Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért kell az embernek komoly...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kell az embernek komoly párkapcsolat?

Figyelt kérdés
A kérdést a kb. 16-25 év közöttieknek teszem fel, akik még nem gondolkodnak családalapításon. Miért kell teszem azt egy 17 éves lánynak/fiúnak komoly párkapcsolat? Érveket, ellenérveket szívesen várnék. Ne szóljatok meg, nekem is volt sok kapcsolatom (24é fiú), komoly is. Sírnak itt a lányok, hogy "csak a szexre kellek neki" stb. Mire másra kell a pár, ha nem a szexre? ha úgy őszintén magába néz az ember... komolyan. Együtt beszélgetni? közös programokhoz? ezeket a barátaival is megtudja tenni nem? sőt még talán jobban is érzi magát az ember pár barátjával, ha elmennek sörözni, szórakozni. Miért olyan nagy gond az ha az ember csak szexelni jön össze egy másik emberrel, és nem egyből kéz a kézben, mint a házasok járnak? Le lehet szólni nyugodtan, jöhetnek a szerelmesek, hogy az mégis más. Tévedés ne essék, én is voltam szerelmes, nagyon is. De ha azt feltételezzük, hogy ebben a korban még nincs családalapításról szó, mert az emberek szeretnék kiélni magukat, akkor mire fel ez a nagy komolykodás a kapcsolatokban? miért jó idegeskedni, hogy hol jár a másik, megcsal-e, beszámolni az aznapról, hogy mit csináltál, veszekedni, hogy miért nem együtt mentek szórakozni stb stb. értitek mire gondolok. Miért nézik le sokan az olyan embereket akik csak szexre jönnek össze egymással? Komoly értelmes válaszokat várnék, köszi!
2009. dec. 20. 15:08
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
nem vagyok az a fajta aki hitegeti az embereket, egyenes ember vagyok, ez az összebújós dolog pedig egy nem komoly kapcsolatban is megvan. Nagyon jó válaszokat adtok, köszönöm! várok még egy párat:)
2009. dec. 22. 11:44
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólókkal.

Amúgy szerintem egy baráttal elmenni ide-oda teljesen más, mint a párommal. Nekem igaz barátból kettő van, de ők elegek. És mellette sok sok haver-barát és haver. De még a legjobb barátnőimmel sem olyan jó az időtöltés, mint a párommal. Egy barát mindig melletted áll, jóba-rosszban, ez tény. De ha elmegyek vele moziba, nem simogathatom, csókolgathatom, stb.

Persze értem, amit te mondasz, de nem is akarlak meggyőzni erről. Igazából ha te csak szexet akarsz most, akkor élvezd azt. Nem kell mindenkinek komoly kapcsolatban lenni. És bizony az sem igaz, hogy ennyi idősen mindenki azt akar. Rengetegen nem akarnak, talán többen is, mint akik igen. Csak hát ha szerelmes leszel, és összejön, akkor már olyan mindegy, mit gondoltál ezekről.

Igen, van az aggodalom meg a féltékenység, ez idegőrlő tud lenni ha úgy alakul, de ez néha sajnos hozzátartozik.

Viszont csak azt tudom mondani, hogy amíg gimibe láttam, többnyire azt tapasztaltam, hogy a nagy többségnek nem kell kapcsolat.

2009. dec. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Szerintem nem csak a szex miatt kell partner.

A párom az egyik legjobb barátom volt, mielőtt össze nem jöttünk... és azóta is az. És igen. Szeretünk beszélgetni, szeretjük a közös programokat. Hogy mi változott meg? Az egész kapcsolatban annyi, hogy jött a testiség, ami egy borzasztó jó dolog.

Akinek pedig van esze és nem csak lóg bele a világba, az igenis tervezget. Tervezni pedig komolyból szoktak.

Hiába, hogy nem vagyunk ezer éve együtt, de attól függetlenül tervezzük a közös jövőt, szeretjük egymást, együtt képzeljük el a továbbiakat.

Mi az, hogy megcsal-e? Ha szeret nem csal meg. Ha nem szeret akkor meg te vagy a barom, hogy bedőlsz.

A komoly párkapcsolat pedig jó. Akkortól jó amikor kiélte magát és megtalálja az ember, hogy kivel szeretne élni.

Véleményem szerint...

2009. dec. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!