Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Húsz év után tudtam meg, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Benjike kérdése:

Húsz év után tudtam meg, hogy a párom csak azért jött hozzám feleségül, hogy a szülei által tiltott szerelmét elfeledje. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
Húsz év után tudtam meg, hogy a párom csak azért jött hozzám feleségül, hogy a szülei által tiltott szerelmét elfeledje. Nem is akar róla beszélni. Viszont nekem ez nagy lelki traumát okozott, hogy feledni voltam csak jó. Össze vagyok omolva. De az én érzéseim nem változtak, szerettem, és szeretem. Ti mit csinálnátok a helyemben?
2014. febr. 26. 10:58
1 2 3
 1/21 Noydra ***** válasza:
16%
Minimum leköpném.
2014. febr. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Még mindig szereti azt a másik férfit, vagy azóta már végképp kitörlődött belőle és téged szeret? Szerintem ez sokat számítana. Nem esne jól nekem sem, de neked kell érezned hogy ez alatt a 20 év alatt mit éreztél, hogy téged szeret vagy csak megjátsza?
2014. febr. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Ez hogyan derült ki?
2014. febr. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
Semmit. Nem mindegy már?
2014. febr. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
"csak azért" rajtad kívül mén nagyon sok férfit választhatott volna "csak azért". De ő téged választott. És ha 20 éve együtt vagytok, akkor jól választott. Amugy tényleg rossz érzés lehet ez. Meg kellene beszélni. Csak akkor tudtok túllépni a dolgon.
2014. febr. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 xStefix ***** válasza:
100%

Elhiszem, hogy érzékenyen érint, nagyon rossz lehet. :(

Nem mondom, hogy ne rágódj ezen egy kicsit, ha kell, "sirasd" is meg a magad férfi módján... viszont közben ne feledd el, hogy már 20 évet leéltetek egymással! Persze nem tudom, milyen volt ez az időszak, min mentetek át közben, de már maga a tény, hogy együtt maradtatok, azt is jelezheti, hogy azért mégis helyetek van egymás mellett...

Az, hogy a feleséged nem akar róla beszélni, szerintem azért (is) van, mert szégyelli a dolgot. Lehet, hogy te szeretnél vele erről beszélgetni, de ha most hirtelen bukott ki ez a téma, próbáld meg elfogadni, hogy neki is időre van szüksége, hogy kitalálja, hogyan tovább. Neked azért fáj, mert úgy érzed, megcsaltak, kihasználtak, megaláztak - neki pedig talán azért, mert újra feltépődtek a régi sebek. Ki tudja, miért tiltották el az exétől, ő min ment át ezalatt az időszak alatt, és aztán hogyan változtak az érzései a volt szerelme felé és feléd, ha változtak. Mindkettőtöknek nehéz lehet most, csak másképp és más miatt. Szerintem te is zavart vagy most, és gyanítom, hogy ő is, ezért hárít.


Én a helyedben hagynám most a dolgokat kifutni. Nem csinálnék semmit, mert a hirtelen felindulásból megtett lépéseket könnyebben megbánja az ember... De az biztos, hogy legalább annyit megbeszélnék a párommal, hogy x idő múlva (amennyi mindkettőnknek kell és elég) leülünk és tisztázzuk, amit kell. Annyit kérnék tőle, hogy addig ő is gondolkodjon el a saját részén, mert erről mindenképp beszélni kell majd.


Egyébként kicsit ismerős a helyzet, nálunk is volt benne ilyesmi, csak nálunk egy kicsit mindkét oldalon. De amikor pár év házasság után a férjem közölte velem, hogy már nem volt belém szerelmes, amikor elvett, az első körben engem is padlóra küldött.

2014. febr. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Próbálnék kigyógyulni a depresszióból. Ha egyébként a kapcsolat megfelelőnek mondható, akkor nem kell agyalni azon, hogy mi lett volna. Lehet, hogy a nagy szerelemből rossz házasság lett volna. Aztán meg fogadd el, hogy nem talált annyira ellenszenvesnek és taszítónak, hogy ne téged válasszon. Ne is mutasd, hogy esetleg meg vagy bántva (így, utólag), éreztesd, hogy tiszteletben tartod az ő mással kapcsolatos érzéseit, érzelmeit is.
2014. febr. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Hát igen,,, kivagyok,de nagyon,,,,

De nem vagyok egy agresszív típus,hogy rögtön a falnak menjek,vagy hülyeséget csináljak.

Inkább elvonulok egymagamban,és sírok mint 1 gyerek.

Igen talán annyi vigasztal,hogy azóta megszeretett.

De vannak olyan kitörései,hogy nem értem meg néha.

Olyan beszólásokat csinál néha,még ezek után is,

pl: "miért akarsz magadhoz láncolni,ha én nem akarom"

De 1 óra múlva megbánja amit mond.

NÉHA NEM ÉRTEM ŐT.

2014. febr. 26. 11:22
 9/21 A kérdező kommentje:
2014. febr. 26. 11:51
 10/21 xStefix ***** válasza:
Szerintem ő se érti magát ilyenkor. Ez női sajátosság. ;)
2014. febr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!