Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Jogosan borultam ki a párom...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogosan borultam ki a párom hozzáállásán?

Figyelt kérdés

Pasim szülei egyik kertes házból atköltöztek egy másikba.Így 2 kert van,mert a régit nem sikerül eladni.

Az új házat fel kellett újítani, ebből a párom kivette a részét rendesen,reggeltől estig ott dolgozott.Amit megértek,nem is gond,normális,hogy segíti a szüleit.Nekünk csak az este maradt.

De 3 éve minden tavasszal megkezdődnek a kerti,kinti munkák,a szülei idősek,betegesek,nem bírják,így minden a páromra meg rám hárul egész tavasztól késő őszig.

Ez a saját szabadidőnk róvására ment, párom ráér,mert nem dolgozik,de én napi 8-9 órát lenyomok a munkában,plusz otthon is vezessem a háztartást, főzzek,stb.És még ott is segítsek,hanem anyós kiútál,megszól.

Nyaralni sem tudunk menni jóformán emiatt, mert állandóan munka van a kertekben,legutóbb,tavaly is mindössze 3 napra mehettünk nyaralni,mert pasim sietett haza, kell öntözni,stb.Próbáltam megbeszélni vele több rendben is,szépen, nyugisan,de a falaknak beszéltem.


Dühös vagyok,de nem tehetek semmit,de ez így nem sokáig fog működni.Kár lenne.

Van erre megoldás?


2014. márc. 31. 14:04
 1/10 anonim ***** válasza:
6%

de jókat lehet dugni a fóliasátorban egy jó forró júliusi délután.. locsolni egymásra a poshadtvizet a hordóból...

mögéd állnék szívesen amikor pikérozol...

2014. márc. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Hát emiatt azért nehogy elhagyd sztem.
2014. márc. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnos határozottabban kell fellépned, és megmondani neki, hogy neked ez nem fog menni, nem bírod már. Próbálj nem papolni, hanem kérdezni. Ne hagyd, hogy a kellemetlen dolgokat elengedje a füle mellett. Elég sok fickónál az a problémakezelés, hogy falakat emel maga köré, és vár, majdcsak elmúlik a szar helyzet. Ezt semmiképp se engedd neki, de légy konstruktív, mert ha támadod, csak még jobban kizár majd.
2014. márc. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

szerintem mondd meg neki, hogy ez igy nem fog menni tovabb, regota segitelek, de eredmeny nelkul. tobbszor is probaltam veled beszelni de meg se hallgattal...kar lenne ha itt erne veget


ezt ha igy megmondod, akkor szerintem meg fogja gondolni magat

2014. márc. 31. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Más is nyaralna munka helyett...ez van.
2014. márc. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"párom ráér,mert nem dolgozik,de én napi 8-9 órát lenyomok a munkában,plusz otthon is vezessem a háztartást, főzzek,stb.És még ott is segítsek,hanem anyós kiútál,megszól. "


Jujde sok buktató van itt. Először is, ha te tartod el a párodat, akkor anyósod kussoljon, törődjön a fiával, szóval neked nem kötelességed ott segíteni. Másodszor, ha így folytatod, ki fogsz borulni, a házimunkát még akkor is el kellene felezni, ha mindketten dolgoznátok, nem még így, hogy a kedvesed egész nap elvan otthon, aztán te szolgáld őt ki meló után. Ne mártírkodj, mert az visszaüt, te ingerült leszel, a másik fél meg elkényelmesedik.


Megoldás, hogy minden munkát elfeleztek, te többet nem mész át segíteni "anyósodhoz" aki még nem is az anyósod, így egyelőre semmi kötelezettséged nincs az irányába, a nyaralásról meg szólsz a párodnak, hogy te ekkor mész, ha akar menni akkor őt is befizeted, ha inkább az anyukája kertjét kapálgatja, akkor meg mész egy barátnővel, de aztán mindig tartsd is be amit ígérsz, máskülönben csak "hiszti" marad. Legyél határozottabb.

2014. márc. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

"ezt ha igy megmondod, akkor szerintem meg fogja gondolni magat"


Épp ez az, hogy nem biztos. Behúzza fülét-farkát és úgy tesz, mintha meg sem történt volna. Bezárkózik a saját világába. Kib**ott szokszor láttam m már ilyet.


"Más is nyaralna munka helyett...ez van."


Persze, ha szar az élet, akkor hagyjuk rá, maradjon is olyan...

2014. márc. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"de én napi 8-9 órát lenyomok a munkában,plusz otthon is vezessem a háztartást, főzzek,stb"


Ha te dolgozl, ő meg nem akkro miért te vezeted a háztartást? Ráérne ő is főzőcskézni, takarítani.


Miért hagyod magad?

2014. márc. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Már ott el van szúrva, hogy ha nem bírja a két öreg, minek kell kertet gondozni? Nálunk meglett oldva a nagymuternál hogy fűmaggal beszórtuk a kertet..
2014. márc. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem öröm a párommal együtt dolgozni, mindegy, miről van szó... Egyébként pedig úgy kell gondozni a kertet, hogy az a szülők halála után valószínűleg a tiétek lesz - már, ha a kapcsolatotok eljut odáig.


Fáradtnak tűnsz az írásod alapján, úgyhogy csak pihenj egy kicsit. Én megmondanám a barátomnak, hogy már nagyon nyűgös vagyok, meg se bírok moccanni, úgyhogy tessék nekem felmentést adni a kerti munkák alól, jobban is jár, ha nem tartok vele. Aztán amíg ő elvan, szépen lerendezném magamban a dolgokat, miközben a saját kis fészkünket takarítgatom, este pedig már semmi bajom nem lenne. Lenne időm rendet rakni otthon is, nyugalmasan elkészíteni egy fincsi vacsit, és lenyugodnék. Így kettőnk között sem lenne már akkora feszültség, nem érezné a párom sem, hogy mindjárt felrobbanok miatta.

2014. márc. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!