Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Félek a jövőtől, mit tegyek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Félek a jövőtől, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már tinikoromban is hajlamos voltam a búskomorságra, de az utóbbi időben megint felütötte a fejét nálam, no persze sajnos nem ok nélkül.. Egy harmadjára nem sikerült tantárgy miatt kibuktam az egyetemről (pedig már nem sok lett volna a végéből). Ez eléggé megviselt, az önbizalmamat lenullázta, de aztán találtam munkát, majd a helyes-kedves barátot és úgy éreztem minden sínen van. Fél évvel később otthagytam a munkahelyet,mert úgy voltam vele, hogy minimálbérért máshol gürcölhetek 9-10 órát és talán a főnök nem cs*szeget minden nap..de sajnos 2 hónapja nincs semmi. Szerencsére raktam félre és abból élek/élünk, de kezdek egyre jobban kétségbeesni hogy mi lesz, ha nem találok munkát. Rosszkedvű vagyok elég gyakran és nem akarom hogy a kapcsolatom rámenjen erre. A párom még tanul,de ha végez, szintúgy nem tudom milyen munkát kaphat majd bölcsész végzettséggel. Most pottyantam a valóságba és félek a jövőtől, a megélhetéstől, hogy bőven nem elég iszonyat szerelmesnek lenni...mások hogy élték ezt át? Úgy érzem elég összetett az én "problémám", de hátha volt már valaki hasonló cipőben.
2014. jan. 6. 09:15
1 2
 11/11 SlowFox válasza:

A kérdésedben benne van a válasz. Hagyd abba a félést. A te problémád nem az, hogy nincs munkahelyed, hanem az hogy félsz. Ezt mélyen te is tudod, különben nem így tetted volna fel a kérdést.

Amit tenned kell:

1. hagyd abba a félést

1. tedd a dolgod


Ezeket egyszerre kell tenned. Mikor félsz, akkor ne arra gondolj amitől félsz, hanem arra hogy félsz. Mikor félsz akkor félj, de ne gondolkodj, főleg ne a jövőre gondolj. Ha gondolkodsz gondolkodj a jelenen. Mi a problémám most? Az hogy félek. Rendben van, akkor az a helyzet, hogy félek. Ezt fogadd el. Majd ne azon gondolkodj, hogy mitől félsz, hanem azon, hogy "itt és most hogyan érzem magam?" "biztonságban vagyok?", "a jövőben lesz nekem rossz?" - ha a jövőben lesz rossz, akkor gondolj arra, hogy "ráérek majd akkor félni. Milyen jó, hogy most és itt minden rendben van!" Mikor idáig eljutottál akkor gondolja arra, hogy "Mit tehetnék addig is míg rossz lesz, hogy hasznosan teljen az időm?" - és küldj el egy CV-t.


Találj örömet az életedben. Addig is míg eljön az a csúnya jövő élvezd, hogy még nincs itt. Menj el futni, mozogj sokat. Menj el jógázni. Hallgass zenét. Találj egy hobbit, vagy eleveníts fel egy régit, amiben el tudsz merülni.


A félelem addikció, mert nem csak kellemetlen, de egyfajta fura "öröm" is. "Élvezd" ki, de ne tedd kizárólagossá, hanem találj mellette más örömet is. Nem csak a jövőtől félsz, hanem attól is hogy nem vagy elég jó. Találkozz és beszélj olyan emberekkel, akik nem tanácsot adnak, hanem megértnek, elfogadnak és együttéreznek veled. De ne terhelj másokat a félelmeddel, mert a félelem ragályos és fertőz. Ne a gondjaidról beszélj, hanem arról hogy félsz és akkor nem vonod be őket, ők meg együtt tudnak veled érezni.


Már most attól félsz, hogy a barátod elhagy majd. Változtasd ezt örömé, jöjj rá hogy "milyen jó hogy még itt van, örüljek neki és élvezzem ki a társaságát!". Semmi sem tart örökké, ha ezen görcsölsz mindig találni fogsz valamit amitől félhetsz. Idővel pedig elszabotálod a dolgaidat, hogy még több okod legyen félni, hibáztatni magad meg kétségbeesni. Ezért figyelj nagyon a félelemre. Nézz szembe vele, ne fuss el, de ne is hagyd hogy maga alá gyűrjön.


Olvass a témához kapcsolódó könyveket (Echart Tolle: A most hatalma) nézz filmet (Föld után), tudj róla és amikor épp nem félsz akkor tedd a dolgod és tedd örömmel!


Nincs mitől félned.

2014. jan. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!