Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Párom egy fiatalabb lánnyal...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gigi02 kérdése:

Párom egy fiatalabb lánnyal tart fent kapcsolatot. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Most járok itt először, de végső elkeseredésemben nem tudok már kihez fordulni. Kérlek segítsetek! Röviden leírom a történetem. Párommal 15. éve élek együtt, van egy 5 éves kisfiunk. A párom 2 évvel ezelőtt közölte velem, hogy nem kellek neki, vége közöttünk mindennek, de elköltözni nem akart, mert a fiunkért felelősséget vállaltunk, tehát együtt neveljük fel. Neki 2013. májusában lett egy új kapcsolata,

2014. márc. 27. 11:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
amit akarsz. tiszta helyzet, vagy elviseled vagy elhagyod
2014. márc. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%
Elég gáz,hogy azért nem akart elköltözni állítólag,hogy a fiával legyen, miközben egyszerűen lusta onnan elmenni,szarik az érzéseidre és/vagy nem lenne hol laknia. Miért tűröd el a családi házban amikor ő már csak a fiad életében akar szerepet játszani?
2014. márc. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Költőnő? ***** válasza:
felelősség az nem az h mellette él... Épp ezzel ártotok a gyereknek a legjobban
2014. márc. 27. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
tipikus korjelenség, annyi ilyen esetről hallok...válásra, gyermek "kisajátítására" nincs lehetőséged? esetleg ügyvéddel vettél már föl kapcsolatot?? ez azért egy sajnálatos, tarthatatlan helyzet.
2014. márc. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Először is le kell szögezni valamit. Ő már nem a párod!


Neked kell döntened, mit teszel.

1. Nyitott kapcsolat: Ha neked jó így, akkor te is nyugodtan pasizhatsz mellette. Ő felhozza hozzátok a kiscsajt? Ha nem, akkor te se hozd fel az új pasid. Ha ő igen, akkor te is felhozhatod.

2. Rendezed ezt a helyzetet. A kérdés, kié a lakás. Ha az övé, neked kell albérletet keresned. Ha közös, vagy a tied, akkor meg szimplán kirúgod, és vagy megegyeztek abban, mennyi gyerektartást fizet és mikor jöhet hozzátok látogatóba, vagy ugyanezt lerendezitek a bíróságon, ahol neked fogják ítélni a gyereket. Ha a lakás az övé, de te elköltözöl, akkoris jogod van a gyerektartásra, neki pedig a gyerek láthatására. A bírósági gyakorlat szerint minden második hétvégét az apjánál tölt a gyerek ilyenkor.

Fontos lenne tudni, miből él az apuka. Ha alkalmazott, bérből és fizetésből élő, akkor szimplán leemelik a számlájáról a fizetése 20%-át, és utalják azt a tiedre. Ha vállalkozó, akkoris fizetnie kell gyerektartást, de ez esetben nehezebb is lehet a helyzet, mert a vállalkozók szeretnek trükközni, a végén még kihozza, hogy veszteséges a vállalkozás, és neki nincs is jövedelme.


Ezeket előbb végig kellene gondolnod, hogy el lehessen dönteni, hogy mi legyen a volt pároddal, azaz a gyereked apjával.


Mégegy kérdés, volt már olyan, hogy megütött? Mert ez nehezíti a kivitelezést, viszont tisztább képet ad arról, hogy külön kell válnotok.


Én úgy érzem, hogy te nem szeretnél nyitott kapcsolatot, úgyhogy csak a második verzió marad. Külön kell válnotok, szard le milyen nehézségeket okoz ez neki, nem a kutyája vagy!

2014. márc. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nos a kérdésre válaszolva,hogy megütött-e? Igen, volt rá precedens. Volt hogy bántott, volt, hogy leköpött, stb. Nem szeretnék vele maradni, de közös a ház is. Én adtam bele a kp. -t, ő vette fel a hitelt, én vagyok az adóstárs. Egyikünk sem tudja a másik nélkül fizetni a kölcsönt, de sajnos eladni sem tudjuk. Meg van hirdetve, de még érdeklődő sem jön, nem hogy vevő!
2014. márc. 27. 12:41
 7/15 anonim ***** válasza:
Rúgd ki! Inkább ma, mint holnap!
2014. márc. 27. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Hidd el, megpróbáltam mindent. Volt olyan, amikor volt még pénzem, hogy mondtam neki, hogy vagy ő megy el vagy én. Azt válaszolta, hogy ő elköltözik, de nincs pénze. Kifizettem neki két hónapi kauciót, plusz az egy havi bérleti díjat. Két hét múlva visszajött.
2014. márc. 27. 13:24
 9/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem tudtod elválni anyagi okok végett, ebben az esetben a gyereket vegyétek figyelembe, maradjatok együtt, és neveljétek közösen ..
2014. márc. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Költőnő? ***** válasza:

hmmm. Ha arra volt pénzed, h kifizess neki 2 havi kaut, plusz 1 havi bérletet, a pénz nem lehet akadály...

miért is KELL nektek akkor egy fedél alatt élni???

Visszamegy, persze h visszamegy, mert neki AZ ÚGY kényelmes.

2014. márc. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!