Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Komoly párkapcsolatot egyetemi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Komoly párkapcsolatot egyetemi élettel összeegyeztetni lehet?

Figyelt kérdés
Lassan 3 éve együtt, másfél óta főzök, mosok, takarítok rá... 20 éves vagyok még, kicsit soknak érzem így, hogy a második félévet nyomom, és mki szétbulizza körülöttem az agyát. Ez később csak intenzívebb lesz. :D A barátomról annyit, hogy májusban 25 lesz, mindjárt egy éve, hogy sikerült elhelyezkednie, sokat dolgozik, kicsit ez is a kapcsolatunk rovására ment. Hazajön, fáradt, elrángatni nem lehet, ha nélküle megyek, szarul érzem magam. Hétvégéről már ne is beszéljünk... ne menjünk ki, mert esett a hó, ne menjünk paraparkba, mert hó vége van... Jó. utóbbiban még van valami, de az a lényeg, hogy mindig csak ígérgeti, hogy izgalmasabb lesz az életünk, aztán nincs belőle semmi. A félreértések elkerülése végett nem az a felállás, hogy nála lakom, a fizetéséből élek, és még panaszkodok is, amiért nincs ereje/pénze kinyalni a s*ggem. :D Tök más a helyzet. Egy kis kreativitásra vágyom, pezsgésre, ÉLETRE. Túl komoly vagyok, régen sokkal lazábban vettem magamat is, a dolgaimat is. Több ember is volt körülöttem. Nem szeretném lezárni ezt a kapcsolatot, lehet, csak a kényelem, a megszokás, a félelem miatt. Szokták mondani, hogy "nekem csak ő van", és nálam amúgy tényleg. Van 2 kistesóm, egy 50 éves nő, akit 8 éve szeretek, és itt kifújt. Szerintetek ez a szabadságvágyam csak fellángolás? Érdemes miatta feladni az eddigi életem?
2014. febr. 12. 07:28
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
95%

Lehet hogy most újat mondok: Az egyetemi élet nem a bulizásról szól. Igaz vannak szakok ahol ráér az ember fia (lánya) ilyesmire, de azokra a szakokra kár egy percet is elpocsékolni, mert nem éri meg. Nem tudsz majd elhelyezkezkedni a tanult szakmádban.

Egy orvosin, egy mérnöki szakon ha egyenesben akarsz maradni, ott nincs idő bulizni.

2014. febr. 12. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem igazán erre irányult a kérdés, de köszönöm a véleményt. :D Nekem nagyon fontos a suli, szinte cikinek érzem, hogy egész félévben egyetlen buliba se toltam el az arcom. Nem is azért, mert annyit tanulok, csupán sok szempontból bonyolultabb az életem, mint más egyetemistáknak. Azt, hogy milyen szakon tanulok, szeretném az érdeklődésem, motivációim és elképzeléseim alapján saját magam eldönteni, nem lehet mindenki orvos és mérnök. Ha érdekel (de akkor is, ha nem :D), gyógypedagógiát tanulok, méghozzá nagyon jó eredménnyel. Úgy gondolom, attól, hogy valaki teljesít, még érezheti rohadt jól magát, persze nem épp vizsgaidőszakban. :)
2014. febr. 12. 07:51
 3/18 anonim ***** válasza:
hát pedig te simán lehetnél orvos, kinézem belőled
2014. febr. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

1.

Neee

Tény, hogy egy jobb szakon nem lehet állandőan bulizni, mint egy büfé szakon...de heti 1 simán velefér, amikor nincs zh és vizsgaidőszak.

Ráadásul az egyetemi időszakban az ember korából adődóan sokkal jobban bírja.

Tapasztalat, hogy én most 27 vagyok, egyszerűen nem bírom a az éjszakázást.

23-24 évesen pedig már dolgoztam, de simán megcsináltam simán azt, hogy buliból mentem munkába, ott letusoltam, aztán csak akkor aludtam, amikor este lefeküdtem.

De tavaly ezt már csak 1-szer tettem meg, azért mert már nem megy.


A egyetemen az az félévem volt a legjobb tanulás ügyileg is, amelyikben a legtöbbet buliztam.. Megtalátam az egyensúlyt a szőrakozás, és a tanulás közt.

Fel tudtam mérni, hogy mikor fér bele, és mikor nem.

Mindenkinek arra van ideje amire akarja..

Jah és egy buli nem feltétlenül azt jelenti, hogy regegl 5ig ereszd el a hajam... Én spciel ha tudtam hogy másnap nehéz őráim lesznek már reggel, akkor fogtam és csak 1-ig 2 ig maradtam....


Nah mindegy


Kérdezőre.


Itt nem azzal van gond, hogy ő dolgozik szerintem, regebben is ennyie keves igénye volt kimoztulni?

H nem változik erre ha nem mst akkor később fog rámenni a kapcsolatotok.

Nyíltan meg kell mondanod neki, hogy nem "seggkinyalást" vársz, hanem minőségi együttöltött időt, és programokat.

Nm szeretnéd a hátralévő életedet úgy leélni, hogy mindig mindenhez fáradtak vagytok, mert dolgoztok.

A munkával sem áll meg az élet...sőt az embernek akkor van végre saját keresete, amit bűntudat nélkül mert szőrakozásra költeni..

Legalábbis én így voltam.


Ez a különbseg csak egyre nagyobb lezs, ha nem oldjátok meg...

Tehát kommunikáljatok, te ne követelőzz...de modd el a problémáidat.

Főleg nem fair hogy megígér valamit, és nem tartja be ( nekem ez pl nagyon fontos)

2014. febr. 12. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A bulizásról kifejtett mondókáddal teljesen egyetértek. Ami meg a tanácsodat illeti, megfogadtam pár hete, eredmény nem nagyon van. Kezdem azt hinni, hogy el kellene fogadnom a különböző igényeinket, aztán békével elköszönni egymástól. De a francokat. Nem akarom, hogy mi legyünk a 5653285776545. olyan párkapcsolat, ami azért megy tönkre, mert nem tartunk ki egymás mellett akkor is, ha nem értünk egyet. De azt sem szeretném, hogy úgy érezze, gyökeresen meg kell változnia miattam. Pedig szerintem lassan ezt a benyomást keltem a hülye szövegelésemmel.
2014. febr. 12. 08:19
 6/18 anonim ***** válasza:
5%

Igen, lehet.

Tudod, attól, mert körülötted mindenki züllik, meg dug összevissza, még semmi nem kötelez rá, hogy neked is át kelljen venni azt az életstílust.

De ahogy látom, igen, neked az lenne az élet. Bizony, nem csak ő van, úgyhogy ha neked ennyire az "egyetemi élet" a mindened, akkor jobb is, ha lezárod ezt a kapcsolatot, és összejössz valakivel, akinek esze ágában nincs dolgozni. Aki mellett kitombolhatod magad, aztán persze ha ő is dolgozni kezd, nyugodtan hagyd el őt is, mert ugye az a te értékrendeddel összeegyeztethetetlen.

Pasidat meg hagyd meg olyannak, aki tudja értékelni, hogy dolgozik, és el is akar valamit érni az életben. Te még éretlen vagy egy rendes kapcsolathoz.

2014. febr. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem olvastok a sorok között.A kérdezőnek nincsenek szülei,akkor meg a mi a fenéből fizeti a tanulmányait?
2014. febr. 12. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
25%
Egyszerű, a kérdező más farkat is akar a nunusába.Én még élni akarok felkiáltással karöltve!
2014. febr. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
#8 igen, kinek mit jelent az, hogy "élni". Van, akinek a züllést, és van, akinek azt, hogy van egy boldog párkapcsolata, egy férfi/nő, aki szereti...
2014. febr. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Miért hiszi azt mindenki, hogy attól, mert valaki fiatal és egyetemista, egyből szinte kötelező léha életet élni?

A "kis kreativitás, pezsgés" meg nem jelenti azt, hogy egyből szabadulnod kell, mindentől, amit (akit) életedben megszereztél.

Igazából itt kettőn áll a vásár. Nem értitek meg egymást. Tartom, hogy éretlen vagy még egy valódi kapcsolathoz. Neked fontosabb, hogy "menő" életstílusod legyen, mint ő. Persze, nyilván benne is van hiba, de benned is jócskán. Bizony a munka bizonyos kötöttségekkel jár. Bár az sem jó, ha valaki túldolgozza magát, de tudod, majd a nagybetűs életben meg fogod látni (gyanítom, akkor már más oldalán), hogy bizony mennyit kell tenni azért, hogy a hozzávetőleges jóléthez elegendő pénzt előteremts.

Ha már az ő pénzéből élsz gyakorlatilag, legalább egy kicsit belegondolhatnál a helyzetébe.


A szabadságvágy meg szintén nem azt jelenti, hogy akkor gyorsan szabaduljunk meg attól, akit eddig (elvileg) szerettünk. Én a legboldogabbnak és legszabadabbnak akkor érzem magam, ha van, akit szerethetek, és aki egy biztos pont az életemben.

2014. febr. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!