Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit csináljak, ha túlzottan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha túlzottan csúnyának érzem magam?

Figyelt kérdés

Lassan 2 és fél éve vagyok együtt a barátommal.

A kapcsolat során történtek dolgok(ezt nem részletezem-nem csalt meg, meg semmi ilyesmi), ami miatt már nem érzem szépnek magamat. Sőt. Amint eljön előttünk egy jó csaj, már sírhatnékom van, olyan csúnyának érzem magamat. A hajamra múltkor megszólalt a barátom, hogy olyan, mint az ázott kutya-viccnek szánta,de azóta már ki vagyok borulva. A szemöldökömet túl vastagnak látom-emiatt kiszedtem, és el is rontottam. Mondták, hogy hagyjam, hogy visszanőjön. Vissza is nőtt, azóta meg ismét csúnyának látom magam( a kozmetikus se szedte vékonyabbra, mert azt már Ő sem pártolta nálam). Bele nézek a tükörbe, és rosszul vagyok. A barátom miatt 164 centi 52 kilósan kövérnek éreztem magamat(azt mondta, hogy nagy a hasam-ezt is viccből). Szakítani nem tudok-ez is hosszú sztori. Mit tudnék tenni, hogy emberszámba vehessem magamat mellette? Hogy ne a szép lányok képét nézzem facebookon? A barátom miatt gfogytam a stressztől 5 kilót, 164 centi 47 kiló lettem, de rájöttem, hogy ez nem mehet így. De sajnos egy csomó osztálytársam is leszól a külsőm miatt, és már undorodom magamtól. Nem tudom kihozni a maximumot magamból. Múltkor lealapozóztam az arcomat, és a barátom megjegyezte, hogy az egész arcom alapozós. Kérdeztem, hogy ennyire látszik? Közölte, hogy nem. Akkor miért jegyzi meg?

Múltkor csak feketébe öltöztem, csinos akartam lenni, maga az összeállítás az volt, és tudta, hogy igyekeztem, erre az volt az első megjegyzése, hogy: "Mi van, gyászolsz?".

Elhagyni tényleg nem tudom(nem azért, mert nem akarom, ez hosszú). Szóval mi lehet a megoldás?:(


2014. febr. 23. 22:33
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
A megoldás az, hogy a barátod egy ócsundáré mocskos paraszt. pont
2014. febr. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
hát nem értem mért ne hagyhatnád ott ha nem tudd veled nőként bánni?
2014. febr. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

1. olyan nincs, hogy nem tudod elhagyni

2. ha nem mondja komolyan, miért veszed úgy?

3. krvára nem a külső számít és te az elmondottak alapján csak a külsődre adsz.. vajon mi lehet belül?


Engem érdekelne a történeted, de nagyon rossz a hozzáállásod.

24/F

2014. febr. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%
Igenis el tudod hagyni!
2014. febr. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

a súlyra vonatkozó utalás ezért butaság-

[link]

tehát az összetétel a lényeges.

kezd el edzeni,tartsd magad az étrendhez és havonta menj el fodrászhoz.

ha eléred a kitűzött céljaidat,akkor fog növekedni az önbizalmad.

az önsajnálat meg értelmetlen,nem nyersz vele semmit ezért haszontalan.

2014. febr. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Mr. Truth ***** válasza:
100%
Hagyd el... Láthatóan nem vesz komolyan és azért szivat hogy nullára redukálja az egodat hogy azt hidd ő tesz szívességet azzal h veled van. És ahogy nézem elérte a célját de ne törődj ebbe bele. Dobj ide egy képet és a sok magányos csavo itt azonnal megnöveli az önbecslésed.
2014. febr. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Belül mindenki azt mondja, hogy egy kedves, aranyos lány vagyok(ezt nem fényezésnek, a többiek véleménye alapján). Ugyanakkor rendkívül gátlásos, és önbizalomhiányos.

Tényleg a külsőségekre adok, mert nem érzem magam egyenértékűnek másokkal. Egy ideig nem érdekelt a külsőm, úgy voltam vele, hogy a belső a fontos. De miután láttam, hogy a barátom hogy nézi a szép lányokat, illetve, hogy minden héten kritizálnak a külsőm miatt, egyre jobban azt éreztem, hogy minek a belső, ha folyton piszkálnak? És megvédtem magamat, ennek ellenére mégis.

Az ok, amiért nem tudom elhagyni, röviden annyi, hogy pánikbeteg lettem. Egyszer szakítottunk, és olyan "rohamot" kaptam, hogy azt hittem, végem. Annál még a rossz kapcsolat is jobb. Egy hétig amint haza értem a gimiből, csak ültem az ágyon, és vártam, hogy kapjak valami segítséget, mert úgy éreztem tényleg megbolondulok. És ez a hatalmas roham a barátom miatt tört rám. Soha többet nem szeretném átélni. Rajta vagyok a megoldáson, és javulok is, de amíg nem vagyok 100%-ig jól, nem merek kockáztatni, mert nagyon félek ettől a "félelem" érzéstől.

2014. febr. 23. 22:42
 8/22 anonim ***** válasza:
Nagyon alacsony az önbecsülésed, nekem ez jött le. El kéne gondolkodnod hogy jutottál idáig? Miért tartod magad ilyen kevésre? Mindenképp kérj tanácsot pszichológustól!
2014. febr. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Járok már orvoshoz, szóval rajta vagyunk a megoldáson!

Hogy hogyan jutottam el idáig?

Édesanyukám eléggé megnehezítette a kamaszkoromat, fogalmazzunk úgy.

A pánik legelsőnek miatta jött, nem mertem kimenni az utcára, meg ilyenek. Viszont az teljesen más volt.

Az orvosok se értik nagyon ezt a viszonyt a barátommal. Olyan, mintha "összekötöttem volna a lelkemet" vele. Ez kicsit bután hangzik, de egyszerűen nem tudom elengedni. Normál ember már rég ott hagyta volna, amit tudok, és "józanul" én is ezt tenném.

2014. febr. 23. 22:47
 10/22 anonim ***** válasza:

A barátod valószínűleg ezeket a beszólásokat csak viccnek szánta, bár ha tényleg ilyen rosszul érint, lehetne annyi esze, hogy abbahagyja. Ha csak nem az a probléma, hogy ő tart el vagy az ő lakásában laksz, inkább keress mást.

Tanultam pszichológiát ezért azt mondom, hogy keress föl egy szakembert mert itt súlyos testképzavar is állhat a háttérben. Az ilyen pszichés beállítottságúak plasztikázzák agyon magukat ha módjuk van rá. Ha már ennyire torzult az énképed a külsődön való bármilyen változtatás nem segít önmagad megítélésében, itt a lelket kell rendbe tenni. Egyébként fogadni mernék, hogy nincs nagy baj a külsőddel, találkoztam már hasonló esetekkel, mint TE.

2014. febr. 23. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!