Lehet ezzel kezdeni valamit?


2014. jan. 2. 13:34
 1/9 Költőnő? ***** válasza:

ugye tudod, h a rabszolgaság kora véget ért?

ma már max a cselédség elfogadott, de az sem egy kapcsolatban....

2014. jan. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ma már a második hasonló kérdés, ahol nem értem, hogy a lány, hogy tudja elviselni a pasiját. Ha ilyen hülye pasi lennék, hogy csak keménykedem, akkor nem is érdemelnék ki nőket.
2014. jan. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ott hagyod neki a mosatlant, nem csinálod meg. Muszáj drasztikus dolgokhoz folyamodnod, nem az anyukája vagy, hogy ellásd. Nőjön fel. (nem tudom hány évesek vagytok) Amíg kiszolgálod, úgyis ugráltatni fog. Ha ez ok arra, hogy szakítsatok, akkor tegyétek azt, de nem lehetsz a szolgája élete végéig.
2014. jan. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A "párod" annyira becsül, amennyire te becsülöd magad. Ha te háztartási gépnek tekinted magad, akkor ő is annak fog tartani. Ha szolgálod, akkor szolgának. Ha nem szereted magad, ő se fog téged.


Ha nem állítod fel a határokat, akkor semmi nem változik. Amíg te kiszolgálod, addig a szolgája leszel.


Erről egy vicc jut eszembe:

Egy pacák üti-veri a feleségét. Átszól neki a szomszéd:

- De uram, miért veri a kedves feleségét?

- De kérem, én nem a feleségemet verem, hanem a mosógépet javítom!

2014. jan. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azért csinálja ezt, mert te úgyis megcsinálod. Biztos otthon az anyja is mindent megcsinált helyette, így neki soha nem kellett semmit csinálnia. Ne hagyd, hogy manipuláljon ilyenekkel szövegekkel, h te egyedül semmit se tudsz, stb. Állj a sarkadra, vagy ha nem akkor fogadd el, h egyedül vezeted a háztartást.
2014. jan. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na tessék egy újabb példája annak,hogy milyen bunkókkal kezdenek a nők...De ez mindennapos itt,és máshol is.akkor miért nem keresel egy normálisat magadnak,aki meg is becsülne?sosem értettem minek tűrnek,mikor van annyi normális srác is,még ezen az oldalon is.

Azért csinálja,mert bunkó és nem érdekli.Nem törődik veled,és csak kihasznál.Hagyd ott a francba,és keress magadnak valami értelmeset. :)

2014. jan. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég rosszul csináljátok.


Rám és férfitársaimra sajnos jellemző, hogy apróságokra nem szívesen figyelünk, vagyis, könnyen felhúz minket ilyesmi, mint hogy kifojt a kakaó, és inkább foglalkozunk valami fontosabbal.


A nőkre meg pont az a jellemző, hogy a számunkra jelentéktelennek tűnő apróságokon húzzák fel magukat, és a fontos dolgok felett meg elsiklanak.


Szerintem itt nem az a megoldás, hogy mindkét fél önérzeteskedik, hanem az, hogy mindketten kompromisszumot kötnek, és egyformán kiveszik a részüket a munkából.


pl. ha ilyesmivel egyszerűen nincs türelmem foglalkozni, akkor megkérem rá a páromat, aki szívesen megcsinálja, és nem hisztizik. Ugyanakkor amikor kipihent vagyok akkor viszonzom ezt ezerrel.


Az a fontos, hogy amikor a munkából hazaérek, akkor ne azzal várjon a barátnőm, hogy miért nem vittem ki a szemetet és miért van széthagyva a zoknim. Ilyenekre én képtelen vagyok figyelni munka után, Ő meg tud, akkor ne hisztizzen hanem csinálja meg. Cserébe a hétvégén kitakarítom az egész lakást, egész hétvégén én főzök, és a hétköznapok egy nagy részben is, elviszem minden hétvégén egyszer teázni, kávézni vagy étterembe, megcsinálok 3 mosást is akár a hétvégén, mindent én mosogatok el, elmegyek bevásárolni. Cserébe az ilyen idegesítő apróságokkal nem nekem kell foglalkozni. Nálunk ez vált be, szerintem fair. Pontosan ugyanannyi energiát fektetünk be mindketten, csak mind a ketten olyan területen, ahol jobban ki tudjuk használni az energiánkat.


Viszont ha a te párod dolgoztat téged, és nem fair módon nem csinál semmit, csak várja, hogy kiszolgáld, akkor rossz hírem van: szolgának tart.

2014. jan. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért csinálja, mert egy bunkó, aki nem becsül semmire. Ha nem érzed így jól magadat, miért vagy vele?
2014. jan. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Röviden a válaszom az, hogy mert hagyod.


Nem fog megváltozni, nem tisztel téged, csak azért tart, hogy kiszolgáld. Ha neked erre van szükséged egész életedben, akkor elviseled. Ha nem, akkor ott hagyod.


És most jön a klisés "de én szeretem" válasz...

De most komolyan, egy ilyen emberben mit lehet szeretni?


30/n

2014. jan. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!