Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Igaz, hogy az álom az egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Igaz, hogy az álom az egy beteljesületlen vágy?

Figyelt kérdés
2009. dec. 21. 09:30
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, mert én álmodtam olyat hogy valakivel smárolok és következő nap találkoztam vele és megcsókolt :O
2009. dec. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2009. dec. 21. 09:35
 3/8 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem lehet beteljesületlen vágy is. Pl. nekem volt már olyan, hogy egy olyan fiúval álmodtam akivel nagyon járni akartam de még a közelébe se kerülhettem. (Utólag egyébként áldom a sorsot, hogy így lett)De viszont volt olyan is, hogy beteljesült az álmom.
2009. dec. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok vele, hogy bizonyos álmaim véletlenül se teljesüljenek be, ha lehet kérni ilyet...:)
2009. dec. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az álmok a vágyakat és a félelmeket testesítik meg, úgyhogy igen igaz.
2009. dec. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan is, igen. De nem minden álom az. Mert vannak olyan álmaim, aminek nem örülnék, ha beteljesülne. Nagyon nem örülnék. :D
2009. dec. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az a témától függ, hogy az álom vágy-e vagy sem.

Mert ha egy fiúról/lányról álmodsz, akit szeretnél ölelni és magad mellett tudni, akkor egy vágy. De pl. én a minap a harmadik világháborúról álmodtam... xD Nah arra senki sem vágyik! :)


15/F

2009. dec. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Igen, Freud alapján állítható, hogy az álom az alvás során jelentkező olyan mentális tevékenység, ami tudatalattiban gyökerezik, és ezért a vágyak és ösztönök energiáiból táplálkozik.


De a freudi álomfejtés arra is rámutat, hogy az álmok a legtöbbször nem azt jelentik, amit gondolnánk, egy legkisebb részlet lehet a legfigyelemreméltóbb elem, és így tovább.


Tehát ez nem olyan egyszerű, hogy "amit álmodtál, arra vágyakozol", de köze van olyan vágykonstrukciókhoz, amiket magunknak sem vallanánk be szívesen...

2009. dec. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!