Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogyan segítsek a gyászoló...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan segítsek a gyászoló barátomnak?

Figyelt kérdés

A barátom nagymamája meghalt, már beteg volt, így nem volt váratlan. Jó volt a kapcsolatuk egymással. A barátommal távkapcsolatban élünk, így nem tudok mellette lenni, csak egész napos beszélgetéssel tudom támogatni. Próbálok vele a legtürelmesebb lenni és éreztetni vele, hogy támogatom.

Ő elég feszült és ideges és mindenre harap, ha valamit épp nem úgy mondok, hogy az a legkedvesebben hangozzon. Néha meg is bánt, amit észre sem vesz, de szemet hunyok felette. Én viszont már egyre nehezebben bírom, hogy ilyen velem, felhozni viszont nem akarom mert abból veszekedés lenne és nem akarom még ezzel is traktálni. Ha ilyenkor legalább annyit mondana h ne haragudj vagy bocsi már nyugodtabb lennék. Nem tudom, hogy ezen kívül hogy segíthetnék neki túllépni ezen. Beszélni sem szeretne róla, csak magában őrlődik, tipikus férfi.

Szívesen fogadnám a tanácsotokat... 23L


2014. jan. 25. 23:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
sehogy, csak legyél mellette! részvétem!
2014. jan. 25. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ne szólj hozzá.
2014. jan. 25. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor a legtöbb, amit tehetsz, ha érzi, hogy mellette vagy. Ez fontos.
2014. jan. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
7%
Legyél végre igazi nő és ne rinyálj. A férfiaknak ennél százszor szarabb dolgokat kell minden nap elviselniük :)
2014. jan. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
amúgy az ilyenekről beszélni kell, úgy lehet feldolgozni leginkább.
2014. jan. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy fura, de ilyenkor nem segít, csak az, ha békén hagyod. Hagyd, hogy ő közeledjen, ha jön, hallgasd meg, hagy beszéljen, ha engedi, öleld át. A gyász feldolgozásánál nagyon fontos, hogy ki tudja magából beszélni.
2014. jan. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem akar róla beszélni, leszögezte az elején. Így kérdezgetni sem akarom, várom, hogy ő mondjon valamit róla és meghallgatnám, de nem teszi.

Az, hogy megöleljem továbbra sem lehetséges, csak virtuálisan tudok vele együtt lenni.

2014. jan. 25. 23:41
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én gyászoltam. A barátaim, ismerőseim próbáltak segíteni, "kirángatni" de ezzel csak jobban beguboztam. Aztán egy idő után észrevettem, hogy egyedül vagyok, mindenki eltünt mellőlem. Aztán én nyitottam feléjük, és elkezdtem beszélni. Szóval ismerősként az a jó hozzáállás, ha hagyod. Kell idő ahhoz, hogy egyáltalán beszélni akarjon róla. Ez akkora lelki sokk, hogy előbb egyáltalán fel kell fognia, mi is történt, a feldolgozás-amiben a barátok is részt vehetnek-ezután jöhet csak. ja, még akkor is, ha várhatóó volt. Hiába tudjuk a szerettünkről, hogy el fog menni, a remény hal meg utoljára.
2014. jan. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat,tanácsokat!

Lenne még kérdésem, ha nem tetszik a viselkedése vagy megbánt valamivel megmondjam neki vagy inkább továbbra is szemet hunyjak felette? Eddig ezt tettem, nem szóltam érte, illetve egyszer szóvá tettem óvatosan, de ő erre lehurrogott, hogy hagyjam békén. Nem tudom meddig tudom elnézni ezt, elég nehéz, pedig próbálom!

2014. jan. 26. 00:22
 10/17 anonim ***** válasza:
Mi az amivel megbántott? El tudod mondani?
2014. jan. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!