Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Az igazán szabad és öntörvényű...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az igazán szabad és öntörvényű emberek számára mit jelent a párjuk, milyen szerepe van az életükben?

Figyelt kérdés

Ha ti ilyenek vagytok, vagy a párotok ilyen, akkor mesélnétek erről?

Mert a többség ugye olyan, hogyha összejön valakivel, akkor ő lesz számára a világ, semmi más nem számít, stb... (én ezt nem tartom túl egészséges dolognak, de persze kinek hogy, az ismerettségi körömben kb minden pár ez a kategória :D). De a fenti típus akiről a kérdés szól, nem ragaszkodik ilyen görcsösen a párjához, nem hisztizik/sértődik meg apróságokon, nem kell minden programot közösen csinálni, illetve engedélyt kérni a másiktól...stbstb


2014. jan. 22. 00:12
 1/7 fahéjas Alien ***** válasza:

Kitaláltam erre egy új fogalmat, amit használni szoktam. Nem szeretem én sem a kapcsolatfüggő embereket, az élősködést, és más életterének ellehetetlenítését...

Volt egy elméletem, inkább egy hasonlatom... mivel a szerelemet leginkább a repüléshez hasonlítanám, így jöttek képbe a madarak, a madárpár... vagy te meg a párod, amíg meg nem találjátok egymást repültök, csak nem mertek mindent bejárni egyedül... egymásra találtok és ahelyett, hogy felfedeznétek az ismeretlent, bezárkóztok egy rozsdás kalitkába, végül az egyik nem bírja tovább és kirepül, te meg ott maradsz. Na már most én ezt ellentétes formában élném meg, vagy erre törekszek, én azt szeretném, hogy együtt repüljek valakivel, ergo a fogalmam, amit kitaláltam : szabad repülő társ.

Ennek ugyanúgy a bizalom lenne az alapja, meg az az összetartó erő, ami vonz a másikhoz és fordítva, csak mentes lenne mindenféle kishitű emberi viselkedés formától. Ez alatt értsd: féltékenység, ellenőrzés, számonkérés, korlátozás, birtoklási vágy stb...

2014. jan. 22. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Egy igazán jó kapcsolatban egyik fél sem lehet nagyon öntörvényű, mert akkor a másik vagy szenved, vagy vitatkozik, vagy behódol, de egyik sem túl egészséges.


A kérdésedre a választ te magad írtad le: A fenti típus akiről a kérdés szól, ragaszkodik a párjához (de nem görcsösen), nem hisztizik/sértődik meg apróságokon, nem kell minden programot közösen csinálni, illetve engedélyt kérni a másiktól...stbstb

2014. jan. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk normális, h nem kell engedélyt kérni a másiktól... ott vmi nincs rendben, ahol ez szükséges...:D
2014. jan. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az elején volt egy kompromisszum,mert ugye rohangászni kell egy kicsit utána,aztán amikor ez megvan,akkor alkalmazkodott az életemhez,támogatott,és idővel az életem részese lett,gyakorlatilag átvette teljesen az értékrendemet.

ettől függetlenül rengeteg új dologra vezetett rá engem,szóval ő ugyanúgy befolyással van az életemre,de én hozom a lényegi döntéseket,ez mindig is így volt minden nőmnél.

2014. jan. 22. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nálunk egyébként az a helyzet, hogy én mindig is ilyen voltam, a korábbi barátaim pedig nagyon ragaszkodók, tipikusan a sülve-főve együtt dolgot pártolták volna nagyon...

Most viszont a barátom is olyan, mint én, és még sose éreztem magam ennyire szabadnak senki mellett, ami hihetetlen érzés, de közben mégis azt érzem, hogy ő az eddigi életem során, akihez a legerősebb láncok fűznek.

És ezt kissé ellentmondásos dolognak érzem, bár nagyon élvezem. :D

2014. jan. 22. 00:22
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem öntörvényűség. Ez a normális, kiegyensúlyozott párkapcsolat.

Mi is így vagyunk. Persze normális kereteken belül azért kell, hogy tudjunk egymásról, szóval ha munka után elmegy bulizni és hajnal kettőkor esik haza, akkor azért elvárom, hogy legalább egy sms-t kapjak, hogy feküdjek le nyugodtan aludni, ne várjak rá hiába.

Szórakozni is eljárunk külön, és ez nem jelent gondot. Bár az egyik legjobb este az volt, amikor külön buliztunk, és felhívtam, erre ő otthagyta a bulit és inkább átjött oda, ahol én voltam. Nem várom el, de jólesett, na :)


Igazából szerintem ahol két felnőtt, érett személyiség találkozik, ott csakis ilyen kapcsolat jöhet szóba. Mindkettőnek megvan a saját élete, ezeket persze össze kell passzítani, de eldobni? Fel sem merül.

2014. jan. 22. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, hehe, nálunk is volt olyan, h a másik buliról eljöttek arra a bulihelyre, ahol én voltam:)


el kell mondani, h rohadtul nehéz volt elfogadnom h a pasim ennyire szabad lélek... az első pár alkalomnál folyamatosan sírtam, amikor megtudtam, h bulizni volt, ő meg nem értette h mi a baj, hiszen alapdolog, h nem csal meg....

2014. jan. 22. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!