Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudok teljesen megnyílni a barátomnak, és megbízni benne?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem tudok benne úgy bízni, és annyira feszengés nélkül beszélgetni mint lányokkal. Olyan lányokkal is könnyebben beszélgetek, akiket alig ismerek, akiket nem is szeretek. Pedig a barátom nem adott okot arra, hogy így viselkedjek. Soha egy rossz szava nem volt rám, soha nem bántott az 5 hónap alatt, mióta együtt vagyunk. És érzem, hogy szeret, mindennél jobban. Mégis egy falat emeltem magam köré vele kapcsolatban. Hogyan oldhatnám ezt az egészet meg? Vagy csak azért van, mert ő az első barátom? Egyébként 19 éves vagyok.
2009. dec. 9. 07:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A megnyílni előtte és a megbízni benne szerintem két külön dolog, és kétféle dolgot jelenthet abban az esetben, ha ő számodra az első.

Ha nem tudsz megnyílni, az arra utalhat, hogy nem vagy abban biztos, hogy ha ő megismeri a valódi személyiségedet, az őt nem fogja elriasztani.

Ha pedig nem bízol benne, az arra utalhat, hogy mivel ő számodra az első, félsz, hogy ha teljesen megbízol benne, azzal visszaélhet, és a kudarcélmény negatív irányban befolyásolhatja a jövőbeni kapcsolataid alakulását.

Ezek a dolgok azért lényegesebbek számodra a barátod esetében, mint egy idegen esetében, mert a barátod véleménye számít neked, az idegené nem.

Szerintem nem érdemes egy kapcsolatot megmérgezni bezártsággal vagy bizalmatlansággal, mert a nyíltság és bizalom egy kapcsolat alapjai.

2009. dec. 9. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mi 2 éve járunk a barátommal,de még mostsem bizok meg 100%-an benne..ez idövel javulhat de romolhat is...csatlakozom az elsö válasz adóhoz,a kapcsolat a bizalom alapja.....de ha már megbízunk valakiben ,és csalodunk akkor elveszítjűk a bizalmat....mi csupán csak szeretjük egymást ....
2009. dec. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!