Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért kell az embernek komoly...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell az embernek komoly párkapcsolat?

Figyelt kérdés
A kérdést a kb. 16-25 év közöttieknek teszem fel, akik még nem gondolkodnak családalapításon. Miért kell teszem azt egy 17 éves lánynak/fiúnak komoly párkapcsolat? Érveket, ellenérveket szívesen várnék. Ne szóljatok meg, nekem is volt sok kapcsolatom (24é fiú), komoly is. Sírnak itt a lányok, hogy "csak a szexre kellek neki" stb. Mire másra kell a pár, ha nem a szexre? ha úgy őszintén magába néz az ember... komolyan. Együtt beszélgetni? közös programokhoz? ezeket a barátaival is megtudja tenni nem? sőt még talán jobban is érzi magát az ember pár barátjával, ha elmennek sörözni, szórakozni. Miért olyan nagy gond az ha az ember csak szexelni jön össze egy másik emberrel, és nem egyből kéz a kézben, mint a házasok járnak? Le lehet szólni nyugodtan, jöhetnek a szerelmesek, hogy az mégis más. Tévedés ne essék, én is voltam szerelmes, nagyon is. De ha azt feltételezzük, hogy ebben a korban még nincs családalapításról szó, mert az emberek szeretnék kiélni magukat, akkor mire fel ez a nagy komolykodás a kapcsolatokban? miért jó idegeskedni, hogy hol jár a másik, megcsal-e, beszámolni az aznapról, hogy mit csináltál, veszekedni, hogy miért nem együtt mentek szórakozni stb stb. értitek mire gondolok. Miért nézik le sokan az olyan embereket akik csak szexre jönnek össze egymással? Komoly értelmes válaszokat várnék, köszi!
2009. dec. 20. 15:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudod senki nem dönti el hogy akkor most komoly akapcsolat kell neki.Ez kialakul.Ez egy érzés, hogy neked csak ő kell most.Ilyen egyszerü.Nincs pro és kontra.Mert ez kb mindenkinek más.Az meg hogy minek idegeskedni hogy megcsal-e.Legyél szerelmes és tűrd hogy megcsal a párod.Hidd el nem olyan könnyű.
2009. dec. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
hát, akár úgy is feltehettem volna a kérdést, hogy mi a jobb: ha szerelmes az ember, vagy ha nem. mert én is voltam szerelmes, és így visszagondolva csodálatos érzés, de ezek a dolgok amiket mondtam, gondolkodni azon, hogy mit csinál (oda-vissza), beszámolni hogy milyen volt az aznap, a függetlenség hiánya... melyik éri meg jobban az embereknek? szerelmesnek lenni, ami jó érzés, de stresszelni mellette, vagy függetlennek lenni?
2009. dec. 20. 15:19
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 17 vagyok de énis inkább a komoly kapcsolatokat szeretem. Nekem nem feltétlen a szex a fontos bár idő után szerintem azis hozzá tartozik de annyi dolog van amiért jó együttlenni valakivel most nemsorolom fel ami nem ugyanaz mint egy haverral lenni.... Azabaj hogy egyre kevesebb ilyen lány van akinek lényeg h szeressék őt minél jobblegyen neki stb stb énpedig ilyet keresek :S
2009. dec. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

Én azért keresek egy csajt, hogy a személyi fejlődésemben tud-e támogatni. Cserébe én is segítek rajta amennyire tudok. Ennek egy fontos része a szex, mert ezáltal tapasztaljuk meg az igazi szeretetet és az intimitást. A beszélgetés is jó tud lenni, de a szex a szeretet megtapasztalásában messze a leghatékonyabb eszköz. Kár, hogy manapság rengeteg csaj bűntudatot érez. Mondjuk ezek a csajok igazából csak birkák, akik kritikátlanul átvettek bizonyos értékrendet, de sajnos rengetegen vannak.


A kapcsolat azért kell, mert ezáltal jobban fel tudod tárni és meg tudod érteni a szeretet természetét. Ha állandóan váltogatod a csajokat, akkor ezt nem lehet csinálni. Könnyebben egymásra tudtok hangolódni szexuálisan és meg tudjátok érteni egymást egy hosszú kapcsolatban.


Ugyanakkor én a megcsalás elítélésével egyáltalán nem értek egyet. A szeretetet nem lehet lekorlátozni egy emberre. Az ember alapvető természete, hogy szeressen, ezért másokat is lehet. Másoknak is adhatsz intim ajándékokat. Az már az ő baja, ha ezért cserébe ragaszkodni akar hozzád. A ragaszkodás az nem szeretet.

2009. dec. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez változó. 19 évesek voltunk mikor összejöttem a barátommal, és az első pillanattól hosszú távra terveztünk. Hogy miért? Jó kérdés, valahogy mindketten így éreztük, hogy ez örökre szól. Persze 19 évesen nem gyakori, hogy az ember megtalálja élete szerelmét. De tervezgetni lehet közösen. Most 21 évesek vagyunk és még mindig együtt, persze ez még minden jelenti egyből az oltárt és a gyerekeket. Arra célzok, hogy már igazán kiismertük egymás zavaró dolgait is, és még mindig közös jövőt tervezünk. Hogy összejön-e az majd kiderül. Én sose láttam értelmét bele menni egy olyan kapcsolatba ami elve halálra ítélt, és hogy egy halálra ítélt kapcsolatban még oda is adjam magam valakinek.. az teljesen kizárt az én erkölcseimnek.
2009. dec. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért,mert egy kapcsolat sokkal többet jelent, mint a sex.De ezt nem lehet eltervezni,szereted akkor többet ér ha nem szereted akkor nemjelent mást....de nincs annál jobb érzés hogy tudod hogy ott van mindig melletted bármi van meghallgat ,és mindent tudtok egymásról mégis szeretitek a másikat.Reggel együtt ébredtek ,azt hiszem mindenki tudja miről beszélek.De néha becsaphatod magad,hogy ez az igazi szerelem,aki nem tapasztalja az nem tudja mi az....az a szerelem melyről azt hitted,hogy egyben a legjobb barátod és bármikor ott van átölel,akármit elmondhatsz neki,és egyszer otthagy téged egyedül,mert nem szeret...nah az vmi nagyon durva:s D e akkor is többet jelent egy ilyen mint ezer olyan mely semmi mást nem lát bennem,csak a sexet.
2009. dec. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért kell komoly kapcsolat, mert jó érzés felkelés után elolvasni valakinek az SMS-ét, vagy este írni valakinek, tudva, hogy örömet okozok neki? Egyszerűen megnyugtatja az embert, ha tudja, van valakije.

Most komolyan: ha senkinek nem kellene ez szerinted mi lenne? Anarchia? Mindenki össze-vissza kefélne, és kihalna az emberiség a sok nemi betegségtől.

Az meg, hogy neked a nagy szerelmeid is csak a szexre kellettek nem annyira jó dolog, sokkal inkább beillik a szegénységi bizonyítványodba.

2009. dec. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
tévedés, tudom milyen érzés mindez. nem csak szexre kellett az a lány akibe szerelmes vagyok. De belegondolva, egy baráttal nem tudja megbeszélni az ember a dolgokat? az is jó érzés, ő is meghallgat, szórakozni is eltudsz menni a barátokkal. ezért merült fel a kérdés, leegyszerűsítve, hogy akkor a partner csak szexre kell, mert hát szórakozni, beszélgetni az ember a barátaival is tud... A 15:41-es nagyon értelmes választ adott, mégis lelett pontozva. Akkor felteszek még egy kérdést, ha annyira jó a komoly kapcsolat, miért van mégis ennyi szakítás és válás?
2009. dec. 21. 10:05
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

16:09 es nek igaza van.

Ha a baratoddal meg tudsz mindent beszelni es a no csak sexre kell akkor kihez bujsz oda estenkent?kit simogatsz?kit becezgec?kinek kedveskedsz?es ugyanezeket kitol varod el?

tudod mit,nekem most lett vege egy 3eves kapcsolatomnak eleg durvan(miatta.megcsalt egy fellangolas...).de megis szeretem es oda bujnek hozza mert massal nem olyan mit azzal akit szeretsz

A masik kerdesed hogy miert van annyi szakitas es valas.

-Mert az emberek hajlamosak rossz dontest hozni.

Van hogy 1 alkalommal,van hogy sorozatosan.

Eleg ha egy ember rosszat mond a masik feltekeny lesz erre a reakcio hogy megcsalja, mert rosszu tudta a dolgokat, es ebbol megint rossz dontes szuletett.Ime egy valas, ha egy rossz dontesbol jon megegy es egy ujjabb ami tragediaba torkollik mert valaki pl feltekeny volt emiatt a masik megcsalta , mert rossz dolgok rosszkor tortentek es bizonyos dolgokon mar nem lehet valtoztatni.

-masik pelda ha pl egyik felnek megtetszik valaki mas es nagy fellangolas aztan miutan elveszitette az igazit rajon hogy elcseszte es a langolas elmulik de a szerelmét mar nem kapja vissza.

2009. dec. 22. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindenki azt csinálja, amihez kedve van. ha te még nem akarsz komoly kapcsolatot, akkor ne menj bele komoly kapcsolatba. Éld nyugodtan az életed, mert előbb utóbb téged is utolér a végzet... :) És majd akarsz komoly kapcsolatot. Amíg ezt nem érzed, ne erőltesd a dolgot. De a lányokat ne csapd be, légy egyenes, ne hitegesd őket azzal, hogy komolyan gonodlod, amikor nem. De semmi gond nincs a hozzáállásoddal. Majd lesz ez még máshogy is. :) Idővel, persze.
2009. dec. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!