Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van az, hogy a legtöbb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a legtöbb ember kevésbé szeret adni mint kapni?

Figyelt kérdés
Nem csak párkapcsolatokban, úgy általában is.
2014. jan. 6. 11:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Azért van, mert az ember nem más, mint egy önző, önérzetes húsdarab, ami szénmonoxidot termel. A bolygó fertőzése. (ahogy meg is mondja Smith ügynök a mátrixban)
2014. jan. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Vagy ahogy David Attenborough is megmondta.
2014. jan. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Mert önzők vagyunk mind. Kár ezzel szembe menni, ez tény.

Attól függetlenül én nagyon szeretek ajándékokat adni, de igazából azt hiszem azért, mert olyankor mindig büszke vagyok magamra, hogy ejha milyen remek dolgot tudtam kitalálni, és ez olyan dolog, amit soha életében nem fog elfelejteni, hogy ilyet kapott.

Szóval igazából ebben is a magam örömét látom, ha úgy vesszük, és szerintem ezzel nem csak én vagyok így.

2014. jan. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

ugyan már.

nyilván megvan az emberben a túlélés ösztöne, ami az önzőség egy nagy gyökere. lehet másból is önző az ember, pl neveltetés, rossz emlékek, csalódások, vagy a külső hatások hogy befolyásolják a tudatalattiját vagy magát az embert.

de ez most olyan, mintha azt mondanám, hogy az ember hülye. hülye, mert van rá opcíó, meg buták is vagyunk sokszor. de az ember nem lehetne okos, nem ismernénk az okos definícióját, ha nem létezne az ellenkezője.

tehát aki azt mondja, hogy önzőek vagyunk és pont, az menjen a falnak. lehet, hogy ő ösztöni szinten működik de szerintem attól vagyunk emberek, hogy a tudatosságunkkal tudjuk befolyásolni azokat a dolgokat, amiket pl az állatok nem.

azért mondogatják ezeket, mert ebből van a több példa és az emberek tudatlanok. de ez nem értem miért jelentené azt, hogy ez az alapjárat... fejbe is lőném magam, ha csak ilyen emberek léteznének...

2014. jan. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!