Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Ti elhagynátok a párotokat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti elhagynátok a párotokat akkor ha súlyos pszichés indulatkezelési rendellenessége lenne?

Figyelt kérdés

Röviden:

Nem tudja kezelni az indulatait, igazából csak veletek kapcsolatba nem (egyenlőre)

ha nagyon nem tetszik neki valami, hirtelen odajön és megszorítja a karotokat középerősen.

Időnként dührohamai vannak, ami abban nyilvánul meg, hogy saját magában tesz kárt: üti a fejét, tépi a haját, remeg, nem bír leállni.

Nincs gyerek, még házasok se vagyunk, nagyon szeretem.

Ez az állapot szépen fokozatosan alakult ki, egyre gyakrabban van, foilyamatban van a szakember, de nem biztos, hogy tud segíteni.

Nagyon szeretem a párom, de akárhányszor előjön ez, legaszívesebben abban a pillanatban lépnék.

Másfelől önzőségnek tartom, meg butaságnak, mert ezen kívül minden rendbe van köztünk.


Eléggé tanácstalan vagyok, úgy érzem nem tudnám itt hagyni, mert nagyon szeretem.

De ez az értékrendemmel nem fér össze, a tűréshatáromat meg már jópárszor túl lépte, néha már nekem is furcsa dolgaim lettek...


2014. ápr. 5. 09:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
68%

Elöször is ez nem pszichés "betegség", hanem egyszerüen agresszív az illetö.

Ez egyre rosszabb lesz, ha hagyod és idövel napirenden lesz, hogy megver.


Amennyiben nem tanulja meg magát fegyelmezni (akár egyedül, akár pszichológus segítségével), akkor minden értelmes nö rövidesen otthagyja, mert ez így nem párkapcsolat.

2014. ápr. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Mellette maradnek ha rakos,elvesziti valamelyik vegtagjat vagy megvakulna, de egy ilyen emberrel en nem tudnek egyutt elni egy percet sem.
2014. ápr. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
94%
Persze, maradnék boxzsáknak, sőt szülnék neki pici boxzsákokat...
2014. ápr. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mar volt szerencsem ilyen emberhez.nem voltunk egyutt csak k bebeszelte maganak.kovetett(csaladom is),bantani is megprobalt,aztan azt mondtam eleg es munkahelyet valtottam.varj mi lesz ha kap gyogyszereket,de ha egyszer is megut azonnal lepj le.mert ha megteszi egyszer,megteszi tobbszor is...
2014. ápr. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

4 éve vagyunk együtt, 2 évig nem volt semmi, 2 év után kezdett néha megszorítani ha nagyon nem tetszett neki valami.

Igazából ezen kívül fizikálisan nem bánt, ez se túl erős, állítása szerint sose tudna megütni.

Attól igazából nem félek, hogy verni fog, nekem egyelőre a jelenlegi jelenségekkel van bajom, úgyhogy légszi messzemenő következtetések levonása nélkül, próbáljatok a jelenlegi helyzetre tanácsot adni.

2014. ápr. 5. 10:10
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Kezdesz belecsúszni abba a játszmába, amibe az alkoholisták hozzátartozói szoktak. "De hát beteg, ha rákos lenne, se hagynám el, ez is csak egy betegség.." Így kezdődik az önámítás, aztán rendszerint tragédia a vége néhány évvel később.


Az alkoholizmus témakörében nagyobb szakirodalma van ennek, ott olvasgass utána (alkoholizmus +hozzátartozó + játszma kulcsszavak Google-be), az alkoholistát egyszerűen helyettesítsd be indulatkezelési zavarral.

2014. ápr. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

És változni akar ő is, gyűlöli magát amiért ilyen,

már sportolni is elkezdett.

az ő értékrendébe se fér bele...

Borzasztó nehéz neki szembesülnie azzal, hogy ezt ő csinálja.. Utána nagyon megbánja..

2014. ápr. 5. 10:11
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

A Nane kiadványait olvasgasd, mert PONTOSAN így kezdődnek a bántalmazó kapcsolatok. Először semmi, aztán néha, aztán gyakrabban, aztán megígéri, hogy nem, aztán mégis, aztán durvábban, aztán bocsánatot kér, aztán megint megver, aztán hosszabb ideig bánja bűneit, aztán nem érti mi történik vele, aztán megint megver, aztán te provokáltad ki, aztán sajnálja, aztán megint megver....folytassam?


Tényleg olvass utána, mert sajnos mindenki így kezdi, hogy "nem annyira, nem tartunk ott, ő nem tenne ilyet". Egy éve még a mostani viselkedését se tudtad volna elképzelni róla, nem?


SOHA nem a kapcsolat elején kezdődik a bántalmazás! MINDIG az első néhány "tenyerén hordozott" év után.

2014. ápr. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

No meg a bántalmazó MINDEN esetben értetlenül áll a saját viselkedése előtt, nagyon szégyelli, nagyon bánja. Nagyon megismétli később is.


Tényleg ásd bele magad a NANE-s kiadványokba, a legteljeskörűbben ők foglalkoztak a témával és nekik van a legtöbb, legkönnyebben elérhető kiadványuk, amit online is el tudsz olvasni. Szerintem meg fogsz lepődni, hogy mennyire leírják a ti kapcsolatotokat is néhányban.

A "mézeshetek" c. fejezetre kifejezetten felhívnám a figyelmedet! Ti most ezt a kört kezditek éppen.

2014. ápr. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Annyit még hozzátennék, hogy legutóbbi ilyen kitörési alkalommal közösen majndem oda jutottunk, hogy vége, azt beszéltük meg, hogy megpróbáljuk a szakembert és ha nem megy akkor vége, mert ez így neki se jó.

Mivel mással kapcsolatban (bár nem volt még ilyen hosszú kapcsolata) nem volt semmi ilyen jellegű gondja, úgy gondoltuk talán találhatna valakit akinél nincs...


Olvasom a "nane-t" azért jutott eszembe, mert ott sokat írnak a szerelemféltésről, ez nálunk nem jellemző.

2014. ápr. 5. 10:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!